Pondelok, 25. októbra, 2021Meniny má Aurel

Tóth si nerozmyslel koniec kariéry, pri športe však zostáva

Matej Tóth. (Autor: TASR)
SITA, TASR|28. sep 2021 o 14:05

Dostal konkrétnu ponuku, zatiaľ ju nekonkretizoval.

BRATISLAVA. Ani s odstupom času po OH v Tokiu si slovenský chodec Matej Tóth nerozmyslel zamýšľaný koniec kariéry profesionálneho športovca.

Stále tak platí, že 6. augusta 2021 v japonskom Sappore absolvoval nielen svoju záverečnú päťdesiatku, ale zároveň to bola jeho posledná súťaž.

Povedal to v utorok na tlačovej konferencii v Bratislave.

"Rozhodnutie je nemenné, no pri športe naďalej zostanem. Ešte nemôžem konkretizovať, na akom poste budem pôsobiť, ale v každom prípade zostávam v banskobystrickej Dukle a v Ozbrojených silách Slovenskej republiky.

Dostal som veľmi konkrétnu ponuku a verím, že na budúci týždeň už bude všetko jasné," povedal Matej Tóth.

"Moje telo je vyšťavené na maximum, videli ste to na olympiáde. Všetci ľudia v mojom okolí to chápu, nenašiel sa nikto, kto by ma prehováral k návratu," hovoril.

"Končím s vedomím, že som využil maximum fyzického i psychického potenciálu. Určite si budem pri televízii vychutnávať ďalšie olympiády, ktoré však už budú bezo mňa. Teraz u mňa prevláda pocit dobre odrobenej roboty," vyhlásil Matej Tóth.

Ak by aj mal možnosť vrátiť čas späť, nič by vo svojej kariére nemenil: "Možno ma trochu mrzí tá strieborná medaila z ME, túžil som po zlate, každý chcel, aby som mal zlatý hetrik z najvýznamnejších podujatí.

Má však pre mňa cenu zlata, vzhľadom na to, v akom období prišla. Nemám však žiadny výsledok, ktorý by som banoval. Som absolútne spokojný. Cítim sa byť absolútne naplnený a šťastný z toho všetkého, čo som absolvoval."

Matej Tóth sa na OH 2016 v Riu de Janeiro stal v chôdzi na 50 km olympijských šampiónom, na rovnakej vzdialenosti si na MS 2015 vybojoval v čínskom Pekingu tiež zlato a na ME 2014 a 2018 dve striebra.

Súvisiace články