Dominika Cibulková sa teší z postupu. (Autor: TASR/AP)
SITA|2. sep 2018 o 09:29

Slovenka postúpila do osemfinále US Open 2018.

NEW YORK. Dvorec Louisa Armstronga je pohrebiskom favoritiek na poslednom grandslamovom turnaji sezóny US Open 2018.

Svoje nádeje na dobrý výsledok tam už ukončili grandslamové šampiónky - svetová jednotka Simona Halepová, dvojka Caroline Wozniacka, dvanástka Garbine Muguruzová-Blancová a aktuálne aj štvorka Angelique Kerberová.

Tohtoročná wimbledonská šampiónka Kerberová skončila na rakete Slovenky Dominiky Cibulkovej /6:3, 3:6, 3:6/ v zápase, ktorý sa zmenil na urputný boj skvelej obranárky s výbornou útočníčkou.

Cibulková napokon prevýšila svoju nemeckú súperku vo víťazných úderoch 40:23 a po 2:13 hodinách sa dočkala zaslúženého postupu do osemfinále.

Zverenkyňa fedcupového kapitána Mateja Liptáka si na začiatku septembra pripísala prvé víťazstvo nad hráčkou Top Ten v tejto sezóne. Zároveň to bol jej šiesty triumf nad bývalou svetovou jednotkou a štvrtý v troch setoch.

"Krásne a výnimočné víťazstvo," tešila sa Cibulková podľa webu US Open.

Cibulková: Stanovili sme výbornú taktiku

Pred turnajom jej patrila v rebríčku WTA 35. priečka, v aktuálnom online renkingu sa už posunula do najlepšej tridsiatky na 29. miesto.

"V predchádzajúcich dvoch tohtoročných zápasoch proti Angelique som nehrala zle, ale ona mi nedala šancu. Teraz sme však stanovili s mojím koučom výbornú taktiku a dokázala som ju naplniť," hodnotila Slovenka.

"Nie vždy platí, že to aj funguje, avšak teraz to zapracovalo na sto percent. Základom bola agresívna hra z forhendu, chodila som si po údery a všetko vychádzalo," dodala Cibulková.

US Open: Dominika Cibulková - Angelique Kerberová: fotogaléria

2.9.2018

Kerberová pochválila Cibulkovú

Kerberová vo finále Wimbledonu 2018 premohla legendu Serenu Williamsovú, ale návrat do absolútnej špičky nezvýrazní dobrým výsledkom na US Open.

Newyorská šampiónka z roku 2016 využila iba päť z 15 brejkových príležitostí a celkovo v zápase s Cibulkovou získala o osem bodov menej (81-89).

"Bola to náročná bitka proti Domi ako obyčajne. Najmä v treťom sete som mala svoje šance, ale nevyužila som ich. V dôležitých momentoch som nebola schopná hrať svoj najlepší tenis," uviedla Kerberová.

Zároveň nezabudla pochváliť Cibulkovú: "Do loptičky udierala veľmi dobre a presne. Ak potrebovala zahrať víťazný úder, podarilo sa jej to. To bol rozdiel medzi nami v tomto zápase."

Proti Keysovej získala len jeden set

Dvadsaťdeväťročná Cibulková sa po desiaty raz prebojovala medzi najlepších 16 hráčok na niektorom z grandslamových turnajov, jej maximom zatiaľ zostáva finále Australian Open 2014.

V tomto roku sa po slabšom začiatku dostala neskôr do solídnej formy, čoho výsledkom bola aj štvrťfinálová účasť v júli na Wimbledone.

"Po wimbledonskom štvrťfinále som teraz v osemfinále v New Yorku a dúfam, že toto ešte nie je koniec. To všetko je veľká vzpruha pre moje sebavedomie. Opäť platí, že tvrdá práca sa vypláca. Som rada, že ukazujem svoj najlepší tenis na najväčšej tenisovej scéne na svete," uviedla Cibulková.

V osemfinále na slovenskú jednotku čaká svetová štrnástka, dvadsaťtriročná Američanka Madison Keysová. S finalistkou vlaňajšieho US Open sa Slovenka doteraz stretla štyrikrát a ani raz nevyhrala, získala dovedna len jeden set.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: