V slovenskom súboji uspel Duda, nečakanú výhru dosiahol Mainz

Radosť futbalistov Mainzu.
Radosť futbalistov Mainzu. (Autor: TASR/AP)
TASR|15. aug 2021 o 19:50

Kolín nad Rýnom otočil nepriaznivé skóre.

MNÍCHOV. Vzájomný duel slovenských futbalových reprezentantov Ondreja Dudu a Petra Pekaríka v rámci 1. kola nemeckej Bundesligy sa skončil víťazstvom domáceho Kolína nad berlínskou Herthou 3:1.

Berlínčania síce viedli, ale dva góly Rakúšana Floriana Kainza v druhom polčase znamenali víťazný vstup do ročníka 2021/2022 pre Kolínčanov.

V základnej zostave Herthy nastúpil obranca Peter Pekarík a hral do 59. minúty. Za domácich odohral Ondrej Duda záverečných 22 minút stretnutia.

O prekvapenie sa postarali futbalisti 1. FSV Mainz 05, ktorí nečakane zvíťazili doma nad vicemajstrom RB Lipsko 1:0. Rozhodol o tom už v 13. minúte kapitán a francúzsky obranca Moussa Niakhate.

Pred duelom sa držala minúta ticha na počesť legendárneho nemeckého útočníka Gerda Müllera, ktorý v nedeľu zomrel vo veku 75 rokov.

Bundesliga - 1. kolo:

Mainz 05 - RB Lipsko 1:0 (1:0)

Gól: 13. Niakhate

1. FC Kolín - Hertha Berlín 3:1 (1:1)

Góly: 52. a 55. Kainz, 41. Modeste - 6. Jovetič

/Ondrej Duda (Kolín) nastúpil v 68. min - Peter Pekarík (Hertha) hral do 59. min/

Tabuľka

Domov»Futbal»Nemecko»Bundesliga»V slovenskom súboji uspel Duda, nečakanú výhru dosiahol Mainz