Správy

ŽENY A - Slovensko - Srbsko 0:4

Na snímke sprava hráčka Slovenska Patrícia Hmírová a hráčka Srbska Tyla Vlajničová bojujú o loptu počas kvalifikačného zápasu o postup na ME2025 vo futbale žien medzi Slovenskom a Srbskom v Trnave v utorok 4. júna 2024. (Zdroj: TASR, Autor: Lukáš Grinaj)
4. jún 2024 o 20:06

Trnava (TASR) - Slovenské futbalové reprezentantky zaznamenali tretiu prehru v kvalifikácii na ME 2025. V utorkovom zápase 2. skupiny B-divízie nestačili v Trnave na Srbsko 0:4. Hráčkam z Balkánu tak neoplatili piatkovú prehru z Belehradu (1:2).

Zverenkyne trénera Petra Kopúňa majú za sebou štyri stretnutia a v tabuľke im patrí 3. priečka s tromi bodmi. Tie vybojovali v aprílovom zápase s Izraelom (2:0). Posledné dve skupinové stretnutia ich čakajú v júli, 12. sa predstavia doma proti vedúcim Škótkam a o štyri dni neskôr ich vyzvú posledné Izraelčanky.

Ešte pred samotným zápasom si obrankyňa Patrícia Fischerová prebrala z rúk generálneho sekretára SFZ Petra Palenčíka pamätný dres, čiapku a kyticu, memorujúce stovku zápasov odohraných v národnom drese.

V úvode zápasu aktivita nechýbala. K štandardnej situácii sa najskôr dostali Srbky, center Čankovičovej však zneškodnila slovenská obrana. S chuťou po góle nastúpili aj Slovenky, do desiatich minút vybojovali dva rohové kopy a zaujímavou šancou sa blysla Bartovičová, priestor medzi troma žrďami však minula. Ku gólu boli Slovenky blízko v 29. minúte, no brankárka Kostičová zachovala zoči-voči Mikolajovej chladnú hlavu a jej pokus vychytala. Naopak, do vedenia sa dostali hosťujúce hráčky v 35. minúte, keď skúsenú Fischerovú prešprintovala Damnjanovičová. Srbky, ktoré zostali mentálne na koni, mohli do konca prvého polčasu aj zvýšiť, strela Damnjanovičovej šla tesne mimo pravej žrde.

Po zmene strán boli v útoku aktívnejšie opäť Srbky. Brankárka Korenčiová si na loptu siahla niekoľkokrát a napokon ju v 55. minúte prekonala Vlajničová, ktorej strela sa do priestoru bránky odrazila od brvna. O päť minút neskôr mohli slovenské reprezentantky znížiť, po prihrávke Hmírovej v pokutovom území však Šurnovská prestrelila bránku. Napriek viacerým striedaniam a snahe zdramatizovať zápas domáce hráčky neskórovali. Naopak, na 3:0 z pohľadu Srbiek zvýšila Ivanovičová a víťazstvo Srbiek spečatila v nadstavenom čase striedajúca Matejičová.

Tréner Peter Kopúň po zápase neskrýval sklamanie:

Obrankyňa Patrícia Fischerová si prebrala cenu za 100 odohratých zápasov v najcennejšom drese: