Pondelok, 29. novembra, 2021Meniny má Vratko

Crosby: Nepoznám nikoho, kto by nesníval o olympiáde

Sidney Crosby po tom, ako dal víťazný gól vo finále olympijských hier 2010 proti USA. (Autor: SITA/AP)
Tomáš Prokop|22. júl 2013 o 23:24

Sidney Crosby by na olympijských hrách 2014 rád nadviazal na kanadsko-­ruskú hokejovú rivalitu z rokov 1972 – 1987.

BRATISLAVA. Opäť to trvalo dlhší čas, ale nakoniec sa všetky zúčastnené strany dohodli na tom, že na olympijských hrách nebudú chýbať hviezdy NHL.

Profesionáli sa predstavia na piatej olympiáde za sebou. Všetko sa začalo českým triumfom v Nagane 1998.

Turnaj je na programe od 12. do 23. februára, NHL sa preruší od 9. do 26. februára.

Už pätnásteho septembra musia reprezentační tréneri určiť širšiu nomináciu.

Rusko vs. Kanada

Najväčšie chúťky na titul si robia Rusi, ktorí spravia všetko preto, aby napravili posledný svetový šampionát, na ktorom vypadli vo štvrťfinále, a rovnako aj olympiádu vo Vancouvri, kde v boji o postup do semifinále prehrali 3:7 s Kanadou.

Domáci tím predviedol, že s plnou silou dokáže vyhrať podobne nabitý turnaj. Ich fanúšikovia na všetko spomínajú o to radšej, že o triumfe pre Kanadu rozhodol v predĺžení finálového zápasu proti Američanom Sidney Crosby.

Každý hokejový fanúšik v severoamerickej krajine si dodnes pamätá, čo robil počas pamätného momentu. Samotný Crosby povedal, že ani si neuvedomuje, že od najslávnejšieho momentu v kariére uplynulo už tri a pol roka.

„Ubehlo to veľmi rýchlo. Po zraneniach, ktoré som prežil, ani nemôžem povedať, že to bolo až tak dávno,“ hovoril kapitán Pittsburghu a pravdepodobne aj kanadskej zostavy pre Soči v rozhovore so zámorskými médiami.

Náročná sezóna

Tvár NHL len potvrdila, že medzi všetkými hokejistami panuje pozitívna nálada voči olympijským hrám. „Nepoznám nikoho, kto by nesníval o olympijských hrách. Teraz, keď konečne dohodli všetky termíny, môžeme zas premýšľať, aké to bude. Čaká nás poriadne nabitá sezóna.“

Crosbyho čaká prvá skúsenosť s Ruskom, kde nikdy nehral ani na juniorských turnajoch. „Očakávania sú obrovské a obhájiť zlato v Rusku by bolo úžasné. Každý si pamätá rivalitu z rokov 1972 – 1987.“⋌ (top)

Súvisiace články