PREŠOV. V prvej lige basketbalistiek sa hrali stretnutia tretieho dvojkola. V

boji o postup do extraligy prehral BK Eilat PU Prešov vo Zvolene 55:59 a 49:54.

Oba tímy sa pričinili o duely, ktoré mali solídnu úroveň a hrali sa vo veľmi dobrom tempe.

BK ZŠ Zvolen - BK Eilat PU Prešov 59:55 (22:18, 13:13, 11:10, 13:14)

Eilat PU: Mončeková 20, Mackulínová 11, Toroková 10, Vajková 5, Petrušová 3, Pražmová 3, Szantóová 3, Lániková, Kručovská, Pivovarníková

Zvolen - Eilat PU Prešov 54:49 (6:10, 14.20, 12:8, 22:11)

Eilat PU: Mončeková 16, Kručovská 7, Szantóová 6, Pražmová 5, Mackulínová 5, Toroková 4, Petrušová 4, Vajková 2, Lániková, Pivovarníková

V prvom súboji hráčkam Prešova nevyšiel úvod, prehrávali v ňom 0:13.

Potom zverenky trénera Andreja Keresteša začali lepšie brániť a dokázali sa vrátiť do stretnutia. Jeho záverečné minúty boli dramatické, lepšie ich zvládli basketbalistky Zvolena.

V tíme Zvolena nastúpili viaceré hráčky s extraligovými skúsenosťami.

V druhom dueli Prešovčanky začali dobre, po piatich minútach viedli 8:2.

Družstvo Prešova hralo aj v ďalších minútach aktívne a po prvom polčase viedlo 30:20.

Zvolenčanky v tretej štvrtine skorigovali vedenie Eilatu na rozdiel šiestich bodov, v dramatickej štvrtej štvrtine tím Zvolena otočil vývoj súboja vo svoj prospech a dotiahol ho do víťazného konca.

V prešovskom družstve výkonmi vynikli Mončeková a Szantóová, tréner Keresteš tiež ocenil obetavý a húževnatý výkon.

Počas víkendu sú na programe stretnutia štvrtého dvojkola o postup do extraligy. Prešov sa predstaví v Leviciach.

Karpatská liga žien, 11. kolo - Tydam UPJŠ Košice - BK Eilat PU Prešov 44:66 (9:16, 16:22, 7:10, 12:18)

Eilat PU: Mackulínová 20, Pražmová 13 (tri trojbodové koše), Petrušová 11, Mončeková 8, Toroková 6, Kručovská 4, Palaščáková 2, Jurčová 2, Lániková, Hrabovská

V súťaži hrá osem tímov, Prešov v nej má na svojom konte osem výhier a jednu prehru a je na jej čele.

V sobotu 18. marca sa v dohrávanom stretnutí 4. kola stretne s Tydamom UPJŠ Košice.

Tento článok vyšiel v týždenníku MY Prešovské noviny č. 9/2017, v predaji od stredy 8. 3. do utorka 14. 3.