Alvaro Morata, Lamine Yamal a Dani Carvajal oslavujú gól.
Fotogaléria (29)
Alvaro Morata, Lamine Yamal a Dani Carvajal oslavujú gól. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|20. jún 2024 o 22:54 (aktualizované 21. jún 2024 o 07:06)

Futbalisti Španielska dnes zdolali Taliansko v zápase skupiny B na EURO 2024, pozrite si priebeh a konečný výsledok.

EURO 2024 - skupina B

Španielsko - Taliansko 1:0 (0:0)

Gól: 55. Calafiori (vl)

Rozhodovali: Vinčič - Klančnik, Kovačič (všetci Slovin.)

ŽK: Rodri, Le Normand, Carvajal - Donnarumma, Cambiaso

Španielsko: Simon - Carvajal, Le Normand, Laporte, Cucurella - Ruiz (90.+4 Merino), Rodri, Pedri (72. Baena) - Yamal (72. Torres), Morata (79. Oyarzabal), Williams (79. Perez)

Taliansko: Donnarumma - Di Lorenzo, Bastoni, Calafiori, Dimarco - Jorginho (46. Cristante), Barella - Chiesa (64. Zaccagni), Frattesi (46. Cambiaso), Pellegrini (87. Raspadori) - Scamacca (64. Retegui)

GELSENKIRCHEN. Futbalisti Španielska dnes zvíťazili v zápase skupiny B na EURO 2024 (ME vo futbale) s Talianskom 1:0.

Španieli sú na čele tabuľky s plným počtom šiestich bodov a majú už isté prvenstvo v skupine. V pondelok o 21.00 h nastúpia proti Albánsku.

Fotogaléria zo zápasu Španielsko - Taliansko na EURO 2024 (skupina B)

Taliani, ktorí majú na konte tri body, sa v rovnaký deň stretnú s Chorvátskom. Z každej skupiny postúpia do osemfinále prví dvaja a štyria najlepší v šesťčlennej tabuľke tretích tímov.

Tabuľka skupiny B na EURO 2024

Z = zápasy, V = Výhry, R = Remízy, P = Prehry, B = Body

Priebeh zápasu Španielsko - Taliansko na EURO 2024

I. polčas

Španieli začali aktívne a už v 2. minúte sa po prieniku Nica Williamsa ocitol vo veľkej šanci Pedri, jeho hlavičku však vyrazil Donnarumma na roh.

Taliani v úvode zápasu "horeli" v obrane a po centri Moratu mal ďalšiu vyloženú príležitosť agilný Williams, no netrafil bránu.

Španieli dominovali v držaní lopty, Taliani sa iba sporadicky dostávali do blízkosti súperovej šestnástky.

Chiesa sa nevedel vôbec presadiť v súbojoch s Cucurellom a španielska obrana si dávala dobrý pozor aj na Scamaccu.

V 24. minúte sa po akcii Yamala dostal v šestnástke k lopte Morata, no tiesnený nedokázal prekonať Donnarummu.

Neujal sa ani pokus Ruiza, hlavného strojcu víťazstva 3:0 nad Chorvátskom. Taliani sa dostali k prvej strele až v závere prvého polčasu, Chiesovmu zakončeniu chýbala presnosť.

II. polčas

Tréner Talianov Spalletti poslal do druhého polčasu na ihrisko Cambiasa a Cristanteho s cieľom oživiť hru.

Cambiaso to však prehnal s dôrazom, už po 23 sekundách prišliapol Rodrimu nohu a videl od slovinského rozhodcu Vinčiča žltú kartu.

Španieli po krídlach naďalej podkurovali talianskej obrane, Cucurella poslal ideálnu prihrávku pod seba na Pedriho, no ten minul bránu.

V 55. minúte sa však španielsky tím dočkal zaslúženej gólovej odmeny, keď po prudkej prihrávke Williamsa si Calafiori zrazil loptu nešťastne do vlastnej brány.

Obraz hry sa nezmenil ani po ďalšom talianskom dvojitom striedaní, keď prišli na trávnik Zaccagni a Retegui.

Po "obaľovačke" Williamsa v 71. minúte zachránilo Donnarummu brvno. Španieli záver odkontrolovali a potvrdili pozíciu jedného z topfavoritov turnaja.

V nadstavenom čase mohli ešte prikrášliť víťazstvo, no striedajúci Perez dvakrát stroskotal na Donnarummovi.

Hlasy po zápase

Luciano Spalletti, tréner Talianska: "Keď na ihrisko prišli 3-4 svieži hráči, dokázali sme hrať intenzívnejšie, vyhrávali sme viac vzdušných súbojov a vytvárali si šance, ktoré mohli viesť ku gólu a remíze. No Španieli boli oveľa silnejší než my a zaslúžene zvíťazili. Súper nám spôsobil viac problémov, než ukazuje konečný výsledok."

Gianluigi Donnarumma, brankár Talianska: "Sme nahnevaní. Využime to ako motiváciu do ďalších súbojov, osud máme vo svojich rukách."

Nico Williams, krídelník Španielska: "Som veľmi šťastný. Zápas sa pre nás dobre vyvíjal. Dreli sme ako zvieratá. Už v prvom zápase proti Chorvátsku sme ukázali, že na šampionáte chceme niečo veľké dosiahnuť. Vedeli sme, že to bude náročný zápas, Taliansko má skvelý tím. Dokázali sme využiť jednu zo svojich šancí."

Luis de la Fuente, tréner Španielska: "Myslím si, že to bol najlepší výkon Španielska, od kedy som prevzal tím. Toto mužstvo nemá strop. Nemáme žiadne limity, sme schopní zdolať kohokoľvek."

Domov»EURO 2024»Rozhodol nešťastný vlastenec. Šláger EURO priniesol jednostranný futbal