Víťazka behu na 3000m cez prekážky na EH mala dopingový nález

(Autor: Twitter)
TASR|27. jún 2015 o 11:15

Chaltu Bejiová suverénne vyhrala beh na 3000 m cez prekážky. Dopingové testy jej však v tele odhalili zakázaný ostarín.

BAKU. Chaltu Bejiová prišla o svoje víťazstvo v behu na 3000 m cez prekážky na I. európskych hrách - mala pozitívny dopingový nález. V tele jej zistili zakázaný ostarín. Ten má podobné účinky ako anabolické steroidy.

Európsky olympijský výbor (EOC) pre agentúru AP uviedol, že Bejiovú pozitívne testovali po jej triumfe 21. júna. Bežkyňa, ktorá sa narodila v Etiópii, ale reprezentuje Azerbajdžan, však pôvodne zlato ani nezískala.

Medaily udeľovali len jednotlivým reprezentačným tímom.

Bejiovej diskvalifikácia neovplyvní konečné poradie v atletickej súťaži družstiev, ktorú vyhralo Slovensko. Azerbajdžan skončil na piatej priečke.

Bejiová vo svojej súťaži nemala konkurenciu.

Prvým a okrem Bejiovej zatiaľ jediným dopingovým hriešnikom na Európskych hrách bol albánsky boxer Rexhildo Zeneli. Devätnásťročného pästiara pozitívne testovali na furosemid.

Domov»Ďalšie športy»Olympijské»Víťazka behu na 3000m cez prekážky na EH mala dopingový nález