Fotogaléria (31)
Lukáš Haraslín sa teší po strelenom góle v zápase Azerbajdžan - Slovensko v skupine 1 C-divízie Ligy národov. (Autor: TASR)
Titanilla Bőd|14. okt 2024 o 22:02

Slováci sú stále v hre o prvé miesto.

BRATISLAVA. „Nebol to zápas, ktorý by sme si zapamätali na večné veky“, poznamenal v televíznom štúdiu bývalý reprezentačný tréner Ján Kocian.

„Treba vedieť vyhrávať aj škaredé zápasy, keď nič nejde a mužstvo nemá iskru,“ doplnil ho druhý expert Peter Ďuriš.

Slovenská futbalová reprezentácia zvíťazila v 4. kole Ligy národov v Azerbajdžane 3:1.

Víťazstvo zverencov Francesca Calzonu sa však nerodilo ľahko a dopomohlo k nemu aj vylúčenie domáceho hráča.

Slovensko vďaka trom bodom je stále v hre o prvé miesto v 1. skupine C-divízie.

Gól viac ublížil ako pomohol

Bol to dvanásty vzájomný zápas týchto súperov a Slováci si v ňom zaknihovali desiatu výhru.

Na štadióne Tofiqa Bahramova v Baku viedli už po prvej štvrťhodine hry, hoci dovtedy nezaznamenali žiadny strelecký pokus. Po nastrelenom centri Dávida Hancka si dal vlastný gól Rafil Mammadov.

„Gól nám paradoxne viac ublížil, ako pomohol. Začali sme hrať profesorsky,“ skonštatoval v polčasovej prestávke v štúdiu STVR Ján Kocian.

„Po našom góle som očakával, že sa budeme tlačiť do druhého gólu. Chalani však nie sú čerství a je to vidieť, chýba nám tempo, kvalita, rýchlejší pohyb,“ poukázal na nedostatky Peter Ďuriš.

Fotogaléria zo zápasu Azerbajdžan - Slovensko v Lige národov (C-divízia, skupina 1)

V prestávke bol stav 1:1, keďže Azerbajdžan vyrovnal v 38. minúte, keď sa presadil Toral Bayramov.

„V ofenzívnej fáze sme ukázali žalostne málo. Naša pravá strana akoby neexistovala, sem-tam niečo vymyslíme na ľavej strane,“ zhrnul dianie v prvom polčase spolukomentátor Marián Zeman.

Haraslínova obaľovačka

V úvode druhého polčasu mali domáci ďalšiu šancu, Slováci sa však nevzdávali. Približne od 60. minúty začali viac dominovať a dostávať súpera pod tlak.

Vyústilo to do vylúčenia Mahira Emreliho v 70. minúte po druhej žltej karte.

Prvú dostal útočník Norimbergu za protesty ešte pred prestávkou, pričom paradoxne mal pravdu, lebo rozhodca nesprávne vyhodnotil pád Stanislava Lobotku ako faul.

Druhá žltá karta bola po tvrdom zákroku na Lukáša Haraslína.

Domov»Futbal»Reprezentácie»Liga národov»Calzona už chcel Haraslína striedať. Je to veľmi platný tímový hráč, chválil ho expert