Druhá tretina mu vyhrala zápas. Humenné nedokázalo využiť mizériu Slovana

Hokejisti HC Slovan Bratislava. (Autor: TASR)
Sportnet|3. dec 2023 o 16:10

Slovan strelil v desiatich minútach štyri góly.

Tipos extraliga - 24. kolo

Humenné - Slovan Bratislava 1:5 (1:1, 0:4, 0:0)

Góly: 20. Kuru (Handlovský) – 11. Ranford (Pecararo, Poirier), 22. Šille (Takáč), 25. Poirier (Pecararo, Ranford), 28. Findlay (Golian, Brown), 30. Poirier (Ranford, Lalonde)

Rozhodovali: Jobbágy, Snášel - Šoltés, Pribula, vylúčení: 5:2 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0

Humenné: Kozel (Galimov) – Glazkov, Novický, Pereskokov, Kuru, Handlovský – Meliško, Sergienko, Šoltés, Lucenius, Borov – Novota, Diakov, Horvát, Linet, Lačný – Fereta, Ragan, Krajňák, Thomka

Bratislava: Godla (Coreau) – Lalonde, Korenčík, Brown, Findlay, Takáč – Golian, Beňo, Pecararo, Poirier, Ranford – Gachulinec, Demo, Fominykh, Šille, Žitný – Masnica, Jendek, Presinger, Torok

HUMENNÉ. Hokejisti HC Slovan Bratislava zdolali v nedeľnom 24. kole Tipos extraligy domáce HC 19 Humenné 5:1.

Až sedem kanadských bodov si v zápase pripísalo druhé útočne trio Slovana - Pecararo, Poirier, Ranford.

Začiatok duelu na ľade nováčika pripomínal šachovú partiu. Hralo sa na oboch stranách, no bez väčších príležitostí či hernej prevahy jedného tímu.

Skóre sa prvýkrát zmenilo v 11. minúte, keď sa presadil Ranford. Domáci však stihli tesne pred prvým klaksónom vyrovnať vo vlastnom oslabení po bekhendovom zakončení Kuruho.

Chlieb sa lámal počas prostrednej tretiny. "Belasí" v nej udreli až štyrikrát, keď sa postupne na streleckú listinu zapísali Šille, Finlay a dvakrát Poirier.

Po štvrtom góle nahradil v humenskej bráne Kozla Rus Galimov.

V poslednej dvadsaťminútovke už diváci gól nevideli a hostia tak po piatkovej zahanbujúcej prehre v Michalovciach (1:10) zdolali Humenné o štyri góly.

Hlasy po zápase

Rudolf Jendek, asistent trénera Slovana: "Pre nás dnes bolo povinnosťou zvíťaziť a myslím, že od úvodu, ako sme vstúpili na ľad, tak to aj bolo vidieť. Dali sme prvý gól, samozrejme, po nejakej individuálnej chybe sme gól aj inkasovali, ale v druhej tretine to už bolo to, čo potrebujeme hrať. Po tom, čo sme zažili v Michalovciach, je to malá náplasť, máme pred sebou veľmi veľa roboty. Musíme ísť domov so sklonenými hlavami a pripraviť sa na to, čo bude ďalej. Čo sa týka zmeny kapitána, tím je ten istý, v podstate sa len prelepilo jedno písmenko na drese. Bolo to veľké gesto od ´Prajsa´, je to skúsený hráč, chce pomôcť mužstvu. Keď to malo byť to, čo tímu pomôže, tak budeme lepiť céčko každý zápas niekomu inému. Avšak každý jeden si musí vstúpiť do svedomia, za Slovan sa hrá úplne inak a ani dnes to nebolo z našej strany úplne optimálne, ale je to správna cesta. Boli sme omnoho lepší v defenzíve, boli sme kompaktnejší, čakali sme na príležitosti, a to rozhodlo."

Martin Štrba, tréner Humenného: "Pre mňa je veľké sklamanie to, čo sme dnes predviedli. Nezopakovali sme výkon zo zápasu proti Košiciam a Slovanu sme to veľmi uľahčili. Neboli sme dôstojný súper. Nebolo to o druhej tretine, od prvej minúty sme nehrali podľa plánu, s ktorým sme šli do zápasu a každý si robil na ľade čo chcel. Chvíľami to vyzeralo katastrofálne a ja som sklamaný, že nedokážeme zopakovať výkon z predchádzajúceho zápasu. Pokiaľ to nebudeme robiť, nemáme šancu sa odpútať z posledného miesta. Pokiaľ majú rešpekt, tak nech to nehrajú. Či tu prídu Košice, Slovan alebo Nové Zámky tu hráme za Humenné a už viackrát sme si overili, že aj proti skvelým hráčom vieme zvíťaziť. Ale je to veľmi ťažké, keď sa budeme báť. Myslel som si, že po víťazstve nad lídrom budeme nabití sebavedomím, ale dnes som veľmi sklamaný z prejavu mužstva."

Tabuľka Tipos extraligy

ONLINE PRENOS: HC 19 Humenné - HC Slovan Bratislava dnes (hokej, 24. kolo, Tipos extraliga, nedeľa, LIVE)

Tipos Extraliga (SR)  2023/2024
03.12.2023 o 14:00
24. kolo
Humenné
1:5
(1:1, 0:4, 0:0)
58' minúta
Ukončený
HC Slovan
Prehľad
Góly a asistencie: 20. Kuru (Handlovský) – 11. Ranford (Pecararo, Poirier), 22. Šille (Takáč), 25. Poirier (Pecararo, Ranford), 28. Findlay (Golian, Brown), 30. Poirier (Ranford, Lalonde). Rozhodca: Jobbágy, Snášel – Šoltés, Pribula.
Prenos
V tretej tretine sa už toho veľa nestalo, keďže Slovan dokázal zabrániť všetkým hrozbám domáceho tímu a vedenie 5:1 z druhej tretiny si už postrážil.
Slovan tak aspoň sčasti odčinil svoju nedávnu porážku z Michaloviec a vďaka víťazstvu zatiaľ postúpil na deviate miesto v tabuľke. Humenné zas ostáva posledné.
Koniec zápasu.
57:31
Domáci hrajú v plnom počte.
57:10
Slovan sa už do útoku príliš nehrnie a Humennému sa tak darí toto oslabenie brániť zatiaľ úspešne.
56:50
Tvrdú strelu Goliana od modrej čiary dokázal zblokovať Diakov.
56:02
Humenčanom sa podarilo vyhodiť puk cez všetky čiary.
55:31
Miroslav Novota putuje za svoj zákrok na trestnú lavicu a Slovan bude mať ďalšiu presilovku.
54:20
Momentálne sa zápas už skôr iba dohráva a ani jeden z tímov nevyvíja príliš ofenzívnu aktivitu.
52:45
Pereskokov sa hneď dostal ku strele, ale ani tentokrát úspešný nebol.
52:26
Pereskokov je späť na ľade a Humenné hrá v plnom počte.
51:40
Hostia sa v závere presilovky príliš do zakončenia netlačia a skôr získavajú čas.
51:10
Lalonde neprihral vôbec dobre a pripravil svoj tím o pásmo.
50:43
Meliškovi sa podarilo oslobodiť svoj tím z úvodného tlaku Slovanu.
50:06
Poirier si v útočnom pásme dokázal vypýtať faul a Slovan tak bude po dlhšom čase hrať presilovku. Keďže ho podrazil brankár Galimov, tak si trest pôjde odpykať Pereskokov.
48:40
Humenčanom sa v tretej tretine príliš nedarí prechod do útočného pásma. Teraz sa síce do neho dostali, tak sa hostia dokázali veľmi rýchlo oslobodiť.
47:27
Po tom, čo Pereskokov natlačil Beňa do bránkoviska, sa posunula bránka a Humenné tak prišlo o útočné pásmo.
46:35
Čas ubieha v tretej tretine pomerne rýchlo, keďže sa hrá dlho bez prerušenia a Slovan sa tak čoraz viac približuje víťazstvu.
45:05
Zaujímavá kombinácia domácich sa skončila tvrdou strelou od modrej čiary. Tú však dobrým zákrokom Godla vyrazil.
43:50
Brownova koncovka letela tesne vedľa brány.
43:20
Nepresná rozohrávka domácich pripravila o túto ofenzívnu akciu.
41:40
V úvode tretej tretiny sa hrá prevažne pri mantineloch a Slovan zatiaľ nepúšťa Humenné k ničomu.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Po vyrovnanom prvom dejstve je po tom druhom už asi o výsledku rozhodnuté. Slovan totiž dokázal dať už v prvej desaťminútovke hneď 4 góly a všetky šance Humenčanov zas pochytal Godla. Priebežný stav je tak 5:1 a uvidíme, či sa Humennému podarí ešte duel zdramatizovať.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:35
Humenné v závere tlačí na svojho súpera. Aj túto Meliškovu strelu z prvej ale Godla vyrazil betónom.
38:40
Vadim Pereskokov sa po individuálnom prieniku pokúsil presadiť, ale trafil iba mantinel.
38:05
Golianovu strelu sa pokúsil tečovať Takáč. Puk však preletel tesne vedľa brány.
37:06
Linet sa tiež od modrej čiary pokúsil vyslať ponuku na teč. Puk však nakoniec skončil v Godlovom náručí.
36:35
Na druhej strane pálil od modrej Meliško, ale ani on presný nebol.
35:40
Golianove zakončenie opečiatkovalo iba plexisklo.
35:08
Hráči Slovana sa kvôli nepresnostiam dopustili dvakrát po sebe zakázaného uvoľnenia.
34:20
Z pásma sa teraz podarilo dostať Takáčovi, ale ani ten nič v útoku nevymyslel.
33:40
Humenné je už chvíľu v útočnom pásme, ale zatiaľ čaká na ideálnu príležitosť na strelu.
32:53
Po dlhšom čase musel strele čeliť aj Godla. Šoltésove zakončenie si postrážil zákrokom lapačkou.
31:35
Torok sa pokúsil obtočiť okolo brány a okamžite zakončiť, ale Galimov bol na túto možnosť dobre pripravený.
30:50
Žitný sa mohol dostať do dobrej šance, ale v útočnom pásme sa mu nepodarilo prihrávku spracovať na prvý pokus.
29:45
goalSlovan Bratislava dal gól!
Galimov si prakticky ani nesiahol na puk a už inkasoval. EMILE POIRIER sa dostal do rýchleho úniku a svojím dnešným druhým gólom zvýšil už na 5:1.
Asistencie: B. Ranford, S. Lalonde
27:57
Domáci tréner sa rozhodol pre výmenu brankárov. Kozla tak po 4 inkasovaných góloch vymení Galimov.
27:57
Po dobrej kombinácii hráčov Slovana v útočnom pásme sa ku strele dostal Golian. Jeho pokus ešte Kozel chytil, ale pred ním stojaci BRETT FINDLAY už puk dorazil do brány.
Asistencie: A. Golian, Ch. Brown
27:31
Na druhej strane sa koncovkou z prvej pokúsil opäť presadiť Poirier. Kozel si ale tentokrát jeho zakončenie postrážil.
26:54
Po vyhranom buly v útočnom pásme pálil okamžite Novota. Godla puk ale chytil do lapačky.
26:30
Humenné teraz dlhšie zatlačili na Slovan, ale nakoniec sa hosťom podarilo oslobodiť sa.
25:10
Humenčania boli teraz poriadne blízko zníženiu, ale Godlovi sa podarilo aj s poriadnym kusom šťastia vychytať všetky strelecké šance domácich.
24:18
EMILE POIRIER bol teraz pred bránou úplne nestrážený a počkal si na prihrávku od Pecarara. Kanadskému útočníkovi tak stačilo len doraziť puk do odkrytej časti bránky.
Asistencie: L. Pecararo, B. Ranford
23:31
Šoltés získal puk za bránou a snažil sa ho potom pretlačiť do bránky hostí. Godla však bol pozorný a podarilo sa mu v tom zabrániť.
23:04
Brown sa po individuálnom prieniku dostal do šance, ale Kozel ho vychytal.
21:49
Takáč teraz dobre vystihol chybu v rozohrávke domáceho tímu a puk od neho pred bránu dostal TIMOTEJ ŠILLE. Ten sa už zoči-voči brankárovi nemýlil a pekným zakončením poslal Slovan do vedenia.
Asistencia: S. Takáč
20:44
Humenné už hrá v plnom počte.
20:40
Lukáš Handlovský sa dostal do rýchleho úniku a po obkorčuľovaní brány nahrával svojmu spoluhráčovi do priestoru medzi kruhmi. Tomu sa ale vystreliť nepodarilo.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Úvodné zostavy:

HC 19 Humenné: Kozel (Galimov) – Glazkov, Novický, Pereskokov, Kuru, Handlovský – Meliško, Sergienko, Šoltés, Lucenius, Borov – Novota,Diakov, Horvát, Linet, Lačný – Fereta, Ragan, Krajňák, Thomka
Tréner: M. Štrba

HC SLOVAN Bratislava: Godla (Coreau) – Lalonde, Korenčík, Brown, Findlay, Takáč – Golian, Beňo, Pecararo, Poirier, Ranford – Gachulinec, Demo, Fominykh, Šille, Žitný – Masnica, Jendek, Presinger, Torok
Tréner: V. Ružička

Rozhodca: Jobbágy, Snášel – Šoltés, Pribula.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:22
goalHumenné dáva gól! V oslabení sa domácim podarilo vyrovnať, po prihrávke Lukáša Handlovského sa presadil HANNU KURU! Asistencia: Lukáš Handlovský.
19:06
Hostia v plnom počte.
18:44
Vylúčenie v tíme HC 19 Humenné:
2 min. – príliš veľa hráčov na ľade.
17:06
Vylúčenie v tíme HC SLOVAN Bratislava:
Beauchamp-Lalonde – 2 min., nedovolené bránenie.
10:56
goalSlovan Bratislava dal gól! Hostia idú do vedenia zásluhou BRENDANA RANFORDA! Asistencie: Liam Pecararo, Emile Poirier.