Gólová radosť hráčov Košíc. (Autor: TASR)
Sportnet, TASR|22. okt 2024 o 19:48 (aktualizované 22. okt 2024 o 21:19)

Dva góly v drese hostí zaznamenal Filip Krivošík.

Tipos extraliga - 13. kolo

Banská Bystrica - Košice 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

Góly: 9. R. Faith (Boucher, Wedman) – 11. Bartánus (Repčík, Bartoš), 24. Rogoň (Havrila), 30. Krivošík (Jääskeläinen), 57. Krivošík (Mikúš, Jääskeläinen)

Rozhodovali: Klejna, Crman – Kacej, Vyšný, vylúčení: 4:7 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0

Diváci: 2013

Banská Bystrica: Rabčan – Scarlett, Chicoine, Michalčin, D. Stránský, Žabka, Česánek, L. Kozák – Šoltés (do 8. min.), Boucher, Voyer – Adams, Wedman, R. Faith – Valigura, Petriska, Tomka - Jedlíček, Čunderlík, Matoušek

Košice: Riečický – Parlett, Teves, Ferenc, Gildon, A. Bartoš, Deyl – Jääskeläinen, Pollock, Š. Petráš – T. Mikúš, Krivošík, Martel – Bartánus, Michal Chovan, Repčík – Šimun, Havrila, Rogoň

BANSKÁ BYSTRICA. Hokejisti HC MONACObet Banská Bystrica podľahli v 13. kole Tipos extraligy na svojom ľade HC Košice 1:4 a v oklieštenej zostave si pripísali druhú prehru za sebou.

Naopak "oceliari" bodovali v treťom dueli v rade a dostali sa na druhú priečku v tabuľke.

V prvej tretine Parlet pri faule spôsobil otras mozgu Šoltésovi a z následnej dvojminútovej presilovky otvoril skóre Faith.

Lenže hostia o dve minúty vyrovnali Bartánusom z kruhu pomedzi betóny Rabčana a v strednom dejstve otočili stav, keď sa na dvakrát presadil Rogoň a v presilovke uspel z dorážky Krivošík.

Ten istý hráč pridal v presilovke na konci zápasu aj ďalší gól a rozhodol o troch bodoch pre Košice.

Hlasy po zápase

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: "Prvá tretina bola celkom slušná, boli tam šance na oboch stranách. Mali sme tam tri presilovky, dali sme jeden gól, mohli sme z nich vyťažiť viac. V druhej tretine sa začala karta obracať, urobili sme niekoľko chýb v obrannom pásme a súper nás za to potrestal. Mali sme možnosť sa vrátiť späť do hry v ďalších presilovkách, no nepomohli sme si nimi. Málo sme strieľali, neboli sme dostatočne agresívni. Košice si to už potom viac – menej postrážili. Nám už v závere chýbali sily. Bolo cítiť, že je nás málo, niektorí hráči sú preťažení, musíme sa s tým popasovať a hlavne dobre oddýchnuť."

Dominik Riečický, brankár Košíc: "Ťažký zápas a hlavne ťažký začiatok pre nás. V prvej tretine sme hrali trikrát v oslabení, takže po inkasovanom góle sme to museli otáčať. Druhá tretina bola v našej réžii, viedli sme o dva góly a poučili sme sa z predchádzajúceho zápasu, keď sa Bystrici podarilo vyrovnať. Teraz sme si to už postrážili. Bystričanov sme nepustili do nejakého tlaku. Som rád, že sme získali dôležité tri body."

Tabuľka Tipos extraligy

ONLINE: HC MONACObet Banská Bystrica - HC Košice dnes (Tipos extraliga, 13. kolo, utorok, LIVE)

