Slovenský futbalista Lukáš Haraslín v zápase proti Azerbajdžanu.
Slovenský futbalista Lukáš Haraslín v zápase proti Azerbajdžanu. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|14. okt 2024 o 18:40 (aktualizované 14. okt 2024 o 20:00)

Rozhodujúci gól zápasu Azerbajdžan - Slovensko strelil Lukáš Haraslín.

BAKU. Slovenskí futbalisti potvrdili úlohu papierového favorita a vo svojom štvrtom zápase v C-divízii Ligy národov zdolali Azerbajdžan 3:1.

Úvodný gól padol už v 15. minúte, keď si po centri Davida Hancka nešťastne zrazil loptu do vlastnej brány obranca Rahil Mammadov.

Hráči v bielych dresoch však o náskok prišli. V 38. minúte využil dieru v obrane Toral Bajramov, ktorý hlavou prekonal Mareka Rodáka.

Slováci nepredviedli najlepší ofenzívny výkon, ale v druhom polčase využili presilovku, keď bol v 70. minúte po druhej žltej karte vylúčený Mahir Emreli.

Už o päť minút neskôr sa krásnou technickou strelou presadil Lukáš Haraslín.

"Asi nemali domáci "Šula" dosť naštudovaného. Nechali mu voľný medzipriestor, fantasticky si to nachystal a prekrásnym gólom zlomil zápas v náš prospech," povedal expert STVR Peter Ďuriš.

Gólová bodka prišla v 87. minúte. Po akcii striedajúcich hráčov uzavrel skóre Dávid Ďuriš, jeho zakončeniu predchádzala prihrávka Ľubomíra Tuptu.

Pozrite si góly zápasu Azerbajdžan - Slovensko v Lige národov.

Tabuľka skupiny 1 v C-divízii Ligy národov

Domov»Futbal»Reprezentácie»VIDEO: Haraslín strelil krásny gól. Asi ho nemali naštudovaného, žartoval expert