Manchester City získal prvú trofej v novej sezóne, vyhral Community Shield

Futbalisti Manchestru City získali Community Shield 2018.
Futbalisti Manchestru City získali Community Shield 2018. (Autor: TASR/AP)
TASR|5. aug 2018 o 18:23

Futbalisti Manchestru City porazili Chelsea.

LONDÝN. Futbalisti Manchestru City sa stali piatykrát v histórii víťazmi Anglického superpohára.

V nedeľňajšom zápase Community Shield vo Wembley zdolali londýnsku Chelsea 2:0 a získali prvú trofej v novej sezóne.

O triumfe úradujúceho anglického majstra nad držiteľom FA Cup-u rozhodol dvomi gólmi argentínsky útočník Sergio Agüero.

Community Shield (Wembley) 2018

Chelsea Londýn - Manchester City 0:2 (0:1)

Góly: 13. a 58. Agüero, rozhodoval: Moss

Chelsea: Caballero - Azpilicueta, Rüdiger, Luiz, Alonso - Jorginho, Fabregas (59. Drinkwater), Barkley - Pedro (79. Moses), Morata (69. Abraham), Hudson-Odoi (59. Willian)

Manchester City: Bravo - Walker, Stones (90+5. Gomes), Laporte (87. Otamendi), Mendy - Fernandinho - B. Silva, Mahrez (68. Jesus), Foden (76. Diaz), Sane (46. Gündogan) - Agüero (80. Kompany)

Stručný priebeh zápasu

I. polčas:

V úvode zápasu sa hral opatrný futbal a dianie sa odohrávalo medzi šestnástkami.

V 13. minúte sa však po prieniku Fodena dostal k lopte nekrytý Agüero a strelou z hranice šestnástky poslal City do vedenia.

Zoznam najčastejších držiteľov Community Shield:

21 Manchester United

15 FC Liverpool, Arsenal Londýn

9 FC Everton

7 Tottenham Hotspur

5 Manchester City

Chelsea aj po inkasovanom góle pokračovala v zdĺhavej rozohrávke, v jej hre chýbal moment prekvapenia.

V nadstavenom čase prvého polčasu mohli hráči Chelsea vyrovnať po zaváhaní Brava, čílsky brankár sa však napokon zmocnil lopty skôr ako dobiehajúci Morata.

II. polčas:

Krátko po zmene strán mohol zvýšiť náskok Manchestru City Agüero, no namiesto strely volil kľučku na Caballera.

Argentínsky kanonier sa však dočkal v 58. minúte, keď zužitkoval prihrávku Bernarda Silvu a trafil z prvej presne k žrdi.

V 72. minúte mohol Agüero svoj kvalitný výkon korunovať herrikom, no pri jeho voleji sa vyznamenal Caballero.

Chelsea bola v útoku naďalej bezzubá, oživenie nepriniesli ani príchody Williana s Mosesom a tak sa vo Wembley zrodilo víťazstvo šampióna Premier League.

Domov»Futbal»Anglicko»Manchester City získal prvú trofej v novej sezóne, vyhral Community Shield