Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Chemesákov čakajú maďarskí „panteri“

Humenné - Kaposvár. Odohrajú siedmy vzájomný zápas. (Autor: Marián Škuba)
Sportnet|Publikované 11. okt 2012 o 22:00

Volejbalisti ŠK Chemes Humenné na svojej palubovke privítajú v sobotu maďarského majstra z Kaposváru

HUMENNÉ. V sobotu (o 18.00 hod.) pokračuje Stredoeurópska liga vo volejbale mužov tretím kolom. Volejbalisti ŠK Chemes Humenné na svojej palubovke privítajú maďarského majstra z Kaposváru, celok, ktorý má vo svojom logu čierneho pantera.

Po víťaznej domácej ouvertúre (VT Bratislava 3:0) odohrali chemesáci len tri sety aj o týždeň na pôde obhajcu trofeje v Innsbrucku. Tentokrát ale slovenský majster ťahal za kratší koniec.

„Bol to ťažký zápas, kvôli chorobe chýbal Pavelka, pracovné povinnosti nepustili na zápas Sotáka. Hanbu sme si však neurobili, Hypo nás tlačil servisom, ubránil blokom, či hrou v poli a následne bodové lopty  'skladal '. Ak sa aj nám podarilo uspieť v obrane, útočne sme takí úspešní neboli. Súper bol lepší, vyhral zaslúžene,“ vrátil sa Stanislav Vartovník k zápasu pod Alpami.

Keďže Fino Kaposvár v uplynulej sezóne MEVZU nehral, aktuálne sa trinásťnásobný majster Maďarska vracia do súťaže po dvoch rokoch.

Síce už bez harcovníka Kántora či nahrávača Kaszapa (posilnil Innsbruck), ale v kvalite. Tú ukázali až tajbrejkovou prehrou s Aich/Dobom (z 2:0 na 2:3).

„Kaposvár doma tlačil servisom, bolo to však v jeho hale, uvidíme, ako sa mu bude dariť u nás. Súper má taktiež kompaktné bloky, na ktoré sa musíme pripraviť,“ podotkol kouč chemesákov.

Domáci kľúč

K dispozícii už bude humenskému trénerovi nahrávač Soták, hnisavá angína nepustí smečiara Pavelku ani na lavičku náhradníkov.

„Kaposvár síce zatiaľ nevyhral, ale nastúpil proti favoritom z Ljubljany a Aich/Dobu, čo musí byť pre nás výstraha. Na druhej strane domáce prostredie je pre nás kľúčové, máme tu veľkú podporu hľadiska, velí nám vyhrať,“ naznačil zámery Stanislav Vartovník.Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.