Oba jeho góly overovali na videu. Pri prvom mal šťastie, druhým si bol istý

Slovenskí hokejisti sú blízko postupu na ZOH 2022. (Autor: TASR - Martin Baumann)
Patrik Fotta|28. aug 2021 o 00:31

Na Bielorusov sa pripravia tak, aby vyhrali.

BRATISLAVA. Nervák ako proti Rakúšanom sa neopakoval. Slovenskí hokejisti hrali proti nevyspytateľným Poliakom uvoľnene.

Súperovi strelili päť gólov. Dokázali sa presadiť aj v presilových hrách. Práve tie po úvodnom dueli kritizoval tréner Craig Ramsay.

Po výhre 5:1 sú so šiestimi bodmi na čele skupiny.

Tak ako sa pred štartom turnaja hokejovej kvalifikácie na ZOH 2022 očakávalo, Slováci sa o postup do Pekingu pobijú s Bielorusmi.

Súboj o všetko sa odohrá v nedeľu. Predtým čaká Slovákov deň voľna.

Vedel, že bude strieľať hore

Veľkou mierou sa na víťazstve 5:1 podieľal dvoma gólmi útočník Adam Ružička.

Zaujímavosťou je, že oba si rozhodcovia overovali na videozázname.

V prvom prípade skúmali, či nedošlo k postaveniu mimo hry ešte pred samotným gólovým momentom.

„Pri prvom góle som mal trochu šťastia. Puk si zrazil do siete korčuľou poľský obranca. Snažil som sa to len nahadzovať pred bránu. Mám radosť, že to skončilo gólom,“ povedal novinárom na tlačovej konferencii Ružička.

Pri jeho druhom presnom zásahu rozhodcovia preverovali, či sa puku nedotkol hokejkou nad úrovňou hornej bránkovej žrde.

„Bol som si stopercentne istý, že gól bude uznaný,“ vravel jednoznačne Ružička.

Strelcom víťazného gólu bol Libor Hudáček. V druhej tretine zvyšoval na 2:0 po peknej individuálnej akcii.

Puk si prevzal v strednom pásme. Naznačil strelu čím zmiatol poľského obrancu.

Vylepšil si pozíciu a spomedzi kruhov nekompromisne umiestnil puk do protipohybu brankára Murraya.

„Dostal som výbornú prihrávku od Čerešňáka. Videl som, že ideme dvaja proti dvom. Potiahol som puk do stredu a snažil som sa vystreliť do hornej časti brány. Našťastie to tam padlo,“ opísal gólovú akciu Hudáček.

Bielorusov si zanalyzujú tak aby vyhrali

V úvodnom zápase na turnaji proti Rakúsku bolo na Slovákoch badať, že sa hrá v neobvyklom termíne.

Viacerí mali za sebou len úvod prípravy pred štartom novej sezóny.

Slovenskí hokejisti zdolali Poľsko 5:1.
Slovenskí hokejisti zdolali Poľsko 5:1. (Autor: TASR - Martin Baumann)

V súboji s Poliakmi sa už zdalo, že sa slovenskí hokejisti rozohrali k výkonom, aké sa od favorita na prvenstvo očakávajú.

„Odohral som pred turnajom po štyroch mesiacoch len dva prípravné zápasy. Ťažké to bolo aj pre ostatných chlapcov, ktorí dlho nehrali.

Prvý zápas je vždy najťažší a je jedno, či by sme ho hrali proti Japonsku alebo komukoľvek inému,“ povedal Hudáček.

Súhlasil s ním aj jeho spoluhráč, ktorý má za sebou už piatu sezónu v zámorí.

„Bolo to citeľné najmä v prvých pár tretinách. Do druhého duelu som už išiel s väčšou istotou,“ skonštatoval Ružička.

Bielorusi, ktorý budú posledným súperom Slovákov na turnaji, sa udržali v hre o postup, keď dokázali otočiť zápas s Rakúskom.

Po úvodnej tretine prehrávali 0:2. V druhej časti však predviedli päťgólový uragán a po výhre 5:2 budú v nedeľu bojovať o miestenku do Pekingu.

„Musíme si ich dobre zanalyzovať. Pozrieme si video a pripravíme sa na nich tak, aby sme ich porazili,“ uviedol Ružička.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Oba jeho góly overovali na videu. Pri prvom mal šťastie, druhým si bol istý