Karim Benzema.
Karim Benzema. (Autor: TASR/AP)
SITA|3. apr 2023 o 12:59

Karim Benzema potreboval na hetrik sedem minút.

MADRID. Francúzsky futbalový útočník Karim Benzema zaznamenal expresne rýchly hetrik v nedeľňajšom zápase španielskej La Ligy proti Realu Valladolid.

Úradujúci držiteľ Zlatej lopty ho dosiahol v rozpätí siedmich minút prvého polčasu a pomohol ním k vysokému víťazstvu Realu Madrid 6:0.

„Biely balet“ napriek tomuto víťazstvu stráca v tabuľke na vedúci FC Barcelona už priepastných dvanásť bodov.

Práve s týmto súperom sa stretne tento týždeň v odvete semifinále Copa del Rey. Doma Madridčania podľahli „blaugranas“ najtesnejším rozdielom 0:1.

„Po tomto víťazstve pôjdeme do Barcelony s veľkou sebadôverou. Vieme, že to bude iný zápas, bude to ťažké, ale chceme tam ísť a pokúsiť sa vyhrať,“ povedal obranca Realu David Alaba.

Benzema zaznamenal hetrik už do prestávky vôbec prvýkrát vo svojej kariére. V aktuálnej sezóne má na konte v 30 súťažných vystúpeniach dovedna 22 gólov, čo je presná polovica jeho minulosezónnej streleckej bilancie.

V aktuálnom ročníku však Benzemu často brzdia zranenia, dohromady bol na maródke už osemkrát.

„Keď Benzema hrá na svojej najlepšej úrovni, všetko ide ľahšie,“ skonštatoval tréner Realu Carlo Ancelotti.

Domov»Futbal»Španielsko»La Liga»Benzema bol expresný. Na Barcelonu pôjdeme s veľkou sebadôverou, vraví spoluhráč