Futbalisti Anglicka oslavujú gól proti Fínsku.
Futbalisti Anglicka oslavujú gól proti Fínsku. (Autor: TASR/Lehtikuva via AP)
Sportnet, TASR|13. okt 2024 o 20:19 (aktualizované 13. okt 2024 o 23:00)

Futbalisti Grécka nadviazali na výhru proti Anglicku a zdolali aj Írsko.

BRATISLAVA. Futbalisti Anglicka nedopustili druhú prehru za sebou svojho tímu v Lige národov a v nedeľnom stretnutí zvíťazili vo Fínsku 3:1. V 2. skupine B-divízie tak majú na konte 9 bodov.

Naďalej však strácajú tri body na prvých Grékov, ktorí zdolali Írov 2:0, majú stopercentnú bilanciu a držia priamu postupovú pozíciu.

Úradujúci vicemajstri Európy sa potrebovali rehabilitovať za domáci neúspech s Gréckom 1:2 a zvládli to.

Skóre otvoril v 18. minúte Jack Grealish, ktorý sa úspešne vyhol ofsajdovej pasci a sám pred brankárom Lukášom Hrádeckým nezaváhal.

V 74. minúte zariadil bezpečnejší dvojgólový náskok Trent Alexander-Arnold precízne umiestneným priamym kopom a o desať minút neskôr skóroval aj Declan Rice z malého vápna po ideálnej prihrávke od striedajúceho Ollieho Watkinsa.

V závere dokázal dať za domácich aspoň čestný gól Arttu Koskonen po rohovom kope.

Gréci potvrdili, že aktuálne majú motiváciu bojovať a aj triumf proti Írom sa niesol v znamení spomienky na nečakane zosnulého reprezentanta Georgea Baldocka.

Do vedenia sa dostali tesne po zmene, keď Anastasios Bakasetas vystrelil z hranice šestnástky a lopta aj zásluhou teču skončila v sieti.

Druhý gól pridal v úplnom závere Petros Mantalos po hrubej chybe brankára Caoimhina Kellehera.

V 3. skupine "béčka" majú po nedeľných dueloch tri mužstvá po siedmich bodoch - Nóri, Rakúšania a Slovinci.

Rakúšania zdolali Nórov presvedčivo 5:1, keď rozhodli tesne po prestávke tromi gólmi v priebehu štvrťhodiny.

Celkovo dvakrát skóroval Marko Arnautovič. Slovinci zvíťazili na pôde Kazachstanu 1:0. O jediný gól duelu sa postaral v 55. minúte Jan Mlakar.

Slovinci majú po 4. kole na konte 7 bodov, Kazachstan je s jediným bodom na dne tabuľky.

Cennú remízu si pripísali futbalisti Gibraltáru, ktorí v 1. skupine D-divízie remizovali s Lichtenštajnskom 0:0.

Pre futbalového trpaslíka to bol už piaty zápas v rade, v ktorom neprehral.

Predtým si pripísal v skupine s tým istým súperom remízu 2:2 a triumf nad San Marínom 1:0. V priateľských zápasoch zase zdolal Andorru 1:0 a remízu 0:0 uhral aj proti Walesu.

Rakúsko - Nórsko 5:1 (1:1)

Góly: 8. a 49. Arnautovič (druhý z 11 m), 58. Lienhart, 63. Posch, 71. Gregoritsch - 39. Sörloth

Gól: 87. Teuma (z 11 m)

Domov»Futbal»Reprezentácie»Anglicko odčinilo fiasko z Wembley, Nórsko s Haalandom utrpelo ponižujúcu prehru