Denis Vavro v zápase s Belgickom.
Fotogaléria (139)
Denis Vavro v zápase s Belgickom. (Autor: TASR/AP)
TASR|17. jún 2024 o 23:32 (aktualizované 18. jún 2024 o 00:02)

Na európskom šampionáte majú zákaz komunikácie s rozhodcom všetci hráči okrem kapitána.

FRANKFURT. Bol to Denis Vavro, kto vyzval kapitána slovenských futbalistov Milana Škriniara, aby inicioval preskúmanie situácie ohľadom ruky Loïsa Opendu.

Belgičanov tím šokujúco prehral v prvom zápase EURO 2024 (ME vo futbale) 0:1 so Slovenskom, za ktoré skóroval Ivan Schranz.

Vavro a Openda zviedli na krídle súboj - útočník si pomohol rukou, tú odhalil VAR a neuznal tak následný gól Romelua Lukakua.

Videoasistent rozhodcu zrušil hneď dva góly Belgičanov a oba vsietil Lukaku. Najprv z ofsajdu a v 86. minúte po vystavenej prihrávke od Opendu pred Dúbravkovu bránu.

"Išiel som loptu odkopnúť do outu a on si ju posunul rukou. Nechcel som však prestať hrať, vieme že je tu VAR a tak som nechcel hrať na červenú kartu.

To by som riskoval v postupovom zápase a v tomto by nám stačil aj ten bod. Povedal som Miňovi, aby to išiel riešiť, nakoniec to skontrolovali. Bol som istý, že zahral s tou rukou," povedal Vavro po zápase v mixzóne.

Fotogaléria zo zápasu Slovensko - Belgicko na EURO 2024 (skupina E)

Na týchto ME majú zákaz komunikácie s rozhodcom všetci hráči okrem kapitána.

Vavro si bol previnením súpera istý: "Chalani sa ma pýtali a hovoril som im, že si ju posunul rukou. Nemal som obavy, ale VAR niekedy rozhodne v prospech nás a niekedy nie. Teraz sme mohli byť aj nešťastní, že to neuznal."

Jediný gól zápasu padol už v siedmej minúte po zlej prihrávke Jeremyho Dokua pred vlastnú bránu.

Ako prvý strieľal na bránu Juraj Kucka, loptu, ktorú vyrazil brankár Koen Casteels, poslal Schranz do siete z uhla.

Najtesnejší rozdiel mohli Slováci podľa Vavra ešte zveľadiť: "Myslím si, že sme mali výborný prvý polčas, 'Šulo' (Haraslín) mal krásnu strelu a mohol dať ďalší gól, ten duel by bol iný. Berieme však 1:0 a do ďalšieho zápasu ideme s nulou, čo ma teší ako obrancu."

V úvodný hrací deň skupiny prekvapili aj Rumuni, ktorí zdolali Ukrajinu jednoznačne 3:0.

Zdolaný tím, ktorý je adept na postup zo skupiny, tak čaká v piatok proti Slovensku v podstate zápas o všetko.

"Musíme hlavne dobre zregenerovať a pripraviť sa na Ukrajinu. Bude to dôležitý duel pre obe strany, pre nich o všetko," doplnil Vavro.

Jeho tím je momentálne v tabuľke druhý, o skóre za Rumunmi. Tretie Belgicko a štvrtá Ukrajina majú na konte nulu.

Účinkovanie v skupine zakončí tím trénera Francesca Calzonu 26. júna duelom proti Rumunsku (Frankfurt, 18.00).

Slováci sú na štvrtom veľkom turnaji a dvakrát postúpili zo základnej skupiny - naposledy na ME 2016 vo Francúzsku.

Tabuľka skupiny E na EURO 2024

Z = zápasy, V = Výhry, R = Remízy, P = Prehry, B = Body
Domov»EURO 2024»Vavro si bol istý, že gól Belgicka platiť nebude: Povedal som Miňovi, aby to išiel riešiť