Prečo niektorí vidia v Slafkovskom jasnú jednotku a iní o ňom pochybujú?

Juraj Slafkovský pred draftom NHL v Montreale.

Prečo niektorí vidia v Slafkovskom jasnú jednotku a iní o ňom pochybujú?

Juraj Slafkovský pred draftom NHL v Montreale. (Autor: SITA/AP)
Juraj Slafkovský pred draftom NHL v Montreale.
Juraj Slafkovský pred draftom NHL v Montreale. (Autor: SITA/AP)
Samuel Grega|7. júl 2022 o 07:55

Juraj Slafkovský pred draftom zamotal hlavy mnohých expertom.

MONTREAL. Názory ohľadom slovenského útočníka Juraja Slafkovského sú v hokejovom svete odlišné.

V niektorých rebríčkoch je na prvom mieste, ale mnohí mu až tak neveria. Dokonca v radoch fanúšikov Montrealu sa ozýva, že ho nechcú.

Čo spôsobuje túto dilemu?

Jedným z príkladov tých, ktorí Slafkovského tak vysoko nevidia je Byron Bader, ktorý vyvolal množstvo diskusie po zverejnení jeho 32 top prospektov. Bader nie je skaut a vo svojom rebríčku sa nesnažil zohľadniť to, ako si myslí, že draft reálne dopadne.

Stiahnite si unikátnu e-knihu Draft 2022

V tomto texte nájdete aj unikátnu e-knihu Draft 2022 a v nej vyše 90 analytických profilov talentov pred draftom, výnimočné príbehy Šimona Nemca a Filipa Mešára, profil Juraja Slafkovského, 14 rozhovorov, preddraftové rebríčky. E-knihu majú k dispozícii všetci predplatitelia Sportnetu.

Je to výsledok jeho modelu, ktorý sa snaží zobraziť pravdepodobnosť toho, že daný hráč sa dostane do NHL a že sa stane hviezdou. Model je postavený na tridsiatich rokoch dát a porovnáva produkciu hráčov.

Bod v každej lige má inú hodnotu a tento systém sa to snaží porovnať a ukázať, kto má najväčší potenciál byť platným hráčom v NHL. Takisto do neho zarátava vek hráča a priestor na zlepšenie.

V rebríčku mal aj štyroch Slovákov. Šimon Nemec skončil na druhom mieste, Juraj Slafkovský bol až 16., Filip Mešár hneď za ním a Adam Sýkora bol 31.

Bader nie je jediný, ktorý Slafkovskému veľmi neverí. Prečo je hráč, ktorý má šancu byť najvyššie draftovaným Slovákom, tak nízko?

Dočítajte tento článok
s predplatným sportnet.sk

Predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť.

Máte už konto alebo predplatné? Prihláste sa

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu: