Druholigoví východniari sklamali

Sportnet|8. mar 2010 o 00:00

Počas uplynulého víkendu pokračovala nadstavba 2. hokejovej ligy už piatym, prvým odvetným kolom. Naši zástupcovia sa predstavili doma a nedarilo sa im. Svorne prehrali.

KOŠICE. Diváci v tomto kole videli kvalitné zápasy a aj úrodu gólov. Tabuľku vedie zaslúžene Púchov, ktorý je na najlepšej ceste k priamemu postupu do 1. ligy.

Gelnica - Púchov 3:5 (0:2, 1:3, 2:0). Gelničania sa asi zľakli súpera. Hrali slabo. Oživenie zaknihovali až v záverečnej tretine. Podarilo sa im však iba skorigovať nepriaznivý stav. Vedúci celok v Gelnici vyhral zaslúžene. O góly sa podelili: Lúč, Cebuľa, R. Znak - Zalčík, Martinka, Vraník, Filo, Gašo. Vylúčení 2:7, navyše domáci Janečko inkasoval 5 + DKZ a u hostí Zalčík, Vraník, Ladecký, Filo všetci 10 min. OT. Presilovky 1:4, oslabenia 0:0. Pred 398 platiacimi divákmi rozhodovali Findura - Gavalier, Švajka.

R. Sobota - Nitra 1:6 (1:2, 0:1, 0:3). Domáci hrali vyrovnanú partiu v dvoch tretinách. V záverečnej hostia prekonali súpera po každej stránke a zaslúžene zvíťazili, keď dokázali svoje šance premieňať. O góly sa podelili: M. Ďubek - Ďurech 3, Bartík, Krupár, Dujíček. Vylúčení 5:8, bez vyšších trestov. Presilovky 1:0, oslabenia 0:1. Pred 385 divákmi rozhodovali Babeliak - Brna, K. Valko.

Levice - Dubnica - stretnutie sa nehralo, hostia nepricestovali a tak rozhodcovská trojica Píšťanský - Šťastný, P. Tvrdoň zápas po čakacej lehote ukončili. Hostia údajne nemali dostatočný počet hráčov. O osude zápasu rozhodne riadiaci orgán.

6. Gelnica 5 1 0 0 4 11:22 4

Cez víkend, v sobotu 13. marca o 17.00 hod. privíta Dubnica R. Sobotu, o pol hodiny neskôr Púchov Levice. Stretnutie Nitra - Gelnica sa hrá až o 20.00 h.