Nedohrali ani prvú tretinu. Hráč z KHL sa vážne zranil

(Autor: TASR/AP)
TASR|31. júl 2018 o 16:19

Hráča Jekaterinburgu Kučerjavenka odviezli do nemocnice.

CHOMUTOV. Utorkový prípravný hokejový zápas v Chomutove medzi účastníkom KHL Avtomobilistom Jekaterinburg a českým extraligistom HC Dynamo Pardubice trval iba necelých 17 minút.

Potom ho museli rozhodcovia za stavu 2:0 pre ruský klub predčasne ukončiť pre vážne zranenie útočníka Avtomobilistu Alexandra Kučerjavenka.

Rozhodcovia poslali oba tímy do šatní

K nepríjemnej situácii prišlo v čase 16:52. Tridsaťročný ruský center vypálil z ľavého krídla a trafil žŕdku, následne stratil rovnováhu, hlavou a chrbtom narazil na mantinel a otrasený zostal ležať na ľadovej ploche.

Ku Kučerjavenkovi okamžite pribehli na pomoc zdravotníci, pardubický útočník Rostislav Marosz utekal pre defibrilátor. Rozhodcovia poslali oba tímy do šatní.

Zostávajúce tri minúty z prvej tretiny mali dohrať po prestávke, lenže k tomu nakoniec nedošlo.

V drese Pardubíc nastúpili aj Slováci

Zápas totiž na základe stanoviska ruského klubu arbitri predčasne ukončili za stavu 2:0.

Podľa portálu sport.cz Kučerjavenka po prvom ošetrení odviezli na nosidlách do nemocnice.

Detaily ohľadne jeho zdravotného stavu nie sú zatiaľ známe.

Pardubice však na sociálnej sieti uviedli, že "zranenie je vážnejšie, než sa na prvý pohľad mohlo zdať".

Za Jekaterinburg skórovali Vitalij Popov a Nikita Trjamkin.

V drese Pardubíc nastúpili aj slovenskí legionári Martin Bučko, Miloš Bubela a Dalibor Bortňák, ktorý je v HC Dynamo na skúške.