Radosť hráčov HK Poprad. (Autor: HK Poprad/ facebook)
TASR|17. nov 2023 o 18:37

Pre Poprad to bola prvá výhra po výmene trénera.

Tipos extraliga - 18. kolo

Poprad - Liptovský Mikuláš 2:1 pp (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)

Góly: 31. Jendek (Svitana, Drgoň), 63. Dmowski (Brejčák, Coulter) - 39. Quince (Miller, Avcin)

Rozhodovali: Novák, Jobbágy - Bogdaň, Pribula. vylúčení: 6:4 na 2 min., navyše Mlynarovič (Pop.) 5 min. + DKZ za vrazenie na mantinel, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0

Diváci: 1698

Poprad: Vay (Valluš) – Turan, McFadden, Brejčák, Betker, Drgoň, Brincko, Česánek – Calof, Jendek, Záborský – Kukuča, Coulter, Dmowski – Svitana, Mlynarovič, Paločko – Šotek, Urbánek, Kundrik

Liptovský Mikuláš: Krasikov (Pajpach) – Miller, Mezovský, Jendroľ, Vasiljev, Fekiač, Hraško, Nátny – Sukeľ, Quince, Avcin – Berry, Egle, Nauš – Vankúš, Uhrík, Reway – Tkáč, Šmída, Valigura

BRATISLAVA. Hokejisti HK Poprad zvíťazili nad HK 32 Liptovský Mikuláš 2:1 po predĺžení v piatkovom zápase 18. kola Tipos extraligy.

Víťazný gól strelil v 63. minúte útočník Ryan Dmowski, ktorý bodoval v siedmom zápase po sebe. Pre trénera "kamzíkov" Todda Bjorkstranda to bola víťazná premiéra na popradskej striedačke.

Popradskí hokejisti zvíťazili v troch z uplynulých štyroch zápasov.

Po osemnástich dueloch majú na konte 23 bodov. Liptáci síce prehrali v treťom z uplynulých štyroch duelov, ale nazbierali o štyri body viac.

Tabuľka Tipos extraligy

ONLINE PRENOS: HK Poprad - MHk 32 Liptovský Mikuláš dnes, LIVE (18. kolo Tipos extraliga, piatok)

Tipos Extraliga (SR)  2023/2024
17.11.2023 o 16:00
18. kolo
Poprad
2:1
(0:0, 1:1, 0:0, 1:0)
62' minúta
Ukončený
Lipt. Mikuláš
Prehľad
Góly a asistencie: 31. Jendek (Svitana, Drgoň), 63. Dmowski (Brejčák, Coulter) – 39. Quince (Miller, Avcin). Rozhodca: Novák, Jobbágy – Bogdaň, Pribula – Martinko. Diváci: 1 698.
Z tohto stretnutia je to všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem pekný večer.
Je dobojované. HK Poprad doma porazil MHk 32 Liptovský Mikuláš výsledkom 2:1 po predĺžení, v ktorom rozhodol Ryan Dmowski.
62:44
Koniec zápasu.
62:44
goalTím HK Poprad dal gól! Hosťujúci hráči sa nechali nalákať na opustenie svojich pozícií, domáci to ihneď využili na presný zásah. Voľný pred bránkou sa ocitol RYAN DMOWSKI a nezaváhal – 2:1.
Asistencia: Daniel Brejčák a Tyler Coulter.
62:18
Skúšal to aj Urbánek, puk pokryl Krasikov.
61:16
Spoza brániaceho protihráča netrafil liptovskú bránku zakončujúci Záborský.
60:31
Na druhej strane hracej plochy neskóroval Martin Reway, proti bol pohotový Ádám Vay.
60:17
Ďalšie popradské prečíslenie neúspešné, Krasikov opäť uspel.
60:01
Začalo sa predĺženie.
Po tretej časti hry je stav duelu medzi domácim HK Poprad a hosťujúcim MHk 32 Liptovský Mikuláš naďalej nerozhodný, konkrétne 1:1. Pokračovať sa bude v predĺžení.
60:00
Tretia tretina sa skončila.
59:31
Záborský z ľavej strany hosťujúceho brankára neprekonal.
58:17
V dobrej pozícii puk ukoristil aktívny Dmowski, medzi trojicou protihráčov ale individuálne neuspel.
57:21
Po góle opäť poškuľovali Liptáci, aktivita Avcina však presnou strelou neskončila.
56:22
Z dorážky neuspel ani Nauš.
55:40
importantParádny pas Rewaya pred domácu bránku takmer priniesol presný zásah Millera, o niekoľko sekúnd neskôr neuspel ani sám Reway.
55:11
Šikovná kombinácia Popradčanov s pukom ich drží v útočnom pásme.
54:27
Po neúspešnej strele Brejčáka pálil z prvej z ľavej strany Kukuča, bol však zablokovaný.
53:00
Drobný náznak ofenzívneho tlaku hostí strelu na bránku nepriniesol.
52:04
Nebezpečenstvo pred hosťujúcou bránkou sa zrodilo po pase Millera, Záborský sa ale do zakončenia nepretlačil.
51:58
Coulter posunul puk na hokejku Kukuču, ten nechal vyniknúť brankára Liptákov.
51:36
Útok trojice domácich zakončením neskončil, Krasikov ostal bez práce.
50:21
Urbánek po pase od Svitanu hľadal Paločka, toho v poslednej možnej chvíli odzbrojil Nauš.
49:00
Puk manévruje zo strany na stranu, ani jedno z mužstiev sa nedokáže usadiť v útoku.
47:43
Popradčania síce zvládli vhadzovanie v útočnom pásme, s pukom však vyšli preč z tretiny.
46:57
Dmowski puk nezasiahol, Brejčákova strela bola zablokovaná defenzívou hostí.
46:14
Ďalšiu ranu Turana vyrazil Krasikov na hokejku Paločka, ten z dorážky trestuhodne minul bránku.
45:46
Turan to skúsil na dvakrát, ani raz však hosťujúceho brankára neprekonal.
45:07
Prečíslenie Popradu gólom neskončilo, Paločko zvolil strelu a neuspel.
43:59
Kukuča bol v súboji o puk dravý a napokon vybojoval vhadzovanie v útočnom pásme pre Poprad.
43:16
Nátny Vaya neprekvapil, domáci brankár puk zakryl a hru prerušil.
42:51
Turanova delovka z druhej vlny za hosťujúcu obranu neprešla, bola zablokovaná.
41:32
Jendek bol blízko druhého presného zásahu v stretnutí, nahodenie od modrej čiary ale napokon v gól nepretavil.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Po druhej časti hry je stav duelu medzi HK Poprad a MHk 32 Liptovský Mikuláš nerozhodný, konkrétne 1:1. Domáci viedli po využitej presilovej hre, skóroval Dominik Jendek. V početnej výhode sa presadili aj hostia, vylúčenie Benjamina Betkera potrestal Marland Quince. Tretia tretina sa začne najskôr o 17:45.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
38:13
Obe mužstvá hrajú v plnom počte.
38:13
goalTím MHk 32 Liptovský Mikuláš dal gól! Hostia taktiež využili presilovú hru. O presný zásah sa po útočnej aktivite zverencov trénera Juraja Faitha postaral pohotový MARLAND QUINCE – 1:1.
Asistencia: Mitchell Miller a Alexander Avcin.
37:04
Liptovský Mikuláš hrá v početnej výhode piatich proti štyrom.
37:04
Vylúčenie v tíme HK Poprad:
Benjamin Betker – 2+2 min., držanie protihráča, nešportové správanie sa.
36:09
35:30
Popradu presilovka vôbec nevychádza, nedokáže sa ani usadiť v útočnom pásme.
34:45
Záborského strelu zlikvidoval pozorný brankár hostí Krasikov, vhadzovať sa bude pred jeho bránkou.
34:09
Poprad hrá v početnej výhode piatich proti štyrom.
34:09
Vylúčenie v tíme MHk 32 Liptovský Mikuláš:
Alexander Avcin – 2 min., nedovolené bránenie v hre brankárovi.
34:03
33:27
Hostia nedokázali využiť ofenzívny tlak, Poprad sa akoby zázrakom ubránil.
32:49
32:40
Rewayova strela skončila len v lapačke domáceho brankára Vaya.
32:24
Berryho rana z ľavej strany trafila domácu sieť len z bočnej strany.
32:03
Liptovský Mikuláš hrá v početnej výhode piatich proti trom.
32:03
Adam Drgoň – 2 min., hra so zdvihnutou hokejkou.
32:00
Hosťom presilová hra výraznejšie nevychádza, v útočnom pásme manévrujú s pukom bez zakončenia.
30:49
30:49
Benjamin Betker – 2 min., držanie protihráča.
30:12
30:12
goalTím HK Poprad dal gól! Využitá presilová hra, prudký puk z pravej strany už cez hosťujúceho brankára prepadol. Krkolomnú situáciu pretavil v presný zásah pohotový a dôrazný DOMINIK JENDEK – 1:0.
Asistencia: Patrik Svitana a Adam Drgoň.
30:05
Urbánek skvelým pasom vytvoril príležitosť, zakončenie ale bolo nepresné.
29:44
Tentokrát zakončil McFadden, opäť bez úspechu. Poprad sa naďalej drží v blízkosti hosťujúcej bránky.
29:17
Dmowski si urobil priestor a vypálil na vzdialenejšiu tyč, Krasikov však úradoval pomocou lapačky.
29:03
Po skrumáži pred bránkou puk zakryl Krasikov a hru prerušil.
28:42
28:42
Dominik Jendroľ – 2 min., držanie protihráča.
28:30
Naušovu aktivitu mohol úspešnou dorážkou využiť Berry, pozorného Vaya však neprepálil.
27:53
Šotek šikovne spolupracoval s Kundrikom, Krasikov však nádejnú dvojicu domácich zlikvidoval.
27:27
Kundrik sa rútil do ofenzívy po ľavom krídle, nemal však podporu a o puk prišiel.
26:22
Brincko vystrelil ihneď po vniknutí do útoku, Krasikov ho však zneškodnil.
25:13
importantFantastická akcia Popradčanov neskončila gólom, jedenásty presný zásah v sezóne nezaznamenal Andrej Kukuča, ktorého zneškodnil výborný Aleksej Krasikov.
24:37
Vankúš spleť tiel pred Vayom neprepálil, neuspel ani dorážajúci Hraško.
24:17
23:52
Avcin a Reway boli aktívni, Vay však puk do svojej bránky nepustil.
22:56
Egleho snahu chcel ešte vyšperkovať Uhrík, hosťom ale táto situácia nevyšla.
22:17
22:17
Peter Kundrik – 2 min., podrazenie.
21:49
Štvrtý útok domácich narobil hosťom problémy, séria zakončení však hosťujúcu bránku výraznejšie neohrozila.
20:28
20:01
Začala sa druhá tretina.
HK Poprad hrá po prvej časti hry v konfrontácii s MHk 32 Liptovský Mikuláš doma bez gólov, teda 0:0. Druhá tretina sa začne najskôr o 16:50.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:37
Dmowskeho pokus z ľavého krídla pokryl hosťujúci brankár Krasikov.
19:18
18:28
Hrá sa štyria proti štyrom.
18:28
Marland Quince – 2 min., zovretie puku rukou hráča.
17:49
Záborský odpálil puk na jednu zo striedačiek, vhadzovať sa tak bude pred Vayom.
17:18
17:18
Oliver Turan – 2 min., hra so zdvihnutou hokejkou.
16:26
Brejčákovi ušiel puk, Reway sa však cez brániacich protihráčov nepredral.
15:32
Turanov puk od modrej čiary bol nebezpečný, na bránku ale napokon nesmeroval.
14:47
Skrumáž pred popradskou bránkou priniesla pre hostí zaujímavú ofenzívnu situáciu, gólom však ani tentokrát neskončila.
13:54
Nahodený puk z hokejky jedného z hostí skončil zakázaným uvoľnením.
13:21
Záborský v nájazde na bránku zakončil, Krasikov ho však dokázal zneškodniť.
11:56
Dmowskeho ranu nedokázal dobre doraziť Urbánek, vysoko prestrelil bránku.
11:22
11:12
McFaddenov puk od modrej čiary adresáta na teč nenašiel.
11:00
Hru prerušilo ofsajdové postavenie Popradčanov, vhadzovať sa bude v strednom pásme.
10:22
Popradský útočný tlak výraznejšie hostí neohrozil, presilovka však pokračuje.
09:22
09:22
Aurel Nauš – 2 min., seknutie.
09:15
08:55
importantPopradčania sa vydali vpred vo vlastnom oslabení, akcia Záborského gólom neskončila. Bol však faulovaný, domáci zatiaľ držia puk na svojich hokejkách.
07:55
Hostia počas svojej početnej výhody prakticky nepustili domácich k puku, výraznejšie príležitosti si ale vypracovať nedokázali.
07:07
Millerov pas napálil na bránku Avcin, o niekoľko sekúnd neskôr sa situácia zopakovala. V oboch prípadoch uspel brankár Ádám Vay.
06:30
Avcinovi sa odrazil puk od korčule mimo útočného pásma svojho mužstva.
06:15
Po opätovnom zakončení Nauša sa bude vhadzovať pred bránkou Vaya.
05:26
Aurel Nauš v predbránkovej skrumáži zakončil, Ádáma Vaya však neprestrelil.
04:54
Hostia už držia domácich v defenzívnom bloku, zablokovaná bola rana Millera od modrej čiary.
04:15
04:15
Samuel Mlynarovič – 5 min. + do konca zápasu, vrazenie na mantinel.
04:15
Samuel Mlynarovič škaredo fauloval Mitchella Millera a neminie ho vylúčenie. Rozhodcovia ešte na videu skúmajú, aká dlhá bude jeho herná neprítomnosť.
04:04
Individuálne to medzi viacerými protihráčmi skúsil obranca hostí Fekiač, proti brankárovi Vayovi ale nepochodil.
03:11
Krasikov dvakrát za sebou zachránil hostí, druhýkrát to bol pokus z hokejky Turana.
02:46
Ďalšie popradské zakázané uvoľnenie zapríčinilo tretie vhadzovanie pred Vayom v rade.
02:25
Urbánek svojou ofenzívnou snahou ohrozil brankára hostí, gól si však nepripísal.
01:49
Uhríkove manévre v útoku neboli zlé, hostia z toho ale zakončenie nevyťažili.
00:34
Pobyt hostí v útočnom pásme pokračuje ďalším vhadzovaním pred popradskou bránkou.
00:28
Zakázané uvoľnenie domácich presunulo vhadzovanie pred Ádáma Vaya.

