Hokejisti Košíc sa tešia z gólu. (Autor: TASR)
Sportnet|17. nov 2023 o 19:20

Rovnaký výsledok sa zrodil aj v októbri.

Tipos extraliga - 18. kolo

Košice - Slovan Bratislava 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Góly: 16. Fejes (Breton, Bartoš), 35. Breton (Olsson), 46. Pollock (Krivošík, Jääskeläinen), 50. Krivošík (Chovan) - 41. Brown (Findlay)

Rozhodovali: Žák, T. Orolin - Valo, Stanzel, vylúčení: 3:6 na 2 min., navyše Preisinger (Slov.) 5 min. + DKZ za pichnutie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 8347 divákov

Košice: Janus - Olsson, Breton, Ferenc, Zech, A. Bartoš, Deyl, Hudec - Jääskeläinen, Pollock, Fejes - Krivošík, Chovan, Lunter - Lamper, Šimun, Bartánus - Bačo, Havrila, Rogoň

Slovan: Coreau - Beňo, Lalonde, Golian, Romančík, Maier, Korenčík, Gachulinec - Findlay, Poirier, Brown - Takáč, Preisinger, Minárik - Ranford, Werek, Török - Žitný, Šille, Jendek

BRATISLAVA. Kým víťazná séria hokejistov Košíc pokračuje, bratislavský Slovan sa naďalej trápi a prehral už tretí zápas po sebe.

V piatkovom súboji 18. kola boli v Steel aréne domáci hokejisti jednoznačne lepším tímom a zaslúžene zvíťazili po výsledku 4:1. Nadviazali tak na víťazstvo z októbrového merania síl, keď vyhrali rovnakým skóre.

Košice potiahli opäť zámorskí legionári. Najskôr skóroval Američan Hunter Fejes a následne aj dvojica Kanaďanov Alex Breton, Brett Pollock.

Gólový účet stretnutia, ktorý priamo na tribúnach sledovalo 8347 divákov, uzavrel po samostatnej akcii slovenský útočník Filip Krivošík.

Ešte pred úvodným buly si domáci klub uctil bývalého československého reprezentanta Mojmíra Božíka, ktorého dres s číslom 17 oddnes visí pod strechou štadióna. Stal sa ôsmym členom Siene slávy HC Košice.

Mojmír Božík sa stal ôsmym členom Siene slávy HC Košice
Mojmír Božík sa stal ôsmym členom Siene slávy HC Košice (Autor: TASR)

Slovanu sa v poslednom období nedarí na ľade svojho rivala.

Od apríla 2022 tam odohral sedem zápasov, no prehral až šesť. Rovnako ako pred niečo vyše mesiacom strelil ich jediný gól Američan Chris Brown.

Tabuľka Tipos extraligy

ONLINE PRENOS: HC Košice - HC SLOVAN Bratislava dnes, LIVE (18. kolo Tipos extraliga, piatok)

Tipos Extraliga (SR)  2023/2024
17.11.2023 o 17:00
18. kolo
Košice
4:1
(1:0, 1:0, 2:1)
60' minúta
Ukončený
HC Slovan
Prehľad
Góly a asistencie: 16. Fejes (Breton, Bartoš), 35. Breton (Olsson), 46. Pollock (Krivošík, Jääskeläinen), 50. Krivošík (Chovan) – 41. Brown (Findlay). Rozhodca: Žák, Orolin – Valo, Stanzel. Diváci: 8347.
Prenos
Košice vyhrávajú dnešný zápas jednoznačne 4:1. Víťazstvo domáceho tímu je úplne zaslúžené. Hostia toho dnes veľa nepredviedli. Ja sa lúčim a prajem pekný piatkový večer.
58:02
Začali posledné 2 minúty tretej tretiny a pravdepodobne aj zápasu.
57:52
Fejes sa dostal v presilovke do samostantého nájazdu, ale Coreau ho vychytal.
57:02
Dnešný zápas je rozhodnutý a v podstate sa len dohráva.
56:09
Vylúčenie v tíme HC SLOVAN Bratislava:
Michal Beňo – 2 min., krosček.
55:10
Fejes hľadal prihrávkou pred bránou Jääskeläinena. Ten si puk však nespracoval.
Dnešné stretnutie sleduje 8347 divákov.
54:04
Lamper strieľal z kruhov. Coreau jeho strelu chytá a prerušuje hru.
50:07
Fejes pálil. Coreau chytil jeho strelu hruďou a prerušil hru.
49:26
Patrik Maier – 2 min., hákovanie.
49:02
goalKošice dali gól! Domáci pravdepodobne rozhodujú tento zápas. FILIP KRIVOŠÍK predviedol veľmi peknú individuálnu akciu. Pri mantineli sa zbavil svojho strážcu a rýchlou strelou zaskočil brankára hostí. Asistencie: M. Chovan.
48:52
Pollock zakončoval z kruhov. Jeho pokus zablokoval Beňo.
47:08
importantObrovská šanca hostí! Puk poskakoval na bránkovej čiare, ale Janus ho na poslednú chvíľu vytiahol. Hostia pokračujú v akcii.
46:41
Ranford si pýtal prihrávku na modrú čiaru, ale nedokázal ho zachytiť.
45:08
goalKošice dali gól! Domáci využívajú presilovú hru 5 na 3. Košičania si vytvorili obrovský tlak. Filip Krivošík našiel krásnou prihrávkou BRETTA POLLOCKA, ktorý už nemal žiadny problém dopraviť puk za chrbát Coreaua. Asistencie: F. Krivošík, J. Jääskeläinen.
44:30
Ethan Werek – 2 min., podrazenie.
44:23
Romančík vyhodil puk z tretiny. Hostia idú striedať.
43:45
Domáci tlačia hostí. Chovanova strela od modrej bola zblokovaná.
43:05
Patrik Maier – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.
42:31
Marek Bartánus – 2 min., hákovanie.
42:21
Hostia sa zatiaľ veľmi dobre bránia.
41:43
Hráči Košíc sú usadení v útočnom pásme a zvierajú hostí.
41:03
Domáci majú teraz k dispozícii 5 minútovú presilovú hru.
40:49
Miroslav Preisinger – 5 min., pichnutie špičkou hokejky.
40:30
goalSlovan Bratislava dal gól! Hostia znižujú stav stretnutia. CHRISTOPHER BROWN sa pekne dostal cez protihráča a sám proti Janusovi uspel. Hostia vyťažili zatiaľ z minima maximum. Asistencie: B. Findlay.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Po druhej tretine vedú domáce Košice 2:0. V druhej tretine skóroval domáci Alexa Breton. Košičania sú lepším mužstvom.
37:22
Hostia zvierajú svojho súpera v pásme. Takáč pálil z kruhov. Hostia zostávajú v pásme.
36:47
Golian nahadzoval puk od modrej čiary. K dorážke sa dostl Žitný, ale aj jeho strela bola zblokovaná.
36:19
Jens Olsson – 2 min., nedovolené bránenie.
35:32
Fejes zakončoval z pravej strany. Coreau jeho pokus kryje lapačkou.
34:56
goalKošice dali gól! Domáci pridávajú druhý gól v zápase! ALEX BRETON dostal prihrávku na modrú čiaru. Krásnou kľučkou sa zbavil Žitného a strelou švihom prepálil Coreaua v bráne hostí. Asistencie: J. Olsson.
34:08
Slovanisti sa dostali do pásma. Ranford zakončoval z pravého kruhu. Jeho pokus však míňa Janusovú bránu.
32:48
Košice sú lepším mužstvom aj v druhej tretine. Coreau zatiaľ drží šance Slovana.
31:02
Lunter hľadal prihrávkou pred bránou Krivošíka. V poslednej chvíli zastavil domácu akciu Beňo.
30:26
Fejesove zakončenie Coreau chytá a prerušuje hru. Následuje reklamná prestávka.
29:12
Domáci sa ubránili a Bačo je už na ľadovej ploche.
28:02
Bartánus vyhodil puk cez všetky čiary. Domáci sa zatiaľ výborne bránia.
27:31
Jääskeläinen sa výborne vrhol do strely a puk vyhodil z tretiny.
27:12
Róbert Bačo – 2 min., krosček.
26:31
Hostia zavreli domácich v tretine. Do zakončenia sa však nedostávajú.
25:56
Romančík pálil od modrej čiary. Jeho pokus zablokoval Havrila.
25:11
Török vyhral súboj pred bránou. Chcel zakončiť, ale výborne ho zablokoval Olsson.
23:55
Lunter zrýchlil. Zakončil z ľavej strany, ale opäť zakročil výborný Coreau.
23:06
Šimun zachytil rozohrávku hostí. Vypálil, ale jeho pokus tesne míňa bránu hostí.
22:31
Hostia v druhej tretine zvýšili aktivitu.
21:54
Török pálil z kruhov. Jeho pokus Janus s problémami vyrazil.
21:04
Preisinger vybojoval puk a namieril si to do útočnej tretiny. Píska sa však ofsajd hostí.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Po prvej tretine vedú domáce Košice 1:0. Jediný gól strelil Hunter Fejes. Domáce mužstvo bolo lepšie a jeho vedenie je zaslúžené.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:02
Začala posledná minúta prvej tretiny.
18:35
Breton zakončoval z tesnej blízkosti. Coreau vyráža strelu betónom.
17:22
Török dostal prihrávku pred bránu a jeho zakočenie schoval Janus v lapačke. Dobrá šanca hostí.
16:15
Domáci si nerozumeli v rozohrávke. Píska sa icing.
15:47
goalKošice dali gól! Domáci idú do vedenia! Chyba v obrane hostí. Z ľavej strany nabral rýchlosť HUNTER FEJES, ktorý sa dostal do brejku a strelou švihom prekonáva Coreaua v bráne hostí. Asistencie: A. Breton, A. Bartoš.
15:05
Minárik vysúval do brejku Takáča, ale tomu puk preskočil hokejku a zo šance hostí nie je nič.
14:06
Ferencova bomba končí na vyrážačke Coreaua.
13:34
Zápas zatiaľ plynie veľmi rýchlo. Hrá už takmer 10 minúta bez prerušenia.
12:23
Hostia hrajú veľmi pozorne v obrane a bránia si svoju modrú čiaru. Domáci sa veľmi ťažko dostávajú do šancí.
11:19
Sledujeme veľa súboji popri mantineloch.
10:42
Werek zakončoval z otočky. Jeho strela míňa bránu Janusa.
10:12
Máme za sebou polovicu prvej tretiny. Sledujeme zatiaľ opatrný, ale plynulý hokej.
09:42
Korenčík výborne zakročil proti Rogoňovi a zastavil tak domácu akciu.
08:41
Domáci sú zatiaľ aktívnejší.
07:54
Lunter dostal výbornú prihrávku. Vypálil z prvej, ale jeho pokus v dobrej šanci končí mimo brány hostí.
07:21
Ranford dostával prihrávku, ale nedokázal si ju spracovať. Sledujeme teraz viacero nepresností na oboch stranách.
06:16
Šille vybojoval puk a nahodil ho do útočnej tretiny.
05:46
Lalonde pálil z kruhov. Janus si pripísal prvý zákrok.
05:04
Fejesove zakončenie končí len v lapačke Coreaua.
04:25
Domáce mužstvo zatiaľ kontroluje dianie na ľade. Hostia opäť len vyhodili puk z tretiny.
03:10
Slovanisti si nerozumeli v rozohrávke a tak puk len odovzdali domácim.
02:35
02:13
Bartánus pálil z kruhov. Coreau jeho strelu vyrazil.
01:34
Domáci zvierajú svojho súpera v tretine. Chýba tomu zakončenie.
01:11
Bartánus pálil od modrej čiary. Coreau jeho pokus kryje a prerušuje hru.