Thibaut Courtois vo finále Ligy majstrov: Liverpool - Real Madrid.
Thibaut Courtois vo finále Ligy majstrov: Liverpool - Real Madrid. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|29. máj 2022 o 00:00

Real Madrid dnes zdolal FC Liverpool.

PARÍŽ. Víťazmi futbalovej Ligy majstrov v sezóne 2021/2022 sa stali hráči španielskeho tímu Real Madrid.

Zverenci talianskeho trénera Carla Ancelottiho v sobotňajšom finále na parížskom Stade de France zdolali anglické mužstvo FC Liverpool 1:0 (0:0) a získali rekordnú 14. trofej európskeho klubového šampióna.

Liverpoolskí hráči boli v prvom polčase aktívnejší a madridský "biely balet" sa prezentoval vyčkávacou taktikou.

Takmer na ňu doplatil v 21. min, keď brankár Thibaut Courtous vytlačil na pravú žrď strelu Sadia Maného.

Madridčania sa začali tlačiť dopredu až v závere úvodného dejstva. Krátko pred prestávkou skóroval Karim Benzema, no radosť Realu prekazil ofsajdový verdikt videorozhodcu (VAR).

V druhom polčase Real ožil a dovtedajšia ofenzívna aktivita Liverpoolu oslabla. V 59. minúte zlepšený výkon Madridčanov korunoval gólom Vinícius Júnior, ktorý zblízka nasmeroval do siete strieľanú prihrávku Federica Valverdeho.

Liverpool následne vrhol všetky sily do útoku, ale vyrovnať sa mu nepodarilo, aj vďaka niekoľkým skvelým zákrokom Courtoisa.

Domov»Futbal»Liga majstrov»VIDEO: Courtois hviezdil, Junior rozhodol. Ako Real vyhral Ligu majstrov