Novinky o švédskej reprezentácii na MS v hokeji 2019

Hokejisti Fínska oslavujú gól v zápase Fínsko - Švédsko na MS v hokeji 2019.
23.05.20197
Fíni zdolali Švédov v napínavom súboji o semifinále až v predĺženíFínsko vyhralo 5:4.
23.05.20197
Rusko počas MS v hokeji 2019.
Miloslav Šebela22.05.20198
Rusi hrali inak ako minulé roky. Oklamali ma, vravel švédsky brankárNik zatiaľ nenašiel recept na ruskú hru.
Momentka zo zápasu Švajčiarsko - Rusko na MS v hokeji 2019, radosť ruských hráčov.
21.05.201924
Rusi proti Američanom, Čechov čakajú Nemci. Štvrťfinálové dvojicePríde aj na severské derby.
Marcus Pettersson (vľavo) a Nikita Kučerov v zápase Švédsko - Rusko na MS v hokeji 2019.
21.05.201915
Rusi strelili šesť gólov v jednej tretine, Švédi v závere odvrátili debakelRuskí hokejisti predviedli skvelú druhú tretinu.
Momentka zo zápasu Švédsko - Lotyšsko na MS v hokeji 2019.
20.05.20195
Švédsko zdolalo Lotyšsko a skompletizovalo zoznam štvrťfinalistovLotyši predviedli bojovný výkon.
20.05.20195
Patric Hornqvist a brankár Reto Berra v zápase Švédsko - Švajčiarsko na MS v hokeji 2019.
18.05.20196
Švédsko v repríze vlaňajšieho finále tesne zdolalo ŠvajčiarskoDiváci videli sedem gólov.
18.05.20196
Henrik Lundqvist v zápase Česko - Švédsko na MS v hokeji 2019.
17.05.20192
Lundqvist sa do Bratislavy rád vracia: Slováci by si mali hru viac užívaťŠvédi môžu dosiahnuť zlatý hetrik.
17.05.20192
Radosť švédskych reprezentantov v zápase Švédsko - Rakúsko v zápase MS v hokeji 2019 Švédsko - Rakúsko.
16.05.20195
Švédsko si výrazne zlepšilo skóre, deklasovalo RakúskoTre Kronor zaznamenali tretí triumf, Rakúsko štvrtú prehru.
16.05.20195
Gabriel Landeskog, kapitán klubu NHL COlorado Avalanche.
14.05.2019
Kapitán Colorada posilní Švédsko, bude už dvadsiatym hráčom z NHLV NHL sa mu darilo.
14.05.2019
Švédski hokejisti v zápase Nórsko - Švédsko na MS v hokeji 2019.
13.05.20194
Švédsko v derby zničilo svojho súpera, Nórsko utŕžilo potupný debakelMajstri sveta dali deväť gólov.
13.05.20194

Majstrovstvá sveta v hokeji

Majstrovstvá sveta v hokeji sú medzinárodná súťaž reprezentačných mužstiev, ktorej organizátorom je Medzinárodná hokejová federácia IIHF. Predchodcami majstrovstiev sveta boli majstrovstvá Európy, ktoré sa po prvý raz uskutočnili v roku 1910. Prvé MS v hokeji sa konali v roku 1920 v rámci olympijských hier. Od roku 1930 sa až na pár výnimiek turnaj koná každoročne. V roku 2019 šampionát organizuje Slovensko. Turnaj sa hrá od 10. do 26. mája.

MS v hokeji 2019

Majstrovstvá sveta v hokeji sa v roku 2019 konajú na Slovensku, hostia ich mestá Bratislava a Košice. Slovenská reprezentácia odohrá svoje stretnutia v základnej skupine A v Steel Aréne v Košiciach, postupne vyzve USA, Fínsko, Kanadu, Nemecko, Francúzsko, Veľkú Britániu a Dánsko.

Semifinálové stretnutia, zápas o bronz a finále sa uskutočnia na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave.

Skupina A: Program a výsledky

Skupina B: Program a výsledky

Medailová bilancia Slovenska

Slovensko dosiaľ získalo štyri medaily na majstrovstvách sveta v hokeji. Svoj prvý cenný kov si vybojovalo na MS 2000, na šampionáte v Rusku získalo striebro. V roku 2002 dosiahlo svoj najväčší úspech v hokejovej histórii, na turnaji vo Švédsku sa radovalo zo zisku zlata. Hneď o rok neskôr získali Slováci ďalšiu medailu, na šampionáte vo Fínsku sa tešili z bronzu. Posledný medailový úspech dosiahlo Slovensko na MS 2012 vo Švédsku a Fínsku, po finálovej prehre s Ruskom získalo striebro.