Sevilla doma nečakane prehrala, bez bodu je na poslednom mieste

Futbalisti Girona FC.
Futbalisti Girona FC. (Autor: TASR/AP)
TASR|27. aug 2023 o 00:30

V zápase Cádiz - Almería dohrávali oba tímy iba s desiatimi hráčmi.

MADRID. Futbalisti FC Sevilla prehrali v domácom zápase 3. kola La Ligy s Gironou 1:2 a stále čakajú na prvý triumf v tejto sezóne. V tabuľke sú bez bodu na poslednom 20. mieste, Girona poskočila na druhé miesto.

Girona išla do vedenia v 16. minúte po zásahu Yangela Herreru, v nadstavenom čase prvého polčasu vyrovnal Nemanja Gudelj. Po prestávke rozhodol o triumfe hostí v 56. minúte Aleix Garcia.

Mallorca v zostave s Martinom Valjentom prehrala na pôde Granady 2:3. Na konte tak má stále jediný bod a v priebežnej tabuľke figuruje na 16. mieste.

Slovenský obranca odohral za hostí celý zápas, jeho spoluhráč a krajan Dominik Greif sledoval duel z lavičky náhradníkov.

La Liga - 3. kolo:

Cádiz CF - UD Almería 1:1 (0:0)

Góly: 59. Hernandez - 90.+5 Kaiky

ČK: 90.+10 San Emeterio - 50. Gonzalez po 2. ŽK

Granada CF - RCD Mallorca 3:2 (1:1)

Góly: 13. Rubio, 46. Zaragoza, 70. Uzuni (z 11 m) - 38. Prats, 87. S. Costa

/Martin Valjent odohral celý zápas, Dominik Greif (obaja Mallorca) bol na lavičke náhradníkov/

FC Sevilla - FC Girona 1:2 (1:1)

Góly: 45.+2. Gudelj - 16. Herrera, 56. Garcia