Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Veľa gólov nedáva, tešia dvojnásobne

Sportnet|Publikované 23. okt 2008 o 22:00

Po prehre vo Svidníku nastúpili hráči druhého celku najvyššej regionálnej futbalovej súťaže Partizán Bardejov proti dvom košickým celkom, ktoré

zdolali zhodným výsledkom 3:1. Najskôr si doma poradili s Lokomotívou a v ostatnom dueli vyhrali vonku nad Barcou.

BARDEJOV. Rolu papierového favorita potvrdili Bardejovčania v Barci, ktorá nevyhrala päť stretnutí. Aj preto bol pre hostiteľov tento duel veľmi dôležitý, lebo prípadná prehra im mohla ešte viac skomplikovať situácia v tabuľke pred zimnou prestávkou. Na druhej strane Bardejovčania nechceli stratiť kontakt s Moldavou, preto si zakopnutie nepripúšťali.

Kontaktný gól ich pribrzdil

Dalo sa očakávať, že Barca začne s veľkým náporom, no opak bol pravdou a hostia mohli veľmi skoro rozhodnúť o osude stretnutia. Po chybách v defenzíve inkasovali dva góly, ktoré akoby súpera uspokojili. "Vedeli sme, že Barca doma nepredá kožu lacno, cestovali sme do Košíc ako na každé iné stretnutie s tým, že chceme vyhrať. Od toho sa odvíjala aj naša hra a už počas prvej štvrťhodinky sme mali tri čisté gólové príležitosti. Nakoniec sme predsa len dali dva góly, ale kontaktný v našej sieti nás trocha pribrzdil. Vyšli sme z tempa, ale v druhom polčase sme kontrolovali hru a mali aj ďalšie šance, ktoré sme trestuhodne zahodili," hovorí stopér Peter Adamišin. Bol to práve on, kto poistil jednogólové vedenie, keď využil ponechanú výhodu po faule na Kundru a svoje sólo zakončil druhým gólom. "Veľa šancí na strelenie gólov nemám. Z postu stopéra nechodím často dopredu, ale ak sa mi podarí, snažím sa dať gól. Som rád, že to teraz vyšlo. Nie je rozhodujúce, kto dá gól, hlavne, aby sme vyhrali a získali tri body," hovorí spokojným hlasom strelec druhého gólu. Bardejovčania svojho súpera prevýšili vo všetkých herných činnostiach a gól po polhodine hry v ich sieti ich trocha vyviedol z rytmu. "Bola to ošemetná situácia, mali sme výhodu autového vhadzovania, ktoré sme nerozohrali dobre. Z výhody bola nevýhoda a domáci dali gól. Medzi dvojicou našich hráčov sa ocitol Markovič a hlavou dobre trafil. Skutočne pekný gól. Do konca polčasu sme trocha ostali zaskočení, ale potom sme už zase hrali svoju hru," povedal na margo posledného víťazstva P. Adamišin.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.