Lotyši na MS dlho trápili Čechov, Švédi nasúkali súperovi 19 gólov

Českí florbalisti.
Českí florbalisti. (Autor: IFF)
Sportnet|5. nov 2022 o 15:40 (aktualizované 5. nov 2022 o 19:48)

V úvodnom zápase MS dali hetrik až štyria florbalisti.

BRATISLAVA. Reprezentanti Švédska potvrdili pozíciu veľkého favorita a vo svojom prvom zápase na MS vo florbale 2022 deklasovali Nemcov 19:4.

V tomto zápase až kvarteto hráčov dosiahlo hetrik. Kým na strane severanov sa strelecky darilo najmä trojici Albin Sjögren, Alexander Galante Carlström a Kim Nilsson, v drese Nemecka trikrát skóroval Michel Wöcke.

V rovnakej skupine si prvé víťazstvo pripísali Česi. Po prvej tretine viedli rozdielom triedy nad Lotyšskom, ale napokon sa na úspech poriadne nadreli.

Hosťom sa dvakrát podarilo znížiť stav stretnutia na rozdiel gólu, ale vyrovnať už nedokázali. Za stavu 3:5 sa Lotyši odhodlali k hre bez brankára, no pečať na českom víťazstve dal v 59. minúte Mikuláš Krbec.

V skupine A sú na čele favorizovaní Fíni, ktorí si poradili so Slovenskom 8:1. Jediný gól slovenského tímu strelil v desiatej minúte Lukáš Ujhélyi.

V úvodný hrací deň sa zrodilo prekvapenie na úkor domácej reprezentácie. Švajčiari totiž len remizovali s Nórmi 4:4, hoci v zápase dvakrát viedli o dva góly.

MS vo florbale 2022 - sobota - výsledky:

A-skupina:

Fínsko - Slovensko 8:1 (5:1, 0:0, 3:0)

Góly: 3. Salin (S. Johansson), 11. Salo (Salin), 13. Sikkinen (Tykkyläinen), 15. Kailiala (Sikkinen), 20. Kainulainen (Lastikka), 41. Johansson (Salin), 45. Sikkinen (Heikkilä), 60. Heikkilä - 10. Ujhelyi (Nehila)

Švajčiarsko - Nórsko 4:4 (2:0, 1:3, 1:1)

Góly: 17. a 52. Laely, 16. Schiess, 32. Mauer - 39. a 40. Kronberg (prvý z t. s.), 29. Terjesen, 54. Olesen

B-skupina:

Nemecko - Švédsko 4:19 (0:5, 3:6, 1:8)

Góly: 27., 32. a 48. Wöcke, 21. Nihlen - 4., 23. a 60. Sjögren, 17., 18. a 42. Galante Carlström, 26., 35. a 38. Nilsson, 38. a 56. Haglund, 8. Gustafsson, 17. Holmgren, 37. Sankell, 44. Enström, 49. Backby, 54. Lundmark, 54. Nordgren, 60. Malmström

Česko - Lotyšsko 6:3 (3:0, 1:2, 2:1)

Góly: 1. a 37. Beneš (druhý z t.s.), 12. a 17. Havlas, 42. Rýpar, 59. Krbec - 30. Jansons, 35. Trekse, 41. Kruminš

C-skupina:

Singapur - Estónsko 4:12 (0:3, 3:4, 1:5)

Góly: 22. Ramadhan, 32. Jie Ng, 35. Lee, 46. Wei Tng - 12. a 59. Kareliusson, 15. a 52. Einamann, 20. a 47. Kasenurm, 34. a 60. Savi, 39. a 42. Pahn, 21. Widercrantz, 30. Indus

Thajsko - Kanada 4:9 (2:2, 2:4, 0:3)

Góly: 19. a 23. Johansson, 14. Thaidit, 40. Sangmongkhol - 27., 36. a 56. Walsh, 10. a 22. Berg, 45. a 60. Buck, 14. Viitakoski (t. s.), 28. Barber

Domov»Halové športy»Florbal»Lotyši na MS dlho trápili Čechov, Švédi nasúkali súperovi 19 gólov