Hapal o konci na lavičke Slovenska: Odvolali ma, keď som ležal v horúčkach

Tréner Pavel Hapal.
Tréner Pavel Hapal. (Autor: TASR)
SITA|2. okt 2022 o 15:58

Od pôsobenia pri slovenskej reprezentácii neviedol žiadny tím.

BRATISLAVA. Českého kouča Pavla Hapala stále bolí, akým spôsobom musel opustiť kormidlo pri slovenskej futbalovej reprezentácii.

S mužstvom spod Tatier postúpil do finále baráže o postup na vlaňajší európsky šampionát, no neuspokojivé výsledky tímu v Lige národov 2020/2021 ho stáli miesto.

Slovenský futbalový zväz (SFZ) odvolal Hapala predvlani v októbri po domácej prehre s Izraelom, a do funkcie vymenoval Štefana Tarkoviča.

„Nebolo žiadne ultimátum. V Lige národov nám to vtedy nešlo. Malo to však objektívne príčiny. Úlohu hral 'covid', vzhľadom na dôležitosť zápasov sme niekedy museli hráčov šetriť. Mal som pre všetko adekvátne vysvetlenie, len musí byť i druhá strana, ktorá vám načúva. To sa nestalo,“ uviedol 53-ročný rodák z Kroměříža v programe Přímák na webe sport.cz.

Hapal sa stal koučom slovenskej futbalovej reprezentácie v októbri 2018, keď nahradil Jána Kozáka staršieho. Pod jeho vedením počas dvoch rokov odohrali Slováci 17 duelov (7 víťazstiev- 3 remízy - 7 prehier), pričom v tom sedemnástom ani nesedel na lavičke, keďže sa ocitol v karanténe po nákaze koronavírusom.

„Odvolaný som bol telefonicky vo chvíli, keď som ležal s horúčkami na mojej chalupe, keď som nechcel ohroziť ani svoju rodinu, aby som niekoho nenakazil,“ poznamenal Hapal.

Tvrdí, že koniec angažmánu ho bolel a cítil horkosť.

„Tú však cítite pri každom odvolaní, keď robíte prácu na sto percent a dávate tomu maximum. Ale ste hodnotený podľa výsledkov, a tie tam neboli. V tejto situácii som bol veľmi sklamaný, pretože sme postúpili do finále baráže o postup na majstrovstvá Európy. V nej nakoniec Slováci zvíťazili a postúpili. A ja už som pri tom nebol,“ skonštatoval Hapal, ktorý zatiaľ od anabázy pri slovenskom reprezentačnom A-mužstve neviedol žiadny tím.

Nachádzate sa tu:
Domov»Futbal»Reprezentácie»Hapal o konci na lavičke Slovenska: Odvolali ma, keď som ležal v horúčkach