Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. (Autor: TASR/AP)
SITA|31. dec 2018 o 12:59

Švajčiarsko podľahlo Rusku 4:7.

VANCOUVER. Reprezentanti Švajčiarska mali v nedeľňajšom zápase proti Rusku na majstrovstvá sveta hokejistov do 20 rokov v Kanade výhodu dvoch trestných strieľaní za sebou.

Ani jedno z nich však nevyužili a nezužitkovali šancu dostať sa do vedenia. Namiesto toho v záverečnej tretine štyrikrát inkasovali a prehrali 4:7.

Nevídaná situácia nastala v 37. minúte za stavu 3:3. Vtedy unikol v oslabení švajčiarsky útočník Marco Lehmann, ktorého brejk zastavil ruský obranca Dmitrij Samorukov iba za cenu nedovolených zákrokov.

Najskôr súpera podrazil na modrej čiare a následne mu znemožnil zakončenie ďalším faulom.

Hlavný rozhodca preto neváhal a namiesto jedného trestného strieľania ponúkol Švajčiarom hneď dve. Realizátorom prvého bol sám faulovaný Lehmann, druhý pokus mal na starosti Philipp Kurashev.

Obaja Švajčiari však zaváhali a neprekonali Danila Tarasa. V záverečnej tretine už mali hru pod kontrolou Rusi, ktorí získali tri body za víťazstvo 7:4.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Kuriozita na MS. Jeden brejk priniesol Švajčiarom dve trestné strieľania