Sydney FC - Brisbane Roar 3:1 (0:1)

Góly: 68., 90+1. Fabio Gomes (prvý z 11 m), 72. Mak - 18. Waddingham

ŽK: 39. Girdwood-Reich (Sydney)

/Róbert Mak (Sydney) strelil víťazný gól, hral do 84. minúty/

SYDNEY. Slovenský futbalový reprezentant Róbert Mak strelil víťazný gól v sobotňajšom finálovom stretnutí Austrálskeho pohára, v ktorom FC Sydney zdolal Brisbane Roar 3:1.

Tridsaťdvaročný krídelník sa presadil v 72. minúte, v 84. minúte ho tréner vystriedal.

Sydney dokázalo zmazať polčasové manko 0:1 aj vďaka dvom presným zásahom Makovho spoluhráča Fabia Gomesa a druhýkrát v klubovej histórii získalo domácu pohárovú trofej.

Prvýkrát sa mu ju podarilo vybojovať v roku 2017.

"Je to veľmi pekné. Predsezóna je dlhá a tento pohár nám pomôže sa lepšie pripraviť na ligu. Sme veľmi šťastní. Prvý polčas nebol z našej strany dobrý, no v tom druhom to bolo o inom," povedal v pozápasovom rozhovore Mak pre 10 Football.

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»U protinožcov je hrdinom. Mak vystrelil Sydney pohárovú trofej. Sme šťastní, povedal