Košice chcú v zime posily, Šoltis menuje opory: Ďalšie výkony boli striedavé

Košičanom patrí druhé miesto. Na konci sezóny by z toho bola baráž o Fortuna ligu.
Košičanom patrí druhé miesto. Na konci sezóny by z toho bola baráž o Fortuna ligu. (Autor: facebook FC Košice/Šimon Pavlišin)
Daniel Dedina|29. nov 2022 o 16:00

Bodov mohlo byť o tri až päť viac, vraví.

KOŠICE. Nie zle, ale ani nie úplne najlepšie. Futbalistom FC Košice patrí po predĺženej jesennej časti II. ligy, v rámci ktorej odohrali aj dve úvodné kola odvetnej časti, druhé miesto.

Na vedúci Prešov strácajú Košičania tri body. Za danej situácie by to pre nich znamenalo účasť v baráži o Fortuna ligu.

Zabralo aj prečistenie vzťahov

Kým predvlani zimovali Košičania na piatom mieste a naposledy ešte o jednu priečku nižšie, teraz je pohľad na tabuľku pre nich oveľa veselší.

Sami však cítia, že to mohlo byť ešte lepšie. V závere jesene sa dostali na vedúcu pozíciu, ktorú vo finiši neudržali.

„Spokojnosť je čiastočná, možno tých bodov mohlo byť o tri až päť viac. Mrzia najmä stratené body z dôležitých zápasov, myslím konkrétne Prešov a domáci zápas so Slovanom U21.

Z celkového hľadiska nemôžem hovoriť o spokojnosti, ale splnili sme to, čo sme pred sezónou chceli, sme hore. Po hernej stránke napredujeme,“ zhrnul svoje pocity v rozhovore pre klubový web tréner FC Košice Anton Šoltis.

Bezprostredne po poslednom tohtoročnom zápase avizoval, že hodnotenie jesene delí na dve časti. Do zápasu v Trebišove, kde favorit v 10. kole prehral po vlažnom výkone 1:3, a po ňom.

Po súboji na Zemplíne sa podľa Šoltisa „prečistili vzťahy v kabíne a došlo k zmene herného systému,“ mužstvo prešlo na hru s troma obrancami. Nastal posun vpred, ale zaváhaniam sa naďalej nevyhlo.

Lídrov limitovali zranenia

Košice po minulej sezóne, v ktorej zažili sklamanie – hoci postupovali až tri tímy, skončili na piatom mieste – výrazne obmenili káder. Zmenilo sa aj obsadenie realizačného tímu, mužstvo prebrala trénerská dvojica Anton Šoltis – Ondrej Duda st.

„Ťahúňmi sú určite hráči, ktorí prišli v lete s vizitkou okamžitej posily – Matúš Kira a Ján Krivák. Je tu Erik Pačinda, to je jednoznačný líder a osobnosť mužstva. Počas jesene ho výrazne limitovalo zranenie a veľa zápasov odohral so sebazaprením,“ hodnotí Šoltis.

„Do pozície lídra sa postupne vypracoval aj Matej Jakúbek, potenciál byť ním mal Ján Mizerák, ale toho bohužiaľ pribrzdilo zranenie. Ostatní chlapci striedali lepšie výkony so slabšími,“ skonštatoval košický kouč na margo individuálnych výkonov svojich hráčov.

Priestor v zostave dostali počas jesene aj viaceré mladé talenty. V základnej zostave sa objavovali Sovič, Smieško, Magda, či Jakubko a v talóne sú ďalší.

Posily? Kvalita a skúsenosť

Počas zimného obdobia by malo v kádri košického tímu dôjsť k určitým zásahom. Očakávajú sa predovšetkým príchody posíl.

„S vedením sme sa predbežne dohodli na tom, že chceme posilniť každú formáciu. Potrebujeme už len kvalitu a skúsenosti, lebo to môže rozhodnúť na jar, keďže ten tlak bude ešte väčší. Bol by som rád, keby sa nám podarilo do mužstva dotiahnuť troch-štyroch hráčov. Máme už nejakých vytypovaných, kontakty prebehli, tak uvidíme, koho sa nám podarí dotiahnuť,“ priblížil Šoltis.

Košičania sa momentálne nachádzajú v prechodnom období. Trénovať budú do 8. decembra, potom hráči dostanú individuálne tréningové plány. Zimnú prípravu odštartuje mužstvo 9. januára.

„Program zimnej prípravy sa nám už pomaly rysuje, čakajú nás zápasy s kvalitnými súpermi. Ešte nám ostávajú nejaké tri voľné termíny, ale verím, že v priebehu najbližších dní to dotiahneme,“ dodal Šoltis pre fckosice.sk.

Tabuľka II. ligy

Daniel Dedina
Daniel Dedina sa venuje širokej škále športov, najčastejšie píše o slovenskom a svetovom futbale. V roku 2019 reportérsky pôsobil na majstrovstách sveta v hokeji i hokejbale, informoval o dianí na štyroch Medzinárodných maratónoch mieru.
Nachádzate sa tu: