Fotogaléria (43)
Karol Mets (vľavo) a Denis Vavro v zápase Estónsko - Slovensko v skupine 1 C-divízie Ligy národov. (Autor: TASR/AP)
Titanilla Bőd|6. sep 2024 o 07:06

Jediný gól padol po nacvičovanej situácii.

TALLINN. Dvadsaťštyri striel na bránu, 60-percentné držanie lopty, sedem rohových kopov.

Slovenskí futbalisti prevýšili Estónska vo všetkých relevantných štatistických ukazovateľoch, no v úvodnom zápase Ligy národov v Tallinne vyhrali iba najtesnejším rozdielom.

Víťazstvo zverencov Francesca Calzonu sa nerodilo ľahko, ale bolo zaslúžené.

„Vytvorili sme si veľmi veľa šancí, chýbal nám posledný krok, aby sme zápas otvorili skôr,“ vravel po zápase taliansky kouč.

Museli byť trpezliví

Slováci mali niekoľko sľubných príležitostí už v úvodnej desaťminútovke. Ak by ich premenili, mohol to byť podobný zápas ako doma proti Lichtenštajnsku v kvalifikácii na EURO, keď už v 6. minúte bol stav 3:0 a napokon to bol aj konečný výsledok.

Lenže súpera podržal brankár Karl Hein, jeden z dvoch hráčov Estónska, ktorý hrá v niektorom z piatich najlepších líg sveta.

Hein sa nedávno stal jednotkou Realu Valladolid a proti Slovákom vytiahol niekoľko parádnych zákrokov.

„Bolo to o prvom góle. Keby padol na začiatku prvého polčasu, zápas by vyzeral úplne inak,“ tvrdil krídelník Lukáš Haraslín.

„Dôležité bolo, aby sme boli trpezliví a neboli zbrklí pri šanciach,“ doplnil.

Fotogaléria zo zápasu Estónsko - Slovensko v Lige národov (C-divízia, skupina 1)

„Ešte som nezažil taký zápas, v ktorom sme boli takíto dominantní. Škoda, že nepadlo viac gólov,“ skonštatoval Haraslín.

Podobne to vnímal aj tréner Francesco Calzona. „Ešte nikdy predtým sme si nevypracovali toľko šancí,“ podčiarkol taliansky kouč.

K srdcu pridali kvalitu

Jeho tím herným prejavom nadviazal na výkony z európskeho šampionátu. „Mužstvo ma veľmi potešilo, lebo pokračovali sme tam, kde sme skončili. Priznám sa, mal som z tohto trochu obavy,“ prezradil Calzona.

Domov»Futbal»Reprezentácie»Taký zápas ešte nezažili. Slováci však zaťali zuby a pokračovali tam, kde skončili