Michalovce sú krok od finále, Prešovu sa vzdialilo

Strelec T. Banovský. Jeho gól však Dukle na body nestačil.
Strelec T. Banovský. Jeho gól však Dukle na body nestačil. (Autor: Róbert Andrejov)
Martin Belej|28. feb 2017 o 19:32

Hrali sa tretie stretnutia semifinálových sérií 1. hokejovej ligy.

MICHALOVCE/SKALICA. Prvá hokejová liga mala v utorok na programe tretie stretnutia semifinálových sérií.

V Michalovciach hostili Detvu, domáca Dukla dvakrát viedla, ale hostia dokázali vždy vyrovnať.

V riadnom hracom čase sa nerozhodlo a rozuzlenie prišlo až v piatej minúte predĺženia, keď o výhre Dukly rozhodol svojim druhým gólom Banovský.

Michalovce sú tak jednu výhru od postupu do finále 1. ligy (hrá sa na tri víťazstvá), a tým aj baráže o extraligu, rozhodnúť môžu už v stredu opäť doma.

HK Dukla Michalovce – HC 07 Orin Detva 3:2 pp (1:1, 0:0, 1:1 – 1:0)

Stav série 2:1

Góly: 9. Banovský (Cútt, Giľák), 51. Mrňa (Drábek), 65. Banovský (Cútt) – 20. Gachuliec, 52. T. Török (Srnka).

Vylúčení 5:6, presilovky 1:0, oslabenia 0:1. Rozhodovali Konc, Štefik – Riš, Gavalier, 1 986 divákov.

Prešovčania inkasovali v predĺžení

Dramatický duel sa pred skvelou návštevou hral aj na Záhorí, kde hostili prešovských tučniakov.

Skaličania sa v závere prvej tretiny ujali gólom z trestného strieľania, za Prešovčanov však kontroval po necelých štyroch minútach druhého dejstva Jokeľ.

Až do konca tretej tretiny už gól nepadol, zápas išiel do predĺženia. V ňom o výhre Skalice rozhodol v presilovej hre Škápik.

HK Skalica – Penguins Prešov 2:1 pp (1:0, 0:1, 0:0 – 1:0)

Góly: 19. Kňazev (trestné strieľanie), 62. Škápik (Vaškovič, Vereš) – 24. Jokeľ (Šimčák).

Vylúčení 1:2, presilovky 1:0, oslabenia 0:0. Rozhodovali Müllner, Adamec – Gegáň, Krajčík, 3 145 divákov.

Program 4. zápasov - streda 1. marca, 17.00: Michalovce - Detva, 18.00: Skalica - Prešov.