Videorozhodca: Vladimír Martinko
Popradskí hokejisti sa po reprezentačnej prestávke prvýkrát predvedú pod vedením nového trénera. Českého kormidelníka Aleša Tottera totiž nahradil Todd Bjorkstrand. Otec dánskeho hokejistu z NHL Olivera Bjorkstranda podpísal zmluvu do konca sezóny 2024/25, teda na dva roky. Aleš Totter sa, paradoxne, rozlúčil výhrou. “Kamzíci” v jeho poslednom dueli na ich lavičke zvíťazili na ľade Nových Zámkov 4:1, o presné zásahy sa pred reprezentačnými konfrontáciami postarali Benjamin Betker, Oldrich Kotvan, Patrik Svitana a Tyler Coulter.
Víťazne naladení na piatkový duel sú hokejisti Liptovského Mikuláša. Zverenci trénera Juraja Faitha majú dobrú formu a pred pauzou triumfovali na svojom štadióne v zápase s Banskou Bystricou, ktorú porazili výsledkom 6:4. Trojgólový náskok bol prítomný už po prvej časti hry, dvojgólového Marlanda Quincea doplnil Mathew Berry. Skóroval aj Marek Vankúš, neskôr sa pridali Mitchell Miller a Jakub Sukeľ.
Vážení diváci, vitajte pri textovom online prenose zo zápasu osemnásteho kola slovenskej hokejovej Tipos Extraligy medzi tímami HK Poprad a MHk 32 Liptovský Mikuláš.

Stretnutie sa začne o 16:00.
Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Úspešný debut nového trénera. V Poprade rozhodlo až predĺženie