Košice opäť padli. Humenné zažilo zápas sezóny, líder jeho tempu nestíhal

Radosť hráčov Humenného. (Autor: FB/HC 19 Humenné)
Sportnet, TASR|1. dec 2023 o 20:15

V 47. minúte strelil čestný gól Berger.

Tipos extraliga - 23. kolo

Humenné - Košice 4:1 (2:0, 2:0, 0:1)

Góly: 17. Linet (Kuru, Glazkov), 20. Pereskokov (Kuru, Glazkov), 25. Šoltés (Borov), 40. Linet (Pereskokov, Kuru) – 47. Berger (Lamper, Havrila)

Rozhodovali: Novák, Krajčík – Pribula, Tichý, vylúčení: 4:7 na 2 min., presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0

Humenné: Kozel (Galimov) – Glazkov, Novický, Pereskokov, Kuru, Handlovský – Meliško, Sergienko, Šoltés, Lucenius, Borov – Novota, Diakov, Horvát, Linet, Lačný – Fereta, Novák, Ragan, Krajňák, Thomka

Košice: Riečický (Janus) – Breton, Olsson, Fejes, Berger, Pollock – Šedivý, Ferenc, Lunter, Chovan, Jaaskelainen – Mihálik, Bartoš, Bartánus, Šimun, Lamper – Hudec, Rogoň, Havrila, Bačo

HUMENNÉ. Hokejisti HC 19 Humenné zdolali v piatkovom 23. kole Tipos extraligy na domácom ľade HC Košice 4:1.

Líder tabuľky utrpel druhú prehru za sebou, v utorok podľahol Trenčínu 4:5 po predĺžení. Humenné ostáva v tabuľke na poslednom mieste so ziskom 21 bodov.

Hostia mali v úvode hernú prevahu, no do vážnejšej príležitosti sa nedostali. Skóre sa po prvýkrát pri Laborci menilo v 17. minúte, keď domáci využili presilovku zásluhou bývalého útočníka Košíc Lineta.

Do prvého klaksónu extraligový nováčik skóroval ešte raz, znova využitou početnou prevahou. Na streleckú listinu sa zapísal ďalší hráč s minulosťou v drese "oceliarov" Pereskokov.

Líder tabuľky bol na ľade čoraz viac frustrovaný vývojom zápasu. Na svedomí to mal výborne chytajúci gólman Kozel. Aj v prostrednej tretine strelili Humenčania dva góly.

Najskôr sa v 25. minúte ujala kombinácia do prázdnej bránky, na ktorej konci bol odchovanec hostí Šoltés a štvrtý gólový pozdrav Riečickému poslal v 39. minúte druhým gólom v zápase Linet.

Obhajca titulu prelomil strelecké mlčanie až na konci 47. minúty, no bolo už neskoro. Výsledok len kozmeticky upravil obranca Berger.

Tabuľka Tipos extraligy

ONLINE PRENOS: HC 19 Humenné - HC Košice dnes (hokej, 23. kolo, Tipos extraliga, piatok, LIVE)

Tipos Extraliga (SR)  2023/2024
01.12.2023 o 18:00
23. kolo
Humenné
4:1
(2:0, 2:0, 0:1)
59' minúta
Ukončený
Košice
Prehľad
Góly a asistencie: 17. Linet (Kuru, Glazkov), 20. Pereskokov (Kuru, Glazkov), 25. Šoltés (Borov), 40. Linet (Pereskokov, Kuru) – 47. Berger (Lamper, Havrila).
Humenné nakoniec porazilo Košice 4:1. V tretej tretine síce boli lepší Košičania, čo potvrdil aj ich jediným gólom Berger. Celkovo však boli lepší domáci a zaslúžene si tak pripisujú 3 body.
Košičania sa napriek prehre udržia prvé miesto, no ich náskok sa zmenší. Humenné zas znížilo svoju stratu na predposledný Trenčín.
Koniec zápasu.
58:20
Puk je momentálne často pri mantineli a zápas sa tak bude už len pravdepodobne dohrávať.
56:35
Backhandové zakončenie Jaaskelainena bolo zblokované.
54:55
Po peknej kombinácii domácich zakončoval do odkrytej brány Lucenius, ale Riečický sa skvelo presunul a zákrokom betónom puk vyrazil.
54:10
Bretonova koncovka bola tečovaná, ale Kozel predviedol dobrý reflex a puk vyrazil.
53:15
Košičania teraz vcelku pritlačili na svojho súpera, ale ďalšie zníženie zatiaľ neprichádza.
52:20
Antonín Bartoš získal puk za bránou a z otočky aj vystrelil. Kozel však bol dobre pripravený a jeho zakončenie chytil.
51:03
Bartánus sa pokúsil o zakončenie backhandom, ale nakoniec tesne minul bránu.
49:50
Fejes po súboji so Sergienkom spadol na ľad, ale rozhodca tento zákrok ako nedovolený neposúdil.
48:27
Po Olssonovej delovke sa snažil puk do brány doraziť Berger, ale nakoniec sa mu to nepodarilo.
47:49
Košičania sa teraz dopustili ofsajdu a vhadzovať sa tak bude v strednom pásme.
46:53
goalKošice dali gól!
Hostia sa nakoniec po zvýšenej aktivite v tretej tretine dočkali gólu, keď CHASE BERGER z malej vzdialenosti dokázal prekonať Kozla a znížiť tak na 1:4.
Asistencie: P. Lamper, M. Havrila
46:45
Z otočky teraz pálil Lunter, ale nepodarilo sa mu Kozla prekonať.
45:43
Po dobrej kombinácii mal veľkú šancu ďalší z Košičanov, ale Kozel ho pekne vychytal.
45:10
Pollock dostal puk do dobrej pozície, ale z oblasti pravého kruhu Kozla neprekonal.
43:40
Šoltés sa po návrate z trestnej lavice dostal do úniku, no proti Riečickému sa presadiť nedokázal.
43:10
importantHunter Fejes bol teraz blízko gólu, keď opečiatkoval tyčku.
42:20
Košice si počas svojho úvodného tlaku nejakú väčšiu šancu nevypracovali a Humenčania puk vyhodili cez všetky čiary.
41:31
Dávid Šoltés si pomohol nedovoleným zákrokom a Košice si tak zahrajú presilovku.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Druhá tretina skončila rovnakým výsledkom ako tá prvá a Humenné tak vedie nad Košicami už 4:0. Presadiť sa dokázali Šoltés a druhý gól v zápase pridal aj Linet. Tento zápas tak už pred treťou tretinou vyzerá byť rozhodnutý.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:28
Ďalšia nepresnosť Košičanov končí zakázaným uvoľnením.
39:01
goalHumenné dáva gól!
JAKUB LINET dokázal opäť využiť odrazený puk pred bránou a presnou strelou k tyčke prekonal Riečického dnes už po druhýkrát. Humenné tak vedie už rozdielom triedy 4:0.
Asistencie: V. Pereskokov, H. Kuru
38:33
V plnom počte už hrajú aj Košice.
37:35
Humenné je už v plnom počte a zahrá si tak skrátenú presilovku.
37:22
Šedivý si urobil s pukom priestor a vyslal na bránu tvrdú strelu príklepom. Jeho koncovka bola ale nakoniec zrazená na ochrannú sieť.
36:33
Tak nakoniec ani táto presilovka Košíc nebude kompletná. Faulom sa totiž previnil Mário Lunter.
35:35
Pollockovi sa podarilo vypýtať si faul od Meliška a Košice si tak zahrajú prvú kompletnú presilovku.
34:49
Zakázané uvoľnenie bolo aj na strane Humenčanov a hra sa tak presunie pred Kozla.
33:47
Novický vyslal pred bránu dobrú ponuku na teč. Riečickému sa však túto situáciu podarilo vyriešiť.
33:27
Handlovský bol teraz v postavení mimo hry a Humennému tak tento prechod do útoku nevyšiel.
32:10
Košičania sa dopustili zakázaného uvoľnenia a vhadzovať sa tak bude pred Riečickým.
31:43
Kuru teraz hľadal Handlovského pred bránou, no jeho prihrávku zachytil vracajúci sa Jaaskelainen.
31:20
Olssonovi nevyšla táto prihrávka a hostia sa takto pripravili o útočné pásmo.
30:12
Košičania si postrážili aj zvyšok oslabenia a zatiaľ sa aspoň ako tak držia v zápase.
28:59
Košičania už hrajú vo štvorici.
28:40
Humenčania kombinujú v útočnom pásme, ale napriek viacerým streleckým pokusom zatiaľ ďalší gól nepridali.
28:12
Po Ferencovom faule bude mať Humenné presilovku o dvoch hráčov.
27:40
Humenné sa zatiaľ drží v útočnom pásme, ale ohroziť bránu sa mu zatiaľ nedarí.
26:59
Brett Pollock je ďalším Košičanom, ktorý si pomohol faulom a Humenné tak bude mať ďalšiu presilovku.
26:56
Dominik Riečický teraz pekne vychytal Handlovského strelu a náskok Humenného sa tak opäť nezvýšil.
26:10
Pri puku sú momentálne Humenčania a hostia si stále nevedia v útoku rady.
24:48
Rýchla kombinácia domáceho tímu sa skončila zakončením DÁVIDA ŠOLTÉSA z priestoru medzi kruhmi. Riečický sa už nestihol presunúť a Humenné tak vedie už 3:0.
Asistencia: D. Borov
24:30
Strela jedného z Humenčanov od modrej bola tečovaná, ale puk nakoniec preletel tesne vedľa brány.
23:45
Jaaskelainen bol teraz vo veľkej šanci, keď si prebral puk pred bránou. Kozel ho však dokázal skvelým zákrokom betónom vychytať.
23:15
Chovan sa pokúsil zakončiť po obkrúžení bránky, ale nakoniec sa mu to nepodarilo.
23:05
Humenčania sa dopustili zakázaného uvoľnenia a vhadzovať sa tak bude znova v ich obrannom pásme.
23:00
Odrazený puk si pred bránou prebral Patrik Lamper. Svoju strelu však namieril priamo do Kozlovej lapačky.
22:21
Košičania sa v skrátenej presilovke k ničomu nedostali a oba tímy pokračujú v plnom počte.
21:25
Do koncovky sa teraz dostal Breton. Jeho strelu však zastavil Kozel.
21:10
V hre 4 proti 4 sa zatiaľ nikomu nedarí dostať do väčšej šance.
20:21
Linet si pomohol hrou vysokou hokejkou a pomer hráčov na ľade sa tak vyrovná.
20:01
Začala sa druhá tretina.
V prvej tretine sme dlho veľa akcie nevideli, ale potom sa Košičania dvakrát po sebe oslabili a Humennému sa zásluhou Lineta a Pereskokova podarilo obe presilovky využiť. Vedenie Humenného 2:0 tak tomuto stretnutiu dáva zaujímavý náboj a uvidíme, ako sa bude ďalej vyvíjať 2. tretina.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:52
Domáci tím využil aj svoju druhú presilovku, keď sa uvoľniť dokázal VADIM PERESKOKOV a presnou strelou k vnútornej tyčke zvýšil vedenie Humenného na 2:0.
Asistencie :H. Kuru, I. Glazkov
19:18
Okrem Havrilu putujú na trestnú lavicu aj Bačo s Feretom.
19:18
Havrila teraz spôsobil menšiu roztržku na ľade a putuje tak na trestnú lavicu.
18:40
Pekný individuálny prienik ukázal Bartánus, ale finálna prihrávka cez stred ihriska sa mu nepodarila a Kozel tak zasahovať nemusel.
17:15
Sergienka trafil puk do tváre a hra je tak prerušená. Domáci obranca ale vyzerá byť v poriadku a vhadzovať sa tak bude v strednom pásme.
16:27
Presne po minúte presilovky sa po delovke Kuruho od modrej čiary podarilo JAKUBOVI LINETOVI dostať odrazený puk do odkrytej brány a Humenné tak prekvapivo vedie nad Košicami 1:0.
Asistencie: H. Kuru, I. Glazkov
16:06
Tvrdá strela Glazkova preletela tesne vedľa pravej tyčky.
15:27
Košičanom nevyšlo toto striedanie a na ľade boli až šiesti. Humenné si tak zahrá prvú presilovku.
13:50
Pollockove zakončenie z väčšieho uhla dokázal Kozel vychytať.
12:20
V posledných minútach sa hrá prevažne pri mantineloch a v strednom pásme. Ani jednému z tímov sa ale nedarí príliš v útočnom pásme.
10:35
Fejesovi sa podarilo dostať do pásma a nakoniec pálil Breton. Jeho zakončenie však trafilo iba jedného z Humenčanov.
09:55
Zaujímavá kombinácia Košičanov sa nakoniec skončila strelou Olssona. Ani jemu sa ale Kozla prekonať nepodarilo.
08:40
Pri puku sú momentálne hráči Humenného. Ich prechod do útočného pásma však zastavil ofsajd.
07:55
Dobrú prihrávku pred bránu dostal Chase Berger. Košickému útočníkovi ale táto strela úplne nesadla a Kozel si tak s ňou poradil.
06:45
Mário Lunter dokázal individuálne prejsť cez celé ihrisko a nakoniec aj zakončil. Trafil ale iba dobre postaveného Kozla.
05:50
Róbert Bačo si teraz nakorčuľoval do voľného priestoru, ale svoju strelu nenamieril presne.
04:42
Na ľadovej ploche ostal po súboji ležať Eduard Šimun. Košický obranca nakoniec odišiel na striedačku a uvidíme, či bude môcť v zápase hneď pokračovať.
04:20
Pollockova koncovka mierila do priestoru brány, ale Kozel puk dokázal vyraziť.
04:02
Prvá formácia hostí sa snažila napádať rozohrávku súpera, no k puku sa zatiaľ nedostali.
02:55
Na druhej strane bol naopak pri mantineli úspešný Thomka. Ďalšia prihrávka mu ale nevyšla a Košičania sa tak oslobodili.
01:50
Puk teraz nahadzoval do útočného pásma Marek Bartánus. Jeho ponuku ale nikto z Košičanov nedokázal využiť.
00:45
V úvode zápasu sa hrá pomerne nepresne a puk lieta z jednej strany na druhú.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

HC 19 Humenné: Kozel (Galimov) – Glazkov, Novický, Pereskokov, Kuru, Handlovský – Meliško, Sergienko, Šoltés, Lucenius, Borov – Novota, Diakov, Horvát, Linet, Lačný – Fereta, Novák, Ragan, Krajňák, Thomka
Tréner: M. Štrba

HC Košice: Riečický (Janus) – Breton, Olsson, Fejes, Berger, Pollock – Šedivý, Ferenc, Lunter, Chovan, Jaaskelainen – Mihálik, Bartoš, Bartánus, Šimun, Lamper – Hudec, Rogoň, Havrila, Bačo
Tréner: D. Ceman.
Všetkým hokejovým fanúšikom prajem pekný večer a vítam Vás pri našom online prenose z Tipos extraligy. V 23. kole na seba narazia HC 19 Humenné a HC Košice.

V dnešnom zápase proti sebe nastúpi prvý a posledný tím tabuľky. Košice sú momentálne pred Spišskou o 4 body najmä vďaka 8-zápasovej sérii víťazstiev. Naposledy im ju ale prekazil výhrou po predĺžení Trenčín. Humenné stráca na predposledný Trenčín 11 bodov a aj keď v posledných 5 zápasoch dokázalo dvakrát vyhrať, tak dnes bude výraznejším outsiderom.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.
Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Košice opäť padli. Humenné zažilo zápas sezóny, líder jeho tempu nestíhal