III. LIGA – Novohradské meranie síl pred návštevou sezóny

(Zdroj: MŠK Novohrad Lučenec, Autor: radomír španielka)
Branislav Sarňák|5. sep 2022 o 09:30
Medzi Lučencom a Fiľakovom sa zrodila remíza 2:2.
Medzi Lučencom a Fiľakovom sa zrodila remíza 2:2. (Zdroj: MŠK Novohrad Lučenec, Autor: Radomír Španielka)

BRATISLAVA (SFZ) – Kluby dvoch tretích najvyšších súťaží si môžu odškrtnúť v kalendári 5. kolo. Počas víkendu sa zrodili prekvapenia či zápletky.

Západnú skupinu naďalej vedú futbalisti AFC Nové Mesto nad Váhom. Tí naposledy zdolali futbalistov RSC HAMSIK ACADEMY Banská Bystrica 1:0. Novomešťania sa na prvej priečke vyhrievajú s 13 bodmi.

Aktuálne druhá je 10-bodová Sereď, ktorá pred 499 divákmi doma remizovala s FK Podkonice 1:1.

Na 3. a 4. mieste sú OFK Malženice a TJ Družstevník Veľké Ludince. Aj tieto tímy majú 10 bodov, ale o zápas menej.

V 5. kole padlo na západe spolu 29 gólov, z toho, až 10, v stretnutí MŠK Fomat Martin - ŠK Vrakuňa Bratislava. Domáci zvíťazili 8:2, klub z hlavného mesta je v tejto sezóne naďalej bez výhry. Rovnako nulu v kolónke zvládnutých zápasov má FKM Nové Zámky, ktorý síce vyhrával nad OFK Malženice 1:0, ale hostia si napokon odvážali po víťazstve 2:1 tri body.

Šaľania si pripísali druhý triumf v rade. Tentoraz si pred vlastnými fanúšikmi poradili s KFC Kalná nad Hronom 2:1. Do vedenia sa síce v prvom polčase dostali hostia, ale hráči Dusla vývoj otočili vo svoj prospech dvoma zásahmi po prestávke.

Gólové hody boli aj v zápase FC Slovan Galanta – OK Častkovce. Tri stovky priaznivcov videli remízu 3:3. Galantskí futbal síce viedli 2:0, ale hostia dokázali výsledok otočiť na 3:2. Remízu domáci zachraňovali v 90. minúte, keď pokutový kop premenil Martin Mečiar.

Prvú výhru v ročníku si pripísal FK Inter Bratislava, ktorý sa tešil na pôde Beluše (1:0). Tri body vybojoval aj TJ Družstevník Veľké Ludince, ktorý si poradil s Telovýchovná jednota JEDNOTA Bánová 2:1.

V ôsmich zápasoch skupiny Východ padlo 19 gólov. Najviac – šesť, v meraní síl MFK Snina – Partizán Bardejov BŠK. Hostia vyhrali 4:2.

Vedúce mužstvo ŠK Odeva Lipany remizoval v Rimavskej Sobote 1:1. Bod pre Odevu zachránil v 83. min Mário Jacko, ktorý premenil pokutový kop.

Fanúšikov lákalo najmä novohradské derby. Pred 863 priaznivcami sa medzi MŠK NOVOHRAD Lučenec – FTC Fiľakovo zrodila remíza 2:2. Doposiaľ viac priaznivcov v tejto sezóne na žiadnom stretnutí III. ligy nebolo.

Ďalšie regionálne derby bolo na programe v Stropkove, ktorý hostil Svidník. 550 divákov gól nevidelo. Gól nepadol ani súboji FK Poprad – MFK Slovan Giraltovce.

Tretí triumf za sebou zaznamenal MFK Vranov nad Topľou, ktorý si v ostatnom dueli poradil s TJ Tatran Oravské Veselé (3:0).

MŠK Námestovo zaznamenal prvý trojbodový úspech v sezóne. Futbalistov Spišskej Novej Vsi zdolal 2:1. Pre Spišiakov to bola prvá prehra v sezóne.

Naprázdno doma vyšiel TJ Baník Kalinovo, ktorý nestačil na Slávia TU Košice a podľahol mu najtesnejšie 0:1.