Tipos Extraliga (SR)  2024/2025
22.10.2024 o 17:30
13. kolo
B. Bystrica
1:4
(1:1, 0:2, 0:1)
60' minúta
Ukončený
Košice
Prehľad
Góly a asistencie: 9. Faith (Boucher, Wedman) – 11. Bartánus (Repčík, Bartoš), 24. Rogoň (Havrila), 30. Krivošík (Jääskeläinen), 57. Krivošík (Mikúš, Jääskeläinen). Rozhodca: Klejna, Crman – Kacej, Vyšný. Diváci: 2 013.
HC MONACObet Banská Bystrica – HC Košice 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Góly a asistencie: 9. Faith (Boucher, Wedman) – 11. Bartánus (Repčík, Bartoš), 24. Rogoň (Havrila), 30. Krivošík (Jääskeläinen), 57. Krivošík (Mikúš, Jääskeläinen). Rozhodca: Klejna, Crman – Kacej, Vyšný. Vylúčenie: 4:7. Využitie: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 2 013. Priebeh zápasu: 1:0, 1:4.
Košice triumfovali v Banskej Bystrici 4:1.
59:02
B. Bystrica sa ešte snaží, Scarlettova strela od modrej bola tečovaná, Riečický bol ale dobre postavený a zasiahol.
56:40
goalKošice dali gól!
Košice definitívne rozhodujú tento zápas. Gildon nabil na strelu z prvej Jääskeläinenovi, na jeho strelu Rabčan ešte zareagoval, Mikúš puk nedorazil do siete, no z ďalšej dorážky nemal problém skórovať FILIP KRIVOŠÍK.
Asistencie: Tomáš Mikúš, Joona Jääskeläinen
56:04
Gildon to vzal na seba, no od modrej minul bránu.
55:47
Vylúčenie v tíme HC MONACObet Banská Bystrica:
Boucher – 2 min., držanie.
54:33
Banskobystričania nevydolovali puk na zadnom mantineli, Košice rýchlo preniesli hru až k Rabčanovi.
53:20
Riečický zakryl puk lapačkou po strele od modrej.
52:43
Pollock preveril pozornosť Rabčana strelou z ľavého kruhu, gólman domácich udržal puk vo výstroji.
51:09
Boucher sa s pukom na hokejke priblížil k bráne, ale nenamieril presne.
50:47
Závar pred Riečickým, Košice sa ale ubránili.
50:13
Chovan vypichol puk Chicoinovi na modrej, B. Bystrica musí opustiť útočné pásmo.
49:33
Pollock – 2 min., napadnutie.
49:09
importantAdams sa z pravej strany natlačil do šance a poriadne natiahol Riečického, ktorý udržal puk pred bránkovou čiarou.
48:00
Po koncovke Martela má Rabčan puk v lapačke a prerušuje hru.
47:23
Petráš skúsil strelu spoza hráča, Rabčan zasahoval ľavým betónom.
46:10
Voyer sa dostal do dobrej pozície, ale hra sa rýchlo presťahovala na druhú stranu, kde za bránou operuje Rogoň.
44:24
B. Bystrica rýchlo prešla stredným pásmom, z bezprostrednej blízkosti zakončoval Wedman, dnes sa mu ale vôbec nedarí.
43:09
Košičania majú nahrané, hru zbytočne nekomplikujú. Nastrelením na bránu získali buly v útočnom pásme.
40:59
Krivošíkova prihrávka na Martela neprešla, na druhej strane Faith prihrával Wedmanovi, no ten nezakončil, ešte bojuje Adams.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Po dvoch tretinách vyhrávajú Košice nad B. Bystricou 3:1. V druhej tretine skórovali Rogoň a Krivošík.
Tretia tretina sa začne o 19:16.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:53
Petriska nedokázal prihrať ani zakončiť.
38:34
Riečický toho veľa nevidel, ale Wedman nedostal puk zo vzduchu za jeho chrbát.
37:59
Scarlettovu strelu Košičania nenechali prejsť na bránu.
37:29
Adams pálil zo stredu kruhu z prvej, ale netrafil priestor troch žrdí a Košice sa oslobodzujú.
36:55
Chovan – 2 min., podrazenie.
36:04
Po Parlettovej strele od modrej Rabčan vytesnil puk na ochrannú sieť.
35:35
Rogoň pripravený na dorážku, ale neuspel. Košice sú lepším tímom, tlačia sa do zakončenia.
33:25
importantPo výbornej prihrávke išiel Mikúš sám na bránu, ale nenavýšil vedenie Košíc!
32:21
Toto oslabenie už domáci ubránili, dostali puk do útočného pásma, no Wedman oň prišiel v súboji pri mantineli.
30:33
importantVýborná krížna prihrávka na Petráša, ale ešte lepší Rabčan, ktorý sa presunul a zobral Petrášovi gól z hokejky.
29:40
Rabčan – 2 min., zdržiavanie hry / brankár.
29:07
Košice si vytvorili veľký tlak v útočnom pásme a rozobrali defenzívu B. Bystrice. Gildon preniesol hru na druhú stranu, odkiaľ prišla krížna prihrávka na Jääskeläinena, ktorý vypálil z prvej, Rabčan puk vyrazil pred seba a pohotový FILIP KRIVOŠÍK puk dorazil bekhendom do siete.
Asistencia: Joona Jääskeläinen
28:35
Teves nabil Petrášovi na strelu z prvej, Rabčan sa výborne presunul a prerušil hru.
28:23
Česánek – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.
27:15
Jääskeläinen si spracoval prihrávku a pálil z hranice kruhu, jeho pokus bol tesne pred Rabčanom zblokovaný.
26:21
Wedman – 2 min., nedovolené bránenie brankárovi.
25:52
Nepresná strela Michalčina, no jeho spoluhráči dokázali udržať útočné pásmo.
23:43
Košice prvýkrát v zápase vedú. Hra sa odohrávala pri mantineli, no PATRIK ROGOŇ si počkal na odrazený puk, pred bránou zostal sám a nadvakrát prekonal Rabčana!
Asistencia: Matúš Havrila
23:11
Repčík stratil puk v útočnom pásme, B. Bystrica hneď podnikla rýchly brejk, Wedman zakončoval golfákom, nič nebezpečné pre košickú bránu.
22:18
importantRabčan dvakrát po sebe zasahoval, Bartánus ho neprekonal bekhendom!
21:57
Krivošík s Mikúšom napádali rozohrávku B. Bystrice a nejaký čas držali hru pri mantineli.
21:20
B. Bystrica má problém prejsť stredným pásmom, Košice veľmi dobre pressujú. Ak už aj domáci prejdú a zakončia, Košice drží výborný Riečický.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Skóre otvoril v 9. minúte Faith, no už v 11. minúte vyrovnal Bartánus.
Druhá tretina sa začne o 18:25.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:15
Voyerova ďalšia strela, ale do stredu brány a Riečický má odkrytý výhľad.
18:45
Voyer strieľal z prvej od modrej, Riečický zasiahol ľavým betónom.
18:30
Petráš – 2 min., podrazenie.
18:21
Na opačnej strane Petriskova strela a dorážka, výborný Riečický.
17:39
Rýchly priamočiary útok Košíc, Pollock vystrelil na Riečického, dokorčuľoval vlastnú strelu dorážku netrafil ideálne, puk skočil do Rabčanovej lapačky.
16:39
importantNebezpečná dorážka Matouška spomedzi kruhov, Riečický chytá.
15:38
Chovan strieľal spomedzi kruhov nepresne.
15:05
Tomka na Stránského, ten bol ale v ofsajde a B. Bystrica musela vykorčuľovať z útočného pásma.
13:19
Opäť sa dlho neprerušuje a hrá sa na oboch stranách klziska.
10:55
Košice veľmi rýchlo vyrovnávajú, predviedli úspešnú kontru. MAREK BARTÁNUS dostal dobrú prihrávku od Repčíka popri mantineli, v útočnom pásme mal veľa priestoru a trafil pomedzi Rabčanove betóny.
Asistencie: Peter Repčík, Antonín Bartoš
08:33
goalBanská Bystrica dala gól!
B. Bystrica trestá vylúčenie Parletta, výborne to urobil Boucher, ktorý naviedol puk od mantinelu k bráne, bekhendom naservíroval puk ROMANOVI FAITHOVI, ktorý do toho buchol a prekonal Riečického.
Asistencie: Matthew Boucher, Matthew Wedman
08:19
Wedman si stiahol puk pod seba a snažil sa zblízka dostať puk popod Riečického, čo sa mu nepodarilo.
07:23
Wedman pripravený pred bránou na teč, ale puk netrafil.
07:14
Parlett – 2 min., napadnutie hlavy alebo krku
importantParlett tvrdo zrazil k ľadu Šoltésa, trafil ho do hlavy, v hre je vyšší trest!
05:47
Domáci ešte ťažia z presilovkového tlaku, ale vôbec nestrieľajú.
04:50
Banskobystričania kombinovali v útočnom pásme, Košičania ale dobre bránili.
03:38
Parlett – 2 min., sekanie.
03:35
Ale dobrý brejk B. Bystrice, zoči voči Voyerovi zakročil Riečický.
03:03
importantPo strele Košíc sa puk odrazil od zadného mantinelu, Rabčan musel predviesť pohotový zákrok!
02:38
Hrá sa rýchlo, s minimom prerušení.
01:30
Banskobystričania v útočnom pásme, ale Riečický zatiaľ zasahovať nemusel.
00:10
importantHneď na úvod veľká šanca Petráša, ktorý sa mohol zapísať do streleckej listiny!
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Dnes sa hrajú štyri zápasy 13. kola Tipos Extraligy. Banská Bystrica hostí Košice. Úvodné buly je naplánované na 17:30.

B. Bystrica sa nachádza na 5. mieste, na konte má 23 bodov. Vyhrala tri z uplynulých piatich duelov, no naposledy prehrala na ľade lídra zo Spišskej Novej Vsi 1:5. O jej jediný presný zásah sa postaral v presilovej hre Adams.

Košiciam patrí 2. priečka s 25 bodmi na konte. Na vedúcu S. N. Ves strácajú štyri body, pred tretími Michalovcami majú náskok jedného bodu, no zápas k dobru. Košičania uspeli trikrát z piatich posledných stretnutí, v minulom kole zdolali Michalovce 4:2.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.
Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Hokejistov Košíc zlý úvod nerozhodil. Duel na ľade Banskej Bystrice suverénne otočili