4.

Katarína Černeková

DRUPY

44:52 min

BRATISLAVA. Víťazmi 76. ročníka Národného behu Devín - Bratislava sa stali Keňania Kennedy Rono v čase 34:56 min a jeho krajanka Philice-Cheboriot Kipkeriová výkonom 41:01.

Obaja vystúpili na najvyšší stupeň po minuloročnom druhom mieste.

Tridsaťpäťročný Rono sa stal piatym Keňanom, ktorý triumfoval na najstaršom slovenskom športovom podujatí.

Druhý skončil na trati dlhej 11,625 km Maďar Ádám Lomb za 35:36, tretí dobehol v rovnakom čase najlepší zo Slovákov Filip Jančík.

Talentovaný 18-ročný vytrvalec mal na podujatí premiéru, za sebou má už napríklad účasť na ME v krose.

V kategórii žien obsadila najlepšia Slovenka druhé miesto, víťazka podujatia z roku 2022 Silvia Valová zaznamenala čas 43:10.

Tretie miesto patrilo Zuzane Bibzovej (44:10). Informácie pochádzajú z atletika.sk.

Domov»Ďalšie športy»Atletika»Kenskí atléti ovládli Národný beh Devín - Bratislava, Jančík bojoval o druhé miesto