Prešovskí hokejisti mali znovu dôvod na radosť.
Prešovskí hokejisti mali znovu dôvod na radosť. (Autor: viza)
Michal Frank|6. okt 2016 o 14:29

S troma bodmi sa z Turca vrátili hokejisti HC Prešov Penguins.

PREŠOV. Po predchádzajúcich zakolísaniach sa prešovskí hokejisti vrátili do formy. V stredu cestovali do Martina, ktorého „béčko“ podľahlo v prvoligovom súboji Prešovu 2:9.

Takmer to bol osemgólový rozdiel, ako v úvode sezóny, napokon tesne pred koncom Martinčania vsietili druhý gól, no jednoznačnú prehru rozdielom dvoch tried už neovplyvnili.

„Pens“ rozhodli súboj v prvých dvoch tretinách, po ktorých svietilo na tabuli skóre hneď v prvej tretine 0:6. Prešovčania si schuti zastrieľali, o 9 gólov sa podelilo 9 hráčov.

Na pomer striel išlo pritom o vyrovnaný zápas. Prešov vyslal na bránu tímu z Turca 35 rán. Martinčania pálili tiež, ale prešovský gólman Švihálek kryl 30 z 32 striel.

Zverenci trénera Antona Tomka tak poslali fanúšikom pozvánku na piatkový domáci duel proti Spišskej Novej Vsi.

Na budúci týždeň sa chystá na prešovskom zimáku aj špeciálna šou, akýsi „štartér“ tejto sezóny, v ktorej sú zatiaľ „tučniaci“ na 4. mieste prvoligovej tabuľky.

MHC Martin B – HC Prešov Penguins 2:9 (0:2, 0:4, 2:3)

Góly: 50. Šalka (Ambroz, Babka), 58. Simon (Jurášek, Brveník) – 5. Šimčák (Kokavec, Jokeľ), 16. Valečko (Bylina), 30. Kamalijev (Kokavec, Lipovský), 34. Lipovský (Prokop), 38. Kokavec (Prokop, Valečko), 39. Ferenc (Duplinský, Pulščák), 42. Jokeľ (Mikolášek, Šimčák), 43. Mikula (Bylina, Kamalov), 52. Kmalov (Novický, Bylina). Strely:35:32 Vylúčenia: 3:3. Presilovky: 0:2. Oslabenia: 0:0. Diváci: 81.

Martin: Pavlas – Vyskoč, Rusina, Burzík, D. Jendroľ, Štrbák, Šmondrk, Škokor, Krmenčík – Uhrík, Jurášek, Poliaček – Ambroz, Olejník, Šalka – Simon, Babka, Brveník – Barto, Rudzan, Sladkovský.

Prešov: Švihálek – Hopkovič, Krčula, Madový, Valečko, Kamalijev, Novický, Macko – Kokavec, Prokop, Lipovský – Mikolášek, Šimčák, Jokeľ – Ferenc, Pulščák, Duplinský – Kamalov, Bylina, Mikula.