Talent do top päťky draftu i mág na buly. Ako vyzerá slovenský tím na MS U20?

Slovenský brankár Šimon Latkóczy.

Talent do top päťky draftu i mág na buly. Ako vyzerá slovenský tím na MS U20?

Slovenský brankár Šimon Latkóczy. (Autor: TASR/AP)
Slovenský brankár Šimon Latkóczy.
Slovenský brankár Šimon Latkóczy. (Autor: TASR/AP)
Samuel Tirpák|9. aug 2022 o 06:30

Ako by mohli vyzerať formácie Slovenska na MS do 20 rokov?

EDMONTON. S niekoľkomesačným posunom, v netradičnom letnom termíne a bez viacerých talentovaných hokejistov sa začínajú majstrovstvá sveta hráčov do 20 rokov. Slováci doň vstúpia v utorok o 20.00 SEČ zápasom proti Česku.

Trénerovi slovenského tímu Ivanovi Fenešovi síce bude chýbať to najlepšie z ročníka 2004, no výber bude kvalitný a bojovný.

Ak chce zabojovať o úspech, musí dodržať niekoľko dôležitých faktorov, predovšetkým v obrane. Napriek faktu, že tímu chýbajú defenzívne opory ako Šimon Nemec, Samuel Kňažko či Šimon Bečár, na šampionáte sú hráči, ktorí sa môžu ukázať. Defenzíva však na papieri vyzerá ako najslabšia časť slovenského mužstva.

V ofenzíve sa slovenský výber skôr podceňuje. Chýbajú síce Juraj Slafkovský, Filip Mešár, Martin Chromiak či Alex Čiernik, no aj tak má tréner Feneš hráčov na tri formácie, ktoré dokážu spraviť rozdiel.

Pracuje s útočníkmi, ktorí sú agresívni, budú získavať puky a napádať, no má aj tvorcov hry či strelcov. Aj pri absencii dôležitých mien majú Slováci dostatok kvality, aby v ofenzíve nemali väčšie problémy.

Ako by mohli vyzerať jednotlivé útočné a obranné formácie tímu?

Ofenzíva

Maroš Jedlička – Jakub Demek – Adam Sýkora

Jedlička – Demek – Sýkora je prvá formácia z prípravných zápasov. Obrancovia súpera si pri nich budú musieť dávať veľký pozor pri rozohrávke z vlastného pásma. Sýkora aj Jedlička sú pri forčekingu nekompromisní a využijú aj najmenšiu chybu.

Demek je skvelý útočník, ktorý je strelec aj nahrávač. Na vysokého, moderného tvorcu hry nemajú zlého slova ani skauti, ktorí ho pravidelne sledujú v zámorí. Vo formácii bude ofenzívnym tvorcom.

Jedlička je hráč, ktorého kvality je vidieť už dobrých niekoľko rokov. Jeho motor sa nezastaví, patrí medzi skvelých korčuliarov, je pracovitý a skromný. Je to skôr tvorca hry, ako zakončovateľ.

Dočítajte tento článok
s predplatným sportnet.sk

Predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť.

Máte už konto alebo predplatné? Prihláste sa

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu: