Slovan v záverečnej tretine úplne vybuchol. Dostal v nej až 6 gólov

Hokejisti HC Slovan Bratislava. (Autor: TASR)
Sportnet, TASR|25. okt 2024 o 20:40

Banskobystričania prehrávali už 1:4, ale napokon získali všetky tri body.

Tipos extraliga - 14. kolo

Banská Bystrica - Slovan Bratislava 6:4 (0:1, 0:1, 6:2)

Góly: 41. Wedman (R. Faith, Adams), 49. Wedman (Adams, Chicoine), 50. Wedman (Adams, Scarlett), 52. Wedman (R. Faith), 58. Scarlett (Adams, Chicoine), 60. Adams - 11. Pecararo (Ortega, Hoelscher), 30. Bakoš (Golian, Pánik), 44. Pánik (Bakoš), 48. Hoelscher (Pánik, Golian)

Rozhodovali: T. Orolin, Kocúr - Hajnik, Ordzovenský, vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0

Diváci: 2372

Banská Bystrica: Hrachovina - Scarlett, Chicoine, Michalčin, Česánek, L. Kozák, Žabka - Výhonský, Boucher, Voyer - Adams, Wedman, R. Faith - Kukuča, Petriska, Tomka - Valigura, Čunderlík, Matoušek

Slovan: Šutov - Bačik, Brincko, Kubka, Golian, Královič, Sersen, Maier - Pecararo, Hoelscher, Ortega - Bakoš, Egle, Pánik - Takáč, Bjalončík, Minárik - Dudáš, Kukumberg, Lukošik

BANSKÁ BYSTRICA. Hokejisti HC MONACObet Banská Bystrica zvíťazili v 14. kole Tipos extraligy nad Slovanom Bratislava 6:4, hoci v tretej tretine prehrávali 1:4.

Štyrmi gólmi sa blysol domáci Wedman.

V tíme spod Urpína je rozsiahla maródka, pre otras mozgu nenastúpil útočník Šoltés, na poslednú chvíľu sa však zrealizovala výmena medzi Zvolenom, keď k Bystričanom zamieril útočník Kukuča a odišiel obranca D. Stránsky.

Hostia boli v prvej tretine aktívnejší a ujali sa vedenia pohotovou strelou z uhla v podaní Pecarara. V druhej tretine pretavili prevahu v presilovke po tvrdej strele Bakoša spoza kruhu.

Následne domáci prepli na vyššie obrátky a v tretej tretine vyrovnali štyrmi gólmi Wedmana z 1:4 na 4:4.

Víťazný gól strelil v 58. minúte v presilovke Scarlett a poistku do prázdnej bránky pridal sekundu pred koncom Adams. Slovan prehral druhý duel za sebou.

Hlasy po zápase

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: "Bol to pre fanúšikov výborný zápas so šťastným koncom pre nás. Dve tretiny nám nešli absolútne nohy, Slovan bol lepší, rýchlejší, mal viac z hry. My sme sa nedostávali do šancí. Podstatné bolo, že v tretej tretine sme za stavu 1:4 dali dve rýchle góly a to nás nakoplo. Do varu sa dostali diváci a na vlne pozitívnej emócie sme to uhrali. Súper začal byť nervózny a my sme si pomohli aj presilovkami. Wedmanova lajna bola vynikajúco, tá pre nás zápas vyhrala. Do ďalších duelov však budeme potrebovať dvadsať hráčov, nie šiestich, siedmich. Hostia boli väčšinu zápasu lepší, my nemáme jednoduché obdobie, takže za tieto tri body sme veľmi vďační. Bolo to aj o charaktere, že chalani nič nevypustili ani za trojgólového manka. V tom je hokej krásny, že sa dá zmazať a tešiť sa napokon z víťazstva."

Peter Oremus, tréner Slovana: "My sme takmer 50 minút hrali to, čo sme chceli hrať. Potom sme dostali riadnu príučku, lebo predbránkový priestor sme nemali absolútne pokrytý a odtiaľ nám popadali góly. Bystrica odtiaľ skórovala a zápas tak posledných desať minút zvládla. Takéto veci asi človek musí zažiť, ale stávať sa nemôžu. Nemali sme pokrytý predbránkový priestor, to boli hrozné veci, čo sa tam udialo. Následne už naša hra nebola taká, ako sme si predstavovali. Hrali sme uplynulých sedem zápasov z ôsmich vonku a s bodovým ziskom nevládne spokojnosť. Mančaft musíme ešte konsolidovať, dostať ho do nejakej fazóny a na to treba čas. Čo sa týka kádra, musím si nejaké veci rozobrať s vedením klubu."

Tabuľka Tipos extraligy

ONLINE: HC MONACObet Banská Bystrica - HC Slovan Bratislava dnes (Tipos extraliga, 14. kolo, piatok, LIVE)

Tipos Extraliga (SR)  2024/2025
25.10.2024 o 18:00
14. kolo
B. Bystrica
6:4
(0:1, 0:1, 6:2)
60' minúta
Ukončený
HC Slovan
Prehľad
Góly a asistencie: 41. Wedman (Faith, Adams), 49. Wedman (Adams, Chicoine), 50. Wedman (Adams, Scarlett), 52. Wedman (Faith), 58. Scarlett (Adams, Chicoine), 60. Adams (Faith, Wedman) – 11. Pecararo (Ortega, Hoelscher), 30. Bakoš (Golian, Pánik), 44. Pánik (Bakoš), 48. Hoelscher (Pánik, Golian). Rozhodca: Orolin, Kocúr – Hajnik, Ordzovenský. Diváci: 2 372.
HC MONACObet Banská Bystrica – HC SLOVAN Bratislava 6:4 (0:1, 0:1, 6:2)
Góly a asistencie: 41. Wedman (Faith, Adams), 49. Wedman (Adams, Chicoine), 50. Wedman (Adams, Scarlett), 52. Wedman (Faith), 58. Scarlett (Adams, Chicoine), 60. Adams (Faith, Wedman) – 11. Pecararo (Ortega, Hoelscher), 30. Bakoš (Golian, Pánik), 44. Pánik (Bakoš), 48. Hoelscher (Pánik, Golian). Rozhodca: Orolin, Kocúr – Hajnik, Ordzovenský. Vylúčenie: 5:5. Využitie: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 2 372. Priebeh zápasu: 0:2, 1:2, 1:4, 6:4.
Slovan viedol v tretej tretine 4:1, no inkasoval šesť gólov, B. Bystrica otočila zápas a triumfuje 6:4. Štyri góly zaznamenal Wedman.
Koniec zápasu.
59:57
goalBanská Bystrica dala gól!
COLLIN ADAMS odohral puk z vlastného obranného pásma o mantinel a ten prešiel cez celé klzisko až do prázdnej brány Slovana. 6:4!
Asistencie: Roman Faith, Matthew Wedman
58:36
Vylúčenie v tíme HC SLOVAN Bratislava:
Bakoš – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.
57:20
B. Bystrica využíva presilovku veľmi rýchlo a prvýkrát v zápase ide do vedenia! Chicoine prihral od modrej Adamsovi, jeho krížna prihrávka prešla na REECA SCARLETTA, ktorý z prvej prekonal Shutova, ktorý sa nestihol presunúť.
Asistencie: Collin Adams, Gabriel Chicoine
57:03
Egle – 2 min., sekanie.
54:37
Bakoš našliapol, cez útočnú modrú ho nepustil Boucher.
52:33
Vylúčenie v tíme HC MONACObet Banská Bystrica:
Petriska – 2 min., držanie hokejky.

Pánik – 2 min., krosček.
52:29
importantPecararo mohol prinavrátiť vedenie svojmu tímu. Dostal prihrávku od Ortegu, naznačil, že ide za bránu, no snažil sa Hrachovinu nachytať a zakončiť pri žŕdke. Domáci gólman si dal pozor.
51:46
Je vyrovnané! Štvrtý gól B. Bystrice v tretej tretine! Faith sa dostal s pukom za bránu, opäť našiel pred bránou nepokrytého MATTHEWA WEDMANA a ten skóruje do vzdialenejšieho ľavého horného rohu brány Slovana! Štvrtý presný zásah pre Wedmana.
Asistencia: Roman Faith
51:03
Zápas dostal razom nový náboj, B. Bystrica je na puku.
49:49
Hattrick MATTHEWA WEDMANA je realitou! Dostal do jazdy krížnu prihrávku od Adamsa a strelou z prvej nedal Shutovovi šancu!
Asistencie: Collin Adams, Reece Scarlett
49:23
Slovanu sa podarilo dostať puk do stredného pásma.
49:00
Brincko – 2 min., krosček.
48:29
B. Bystrica ale veľmi rýchlo vyrovnáva! MATTHEW WEDMAN predviedol individuálnu akciu, prekorčuľoval brániaceho Sersena a zakončil bekhendom k vzdialenejšej žŕdke. 2:4.
47:38
goalSlovan Bratislava dal gól!
Pánik dostal prihrávku od Goliana, počkal si, poslal presný pas po ľade, ktorý pred bránou tečoval MITCHELL HOELSCHER. Slovan vyhráva už 4:1.
Asistencie: Richard Pánik, Andrej Golian
47:31
Scarlett – 2 min., nedovolené bránenie.
47:30
Pri avizovanom vylúčení strieľal Golian spoza kruhu, Hrachovina chytá.
46:41
Čunderlík s pukom, obchádzal bránu Slovana, tam mu ale stopku vystavil Kubka.
45:45
Výhonského pokus z uhla nik nedorazil.
43:58
Hrachovina neudržal Bakošovu strelu z vrcholu kruhu, puk zostal stáť desiatky centimetrov pred bránkovou čiarou, kde ho bekhendom dorazil nedôrazne bránený RICHARD PÁNIK.
Asistencia: Martin Bakoš
42:43
Shutov vyrážal strelu z veľkého uhla, B. Bystrica zostáva v útočnom pásme.
42:12
B. Bystrica si teraz nerozumela pri rozohrávke, píska sa icing.
40:44
B. Bystrica strieľa kontaktný gól ešte v úvodnej minúte tretej tretiny! Faith našiel výbornou prihrávkou spoza brány MATTHEWA WEDMANA, ktorý to čakal, pred bránou zostal sám a bez problémov z prvej prekonal Shutova.
Asistencie: Roman Faith, Collin Adams
40:01
Začala sa tretia tretina.
V druhej tretine skóroval iba hosťujúci Bakoš, Slovan tak zvýšil svoje vedenie nad B. Bystricou na 2:0.
Tretia tretina sa začne o 19:42.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
38:53
importantPetriska mal na hokejke zníženie, jeho strela spomedzi kruhov ale končí na tele Shutova!
38:00
Maier strieľal od mantinelu, no trafil iba Bouchera, ktorý vyváža puk.
37:07
Wedman prihral medzi kruhy Scarlettovi, ten bol zablokovaný.
35:30
importantBjalončík dostal prihrávku od Takáča, zoči voči Hrachovinovi nedokázal skórovať!
35:04
Scarlettova strela spôsobila Shutovovi problémy, Boucherovi sa ale nepodarilo doraziť puk za bránkovú čiaru.
34:06
Ortega sa nedočkal podpory, jeho bekhendovú prihrávku domáci vystihli a idú dopredu.
32:46
Valigurovo zakončenie bekhendom Shutov vyráža hokejkou.
32:09
Čunderlík vyrazil dopredu, prihrával Valigurovi, no píska sa ofsajd.
31:10
Faith – 2 min., krosček.

Egle – 2 min., hrubosť.
30:35
importantĎalšia šanca pre Slovan. Pecararo nadvakrát neprekonal domáceho gólmana. Výstražný prst pre B. Bystricu.
29:15
Slovan využíva presilovku už po šestnástich sekundách. Belasí to zohrali rýchlo a presne, Pánik prihral na modrú Golianovi, ten puk posunul na ľavý kruh, odkiaľ MARTIN BAKOŠ strieľal z prvej a trafil nad Hrachovinovu lapačku.
Asistencie: Andrej Golian, Richard Pánik
28:59
HL – príliš veľa hráčov na ľade.
27:52
Pecararo na Hoelschera, ten ešte hľadal Ortegu, prvý útok Slovana je takmer v každom striedaní nebezpečný.
26:42
Lukošik zachytil zlú rozohrávku B. Bystrice, prihral Bjalončíkovi, ten dal do druhej vlny Kubkovi, no tomu puk nesadol.
25:39
Valigura to vzal na seba, prešiel s pukom, ale zakončil do stredu brány do hrude Shutova.
23:33
Bačikovu strelu tečoval Dudáš, Hrachovina sa nenudí.
22:58
Slovan v prečíslení, Bjalončík to vzal na seba, Hrachovina úspešne zasiahol.
21:57
Situácia tr na tri, no Faithovi v poslednej chvíli skĺzol puk.
21:36
Hrachovina vyrážal, Pánik pripravený na dorážku.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Po prvej tretine vyhráva Slovan nad Banskou Bystricou 1:0. V 11. minúte skóroval Pecararo.
Druhá tretina sa začne o 18:53.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
18:34
Bakoš dostal nabité na strelu z prvej, ale z ľavého kruhu minul bránu.
17:42
Slovan sa držal v pásme, bolo to ale bez zakončenia.
16:56
Žabka – 2 min., zdržiavanie hry
16:30
Pred bránou voľný Kukuča, robil si priestor na zakončenie, napokon zakončoval Voyer, ale Shutov puk vytesnil vyrážačkou.
14:46
Pri Admasovej strele od modrej Shutov veľa toho nevidel, ale mal šťastie, že tečovaný puk nesmeroval medzi tri žrde.
14:32
Puk za svojou bránou vydolovali Banskobystričania, prešli do útoku a získali buly v útočnom pásme.
12:43
Výhonský to skúsil hneď po vhadzovaní, pred bránou bol Petriska, skóre sa nemení.
11:24
importantPo výbornej Adamsovej prihrávke mal vyrovnanie na hokejke Wedman, puk ale skončil pod betónmi Shutova!
10:53
Slovan zaslúžene otvára skóre! Ortega prihral naslepo bekhendom spoza brány nakorčuľovanému LIAMOVI PECARAROVI, ktorý šikovnou strelou z prvej prekonal Hrachovinu.
Asistencie: Austin Ortega, Mitchell Hoelscher
09:37
Česánkova tvrdá rana príklepom letela ponad Shutovovu bránu.
08:51
Bekhendová prihrávka pred bránu našla iba hokejky Slovanistov, tí idú dopredu.
08:03
Ortega prenechal puk Pecararovi, ten zakončil z veľkého uhla do betónov Hrachovinu.
07:15
Barani vyhadzujú iba na zakázané uvoľnenie.
05:59
Takáč sa dostal k nebezpečnej dorážke, Banskobystričania sa ubránili.
05:13
Slovan je aktívny, Brinckov pokus schoval Hrachovina v lapačke.
04:34
Boucherova strela bola lahôdkou pre Shutova. Vhadzuje sa po jeho pravej ruke.
03:42
Shutov zrazil puk do strany pri svojej pravej žŕdke.
02:31
Bačik páli od modrej, Hrachovina vyráža, Slovan začal tlakom v útočnom pásme.
01:39
Slovan zachytil banskobystrickú rozohrávku a rýchlo prešiel do útoku, Bjalončíkovu strelu Hrachovina udržal a prerušil hru.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

HC MONACObet Banská Bystrica: Hrachovina (Rabčan) – Scarlett, Chicoine, Michalčin, Česánek, Kozák, Žabka – Boucher, Voyer, Výhonský – Adams, Wedman, Faith – Tomka, Petriska, Kukuča – Valigura, Čunderlík, Matoušek
Tréner: Vladimír Országh

HC SLOVAN Bratislava: Shutov (Godla) – Brincko, Bačik, Kubka, Golian, Královič, Sersen, Maier – Pecararo, Hoelscher, Ortega – Bakoš, Egle, Pánik – Takáč, Bjalončík, Minárik – Dudáš, Kukumberg, Lukošik
Tréner: Peter Oremus

Rozhodca: Orolin, Kocúr – Hajnik, Ordzovenský.
V 14. kole Tipos Extraligy hostí Banská Bystrica bratislavský Slovan. Stretnutie sa začína o 18:00.

B. Bystrica sa nachádza na 6. priečke, na konte má 23 bodov. Avšak na tretie miesto, kde sú Michalovce, stráca iba jeden bod. Banskobystričanom po výbornom úvode sezóny trochu dochádza dych, z uplynulých piatich duelov vyhrali len dva. V minulom kole podľahli doma Košiciam 1:4. O ich jediný gól sa v presilovej hre postaral Faith.

Slovanu patrí 4. miesto so ziskom 24 bodov. Je o skóre za tretími Michalovcami. Belasí zvíťazili v troch z posledných piatich stretnutí, ale v minulom kole prehrali na ľade posledných Nových Zámkov 0:2.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.
Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Slovan v záverečnej tretine úplne vybuchol. Dostal v nej až 6 gólov