Boston bojuje o play-off, vyhral štvrtý zápas za sebou. Chára asistoval

Pri mantineli bojujú o puk David Backes (vpravo) z Bostonu a Michael Sgarbossa.
Pri mantineli bojujú o puk David Backes (vpravo) z Bostonu a Michael Sgarbossa. (Autor: TASR/AP)
TASR|1. apr 2017 o 22:20

Hokejisti Bruins sa posunuli na tretie miesto v Atlantickej divízii, štvrté Toronto však má dva zápasy k dobru.

NEW YORK. Slovenský obranca Zdeno Chára prispel jednou asistenciou k triumfu hokejistov Bostonu v sobotňajšom dueli NHL nad Floridou 5:2.

Chára bol s takmer dvadsiatimi tromi minútami na ľade najvyťaženejším korčuliarom svojho tímu. A pripísal si aj tri strely a dva plusové body.

Bruins vyhrali štvrtý zápas za sebou. V tabuľke Atlantickej divízie predstihli o bod Toronto na treťom mieste, ktoré by im zaručilo miesto v play-off.

Maple Leafs však majú dva zápasy k dobru.

Boston si poradil s Floridou: fotogaléria

1.4.2017

NHL - sobota:

Nashville - Minnesota 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Góly: 38. F. Forsberg (Josi, Ryan Johansen), 38. Kevin Fiala, 58. P. K. Subban

Boston - Florida 5:2 (1:0, 2:2, 2:0)

Góly: 18. Acciari, 28. Patrice Bergeron (Chára, David Pastrňák), 35. David Krejčí, 59. Marchand (Spooner, David Pastrňák), 60. Patrice Bergeron - 22. Thomas Vanek (Sceviour, Bjugstad), 30. Jaromír Jágr (Yandle, Jonathan Marchessault)

/Zdeno Chára (Boston) odohral 22:57 minúty, vyslal tri strely, prihral na gól, zaznamenal dva plusové body, tri hity a zblokoval štyri pokusy súpera/

Domov»Hokej»NHL»Boston bojuje o play-off, vyhral štvrtý zápas za sebou. Chára asistoval