Budaj žiaril, Tatar strelil gól. Halákovi sa nedarilo a zápas nedochytal

Jaroslav Halák (vpravo) čelí šanci Zacha Pariseho. Napokon od hokejistov Minnesoty inkasoval štyri góly a v bráne ho nahradil Jean-Francois Berube. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|30. dec 2016 o 06:13

V noci zo štvrtka na piatok bolo v hre dokopy deväť Slovákov. Okrem Tomáša Tatara bodoval už len Marek Hrivík.

BRATISLAVA. Pred dvoma dňami nastúpil do brány svojho tímu opäť po dvoch týždňoch. Inkasoval síce trikrát, ale napokon sa tešil z víťazstva 4:3.

V noci zo štvrtka na piatok dostal Jaroslav Halák príležitosť znovu. Z dvadsiatich štyroch striel však dostal štyri góly a v 36. minúte ho nahradil Jean-Francois Berube. Slovák dosiahol len 83,3-percentnú úspešnosť zákrokov.

Nevyšla mu najmä prostredná časť hry. V priebehu osemdesiatich sekúnd súper skóroval trikrát a tridsaťjedenročný Halák sa porúčal na striedačku.

Minnesota napokon zdolala Islanders 6:4 a vyhrala dvanásty raz za sebou.

Brankár Wild Devan Dubnyk si pripísal dvadsaťtri úspešných zásahov a z posledných desiatich odchytaných duelov má stopercentnú bilanciu 10-0-0.

Dokopy v nich inkasoval iba sedemnásť gólov. A Islanders sú prvým tímom po dvadsiatich ôsmich stretnutiach, ktorý ho v zápase prekonal viac ako tri razy.

Daňo sa zranil

V sobotu Minnesota vyzve Columbus, ktorý má ešte lepšiu formu. Na ľade Winnipegu (5:3 pre Blue Jackets) zaznamenal štrnásty triumf za sebou.

Vyrovnal tým tretiu najdlhšiu víťaznú sériu v histórii NHL. Pred ním sa to podarilo Bostonu Bruins (1929/1930) a Washingtonu Capitals (2009/2010).

Rekord držia so sedemnástimi výhrami hokejisti Pittsburghu (1992/1993).

Brankár Columbusu Sergej Bobrovskij zasahuje pri šanci Shawna Matthiasa z Winnipegu. (Autor: TASR/AP)

Zápas proti Blue Jackets nedohral slovenský útočník v drese Jets Marko Daňo. V druhej tretine utrpel zranenie v dolnej časti tela a z hry odstúpil. "Hovoríme o týždňoch," uviedol na margo rozsahu zranenia tréner Winnipegu Paul Maurice.

Sobotňajší vzájomný súboj Wild a Blue Jackets bude aj historickým momentom. Prvý raz v dejinách prestížnej profiligy proti sebe nastúpia dve mužstvá, ktoré ťahajú sériu aspoň jedenástich víťazstiev v sérii.

Skóroval len Tatar

Zo Slovákov, ktorí sa v nočných zápasoch NHL predstavili v akcii, sa strelecky presadil iba útočník Detroitu Red Wings Tomáš Tatar.

V 30. minúte vyrovnával stav stretnutia na ľade Ottawy na 2:2 a aj vďaka nemu dospel zápas do predĺženia. Detroit napokon v nadstavení rozhodol.

Tatar dosiahol svoj ôsmy gól v sezóne, celkovo má na konte pätnásť bodov. Druhý Slovák v drese Red Wings Tomáš Jurčo nebodoval.

Tomáš Tatar (vľavo) sa teší z gólu do siete Ottawy.
Tomáš Tatar (vľavo) sa teší z gólu do siete Ottawy. (Autor: TASR/AP)

Do bodových štatistík sa zo Slovákov zapísal už len Marek Hrivík z New Yorku Rangers. K výhre 6:3 na ľade Arizony prispel jednou asistenciou.

Dokopy v tomto ročníku nazbieral v dvanástich stretnutiach dva body, prihrávku zaznamenal aj 20. decembra v súboji proti Pittsburghu.

Sekera pre chorobu chýbal

Ani výborný výkon Petra Budaja nestačil tímu Los Angeles na víťazstvo. Kings nestačili na Edmonton Oilers a na jeho ľade prehrali 3:1.

Skúsený slovenský brankár kryl tridsaťdva z tridsiatich štyroch striel súpera a dosiahol 94,1-percentnú úspešnosť zákrokov. Posledný gól strelili domáci do prázdnej brány. Budaja vyhlásili za druhú hviezdu duelu.

Útočník Kings Marián Gáborík nebodoval v ôsmom zápase za sebou. V drese domácich sa pre chorobu nepredstavil obranca Andrej Sekera.

NHL - štvrtok:

Washington - N. Jersey 1:2 sn (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 44. Winnik (Beagle, Carlson) - 22. Parenteau, rozhodujúci nájazd Cammalleri

Buffalo - Boston 2:4 (2:0, 0:2, 0:2)

Góly: 2. Foligno (Eichel, Moulson), 19. Okposo (Moulson, Reinhart) - 24. Bergeron (Marchand, Krug), 37. Krejči (Vatrano), 57. Spooner (Krejči, Vatrano), 60. Spooner

/Zdeno Chára (Boston) odohral 24:18 minúty, ani raz nevystrelil na bránu, zaznamenal dve trestné minúty, dva hity a dva zblokované pokusy súpera/

Tampa Bay - Toronto 2:3 pp (0:1, 2:1, 0:0 - 0:1)

Góly: 33. B. Boyle (Drouin, Šustr), 38. O. Palát (Kučerov) - 15. A. Matthews (Hyman), 30. Bozak (J. van Riemsdyk, Zajcev), 64. Kadri (W. Nylander, A. Matthews)

/Martin Marinčin (Toronto) nehral, pre zranenie v dolnej časti tela je niekoľko týždňov mimo hry/

Minnesota - NY Islanders 6:4 (1:1, 3:1, 2:2)

Góly: 13. Scandella (Mikael Granlund, Folin), 35. Stewart (Pominville, Suter), 35. Spurgeon (M. Koivu, Suter), 36. Schroeder (Brodin, Parise), 51. Haula (Niederreiter, Coyle), 59. Mik. Granlund (E. Staal, Koivu) - 15. Chimera (Ladd, Hickey), 27. Leddy (Tavares, Bailey), 41. Nelson (Prince, Hickey), 42. Nelson (De Haan, Seidenberg)

/Jaroslav Halák (Islanders) chytal do 36. minúty, z dvadsiatich štyroch striel dostal štyri góly, mal 83,3-percentnú úspešnosť zákrokov/

Ottawa - Detroit 2:3 pp (1:1, 1:1, 0:0 - 0:1)

Góly: 20. Brassard (Hoffman), 26. Mark Stone (Brassard) - 5. Vanek (Brendan Smith, Nielsen), 30. TATAR (Zetterberg, Jensen), 62. Mantha (Kronwall)

/Tomáš Tatar (Detroit) odohral 18:22 min, raz vystrelil, dal jeden gól, zaznamenal jeden plusový bod, dve trestné minúty, štyri hity a zblokoval jeden pokus/

/Tomáš Jurčo (Detroit) odohral 14:12 minúty, svoje štatistiky vylepšil iba o jeden strelecký pokus na brankára domácich/

Dallas - Colorado 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)

Góly: 6. Shore (Korpikoski, Eaves), 12. Seguin (Jamie Benn, Spezza), 25. Oleksiak (Seguin, Jamie Benn), 60. Seguin (Spezza, Jamie Benn) - 16. Duchene (Rantanen, Barrie), 48. Grigorenko (Barrie, Duchene)

Nashville - Chicago 2:3 (1:1, 0:0, 1:2)

Góly: 14. Forsberg (Johansen), 47. Fisher (Ekholm, Johansen) - 14. Anisimov (Keith, Panarin), 52. Toews (Seabrook, P. Kane), 55. P. Kane

/Richard Pánik (Chicago) odohral 12:16 minúty, vyslal jednu strelu, zaznamenal jeden mínusový bod, dva hity a jeden zblokovaný pokus súpera/

/Marián Hossa (Chicago) pre zranenie v hornej časti tela nenastúpil/

Florida - Montreal 2:3 pp (1:0, 1:1, 0:1 - 0:1)

Góly: 14. Demers (Jokinen, Marchessault), 30. Trocheck (Yandle) - 26. Pacioretty (A. Radulov, Beaulieu), 58. Gallagher (Danault), 61. Danault (Pacioretty)

Arizona - NY Rangers 3:6 (1:2, 1:1, 1:3)

Góly: 16. Dvorak (Murphy, Ekman-Larsson), 36. Duclair (Crouse, Chychrun), 48. Rieder (Vrbata, Hanzal) - 3. Puempel (Vesey), 9. Holden (J. T. Miller, K. Hayes), 22. Kreider (Holden, Zuccarello), 55. Puempel (McDonagh, K. Hayes), 60. J. T. Miller (K. Hayes, Fast), 60. Puempel (Pirri, HRIVÍK)

/Marek Hrivík (Rangers) odohral 8:14 minúty, vyslal jednu strelu, zaznamenal jednu asistenciu, jeden mínusový bod, štyri hity a jeden zblokovaný pokus/

Marek Hrivík (vľavo) oslavuje so spoluhráčmi víťazstvo na ľade Arizony.
Marek Hrivík (vľavo) oslavuje so spoluhráčmi víťazstvo na ľade Arizony. (Autor: TASR/AP)

Calgary - Anaheim 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)

Góly: 12. Backlund (Tkachuk, Engelland) - 27. Vermette (Perry, Bieksa), 46. Silfverberg (Kesler, Holzer), 49. Rakell (Vermette, Kesler)

Winnipeg - Columbus 3:5 (1:2, 0:1, 2:2)

Góly: 3. Matthias (Trouba, Lowry), 47. Little (Stafford, Wheeler), 59. Perreault (Wheeler, Byfuglien) - 8. Saad (N. Foligno), 17. N. Foligno (Werenski, Gagner), 29. Wennberg (N. Foligno), 41. Wennberg (Werenski, Jones), 55. Sedlák (J. Johnson)

/Marko Daňo (Winnipeg) odohral 6:16 minúty, za krátky čas svojho pobytu na ľade si do štatistík pripísal iba jednu strelu na bránu súpera/

Edmonton - Los Angeles 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)

Góly: 23. Maroon (Eberle, Benning), 47. Gryba (Eberle, Lucic), 60. Nugent-Hopkins (Draisaitl) - 44. Shore

/Andrej Sekera (Edmonton) pre chorobu nehral/

/Marián Gáborík (Los Angeles) odohral 13:52 minúty, dvakrát vystrelil na bránu súpera, ale nebodoval a do štatistík si pripísal len jeden hit/

/Peter Budaj (Los Angeles) odchytal celý zápas, kryl tridsaťdva z tridsiatich štyroch striel súpera, dosiahol 94,1-percentnú úspešnosť zákrokov/

Domov»Hokej»NHL»Budaj žiaril, Tatar strelil gól. Halákovi sa nedarilo a zápas nedochytal