Barcelona otočila zápas famóznym spôsobom. V priebehu 8 minút dala tri góly

Robert Lewandowski.
Robert Lewandowski. (Autor: TASR/AP)
TASR|23. sep 2023 o 16:23 (aktualizované 24. sep 2023 o 07:10)

Všetky padli až po 81. minúte.

MADRID. Španielsky futbalový klub RCD Mallorca prehral v sobotnom dueli 6. kola La Ligy na pôde Girony 3:5.

Slovenský obranca Martin Valjent odohral v drese hosťujúceho tímu celý zápas, brankár Dominik Greif sedel na lavičke náhradníkov.

Hráči Sevilly vybojovali len štvrtý bod v prebiehajúcej sezóne, stretnutie v Pamplone sa skončilo bezgólovou remízou.

Hráči FC Barcelona zvíťazili v domácom dueli proti Celta Vigo 3:2. Ešte v 81. minúte zápas vyzeral úplne inak, Barcelona sa trápila v koncovke.

Všetky góly strelila od 81. do 89. minúty, dvakrát sa presadil Robert Lewandowski. V priebežnej tabuľke sa dostala na prvé miesto pred Gironu.

Valencia remizovala na trávniku UD Almería 2:2. Tá sa aj naďalej trápi a po remíze má na konte len dva body, ktoré jej stačia iba na posledné miesto v tabuľke La Ligy.

La Liga - 6. kolo:

FC Girona - RCD Mallorca 5:3 (4:1)

Góly: 26. Lopez, 33. Dovbyk (z 11 m), 37. Martin, 45. Herrera, 57. Savio - 89. a 90.+5 Prats, 4. Muriqi (z 11 m)

/M. Valjent odohral celý zápas, D. Greif (obaja Mallorca) sedel na lavičke náhradníkov/

CA Osasuna - FC Sevilla 0:0 (0:0)

FC Barcelona - Celta Vigo 3:2 (0:1)

Góly: 81., 86. Lewandowski, 89. Cancelo - 19. Larsen, 76. Douvikas

UD Almería - FC Valencia 2:2

Góly: 59. a 69. Arribas - 14. Lopez, 63. Guerra

Tabuľka La Ligy

Domov»Futbal»Španielsko»La Liga»Barcelona otočila zápas famóznym spôsobom. V priebehu 8 minút dala tri góly