Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Zápas Tatrana s Michalovcami rozhodol jediný moment

Vie to. Jozef Dolný (vľavo) sa tretí raz v sezóne z bieleho bodu nemýlil. (Autor: tasr)
Sportnet|Publikované 4. nov 2013 o 23:00

Východoslovenské druholigové futbalové derby ašpirantov na čelné umiestnenie sľubovalo viac príťažlivých akcií.

Východoslovenské druholigové futbalové derby ašpirantov na čelné umiestnenie sľubovalo viac príťažlivých akcií a divák sa mohol tešiť na otvorený spôsob hry vyšperkovaný útočnými parádičkami.

PREŠOV. Namiesto toho to bolo skôr o tom, kto dá jediný gól. Vďaka nasadeniu a nešetreniu sa to podarilo Tatranu Prešov, kým Michalovce zaostali za svojím kreditom. Veľa toho neukázali, skoro nič a tak sa nemohli načahovať za bodom(mi).

Keby domáci našli súcejšieho sparingpartnera, bola by to pre nich výraznejšia previerka, takto im stačila príkladná bojovnosť a fyzické nasadenie počas celého duelu.

Víťazstvo ich nakoplo

Ani jedna strela do priestoru brány na strane hostí a zopár sľubnejších možností domácich nemohli uspokojiť prísnejšieho kritika, ktorý očakával rozhodne viac od popredných tímov súťaže. Divák sa musel uspokojiť s tým, čo mu aktéri ponúkli a zabudnúť na prognózy.

O výsledku rozhodol jediný moment - súboj Katonu s obrancom hostí a odpískaná jedenástka. Jej úspešným exekútorom sa stal Jozef Dolný. V jeseni sa tretí raz nemýlil pri pokuse z bieleho bodu. Predtým aj v Slovenskom pohári proti Košiciam a tiež pri penaltovom rozstrele rovnako v Slovnaft Cupe proti Bardejovu.

„Stále som si vybral rovnaký kút brány, hoci ho nikdy nemám vopred určený. Čakám na to, čo urobí brankár,“ uviedol útočník zeleno–bielych.

Nie je pasovaný ako exekútor číslo jeden na tieto situácie, zahrávať ide ten, kto si verí. „Ja som nemal pochybnosti, tak som sa na to dal.“

Za snahu a neustály pohyb i chuť si zásah azda zaslúžil. Mohol skórovať aj z hry, ale už nemal dosť pokoja v koncovke.

„Sme radi, že sme odčinili sklamanie z Bardejova. Mrzelo nás, že sme tým, čo nám verili, neponúkli vtedy viac a aj vplyvom únavy sme to nezvládli, lebo chýbali nám sily. Proti Michalovciam sme hodlali presvedčiť priaznivcov, aby stáli na našej strane, hoci nie sú stále s nami spokojní. Azda sa nám podarilo utvrdiť ich, že v kolektíve funguje vnútorná sila. Veríme, že víťazstvom nad Zemplínčanmi sme sa nakopli a teraz v tomto trende budeme pokračovať.“

Odvetu mienia zdramatizovať

J. Dolný mieril svoje myšlienky i na to, čo sa udialo po stretnutí v Bardejove, keď hráči sa stali terčom hnevu časti prívržencov jednak vonku, ale i doma.

„Nečakali sme to, ale bolo to ich rozhodnutie a nechcem to komentovať. Také čosi som ešte nikdy nezažil a k futbalu to nepatrí. Aj preto sme zostali zaskočení, lebo nám herne nevyšiel iba tento duel.“

I tieto prejavy boli možno motívom pre Prešovčanov, aby v sobotu zabrali viac než inokedy. Nebáli sa potu a bolesti, v osobných súbojoch išli na doraz.

„Tréneri nás stále nabádajú k nasadeniu a sami vieme, že niekedy sme nevydali zo seba všetko. Teraz sme siahli na dno síl a niekedy už aj momentálnu fyzickú indisponovanosť potlačila dávka chcenia. Energia prichádzala tiež z tribún a to nám hodne pomohlo.“

Tento týždeň je zase nabitejší a Tatran sa chce vyvarovať takého útlmu ako predtým.

„Nemyslím si, že by nás malo postihnúť to isté, čo v šarišskom derby. Rozhodne sa ale nebudeme šetriť a už v Košiciach mienime zahrať tak, aby sme boli spokojní hlavne sami so sebou a napriek nepriaznivému výsledku z prvého zápasu otázku postupujúceho ešte zdramatizovali,“ uprel pozornosť Jozef Dolný na zajtrajšiu odvetu štvrťfinále SP u susedov s MFK.


Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.