Gólovým hrdinom Dukly sa stal Tomáš Banovský

Tomáš Banovský vsietil do detvianskej siete dva góly.
Tomáš Banovský vsietil do detvianskej siete dva góly. (Autor: Róbert Andrejov)
Róbert Andrejov|28. feb 2017 o 21:06

Michalovská Dukla zdolala Detvu a je krok od baráže.

MICHALOVCE. Už len jedno víťazstvo delí michalovských hokejistov od vytúženej baráže o extraligu.

Zemplínčania triumfovali v treťom semifinálovom dueli prvoligového play-off doma nad Detvou 3:2 po predĺžení a v sérii hranej na tri víťazstvá vedú 2:1.

V stredu budú mať „vojaci“ veľkú šancu spečatiť postup do finále a teda aj do baráže, pretože opäť nastúpia na vlastnom ľade.

Fantastický začiatok

Hrdinom Dukly sa stal útočník Tomáš Banovský, ktorý strelil dva góly vrátane toho víťazného.

„Hrdinom sa určite necítim, ale som veľmi rád, že mi to tam padlo. Zásluhu na víťazstve má celé mužstvo, robíme všetko pre to, aby sme postúpili do finále,“ poznamenal michalovský odchovanec, ktorý raketovo rýchlo poslal svoj tím do vedenia. Iba 36. sekúnd po úvodnom buly.

„Začiatok sme mali fantastický, chceli sme na súpera vybehnúť. Po góle sme však trošku prestali hrať, dali sme im priestor, a to by sa v takých zápasoch nemalo stávať.“

Detva bola za svoju aktivitu aj odmenená vyrovnávajúcim gólom, ktorý vsietila v poslednej sekunde prvej tretiny, a to dokonca vo vlastnom oslabení.

Do Detvy sa vracať nechcú

Vo vyrovnanej druhej tretine sa ani jeden z tímov nepresadil, aj keď viac gólových šancí si vypracovali domáci.

Až v 51. minúte sa podarilo Dukle opäť nakloniť misky váh na svoju stranu vďaka Pavlovi Mrňovi.

Z vedenia sa však tešila len niečo vyše minúty. „Druhú tretinu sme vypustili a v tretej sme sa chceli opäť do toho dostať, ale už to bolo náročné. Detvania hrali dobre, napádali nás, ťažko sme sa dostávali z vlastného pásma. Tak muselo rozhodnúť až predĺženie,“ uviedol 24-ročný zakončovateľ.

V stredu znovu „vojaci“ budú hrať pred svojimi skvelými fanúšikmi a ich cieľ je jasný – ukončiť sériu.

„Do Detvy sa rozhodne vracať nechceme, lebo je tam hrozné prostredie. Musíme čo najlepšie zregenerovať a pripraviť sa na štvrtý zápas,“ uzavrel debatu Tomáš Banovský.