Veslári Vančo s Babačom skončili na ME ôsmi

SITA|16. sep 2012 o 11:13

Piešťanské duo obsadilo v B-finále dvojskifu ľahkých váh druhé miesto, Rédr došiel do cieľa skifu jedenásty.

VARESE. Slovenskí reprezentanti vo veslovaní zakončili v nedeľu svoje účinkovanie na majstrovstvách Európy v talianskom Varese (14. - 16. 9. 2012) finálovými jazdami vo svojich disciplínach, v ktorých sa rozhodovalo o umiestnení na 7. - 12. mieste konečného poradia.

Lepšie dopadli Richard Vančo s Lukášom Babačom, ktorí v B-finále dvojskifu ľahkých váh obsadili 2. priečku a celkovo skončili ôsmi.

Duo z piešťanskej Sĺňavy celú jazdu viedlo, ale vo finiši zaostalo o 26 stotín sekundy za Bulharmi Zlatkom Karaivanovom a Vasilom Vitanovom. Vančo a Babač, ktorý je dvojnásobným medailistom z ME v skifárskych súťažiach, prišli o šancu bojovať o medailu v sobotu, keď nepostúpili zo semifinále.

Rovnako aj André Rédr zo Slávie STU Bratislava, ktorý v nedeľňajšom B-finále medzi "ťažkými" skifármi dovesloval do cieľa piaty, čo ho zaradilo na celkovo 11. pozíciu.

Debutant na európskom šampionáte dospelých sa až do posledného medzičasu na 1500 m držal na 4. stupienku, ale vo zvyšku dvojkilometrovej trate ho predstihol Dimitri Weitnauer zo Švajčiarska a pripravil ho o umiestnenie v prvej desiatke.