Nedeľa, 5. decembra, 2021Meniny má Oto

Vďaka nemu dostal pozvánku do UFC, teraz mu bude Dvořák čeliť v zápase

David "The Undertaker" Dvořák. (Zdroj: USA Today Sports)
SvetMMA|25. okt 2021 o 19:29 (aktualizované 25. okt 2021 o 19:29)

Čaká ho náročný súper.

LAS VEGAS. Český bojovník David "The Undertaker" Dvořák sa už oficiálne pripravuje na ďalší zápas v najprestížnejšej svetovej organizácii UFC.

Rodák z Hradca Králové dnes oznámil na sociálnej sieti Instagram meno súpera a dátum súboja.

Vo štvrtom dueli pod farbami UFC sa Dvořák vo februári predstaví proti čínskemu bojovníkovi Su Mudaerjimu.

Zhodou okolností to bol práve Mudaerji, vďaka komu sa The Undertaker dostal v marci 2019 do americkej organizácie.

V tom čase sa Mudaerji pred tesne pred zápasom s Brunom Silvom zranil, vďaka čomu získal šancu premiérovo zabojovať v UFC 29-ročný Čech.

„Tento zápas sa mal uskutočniť začiatkom decembra, avšak súper sa ľahšie zranil. UFC nám ponúklo súboj posunúť na február. Bola možnosť bojovať aj s iným protivníkom, ale ja a môj tím sme venovali už veľa času tomuto stretu, pretože súper je špecifický.

Z toho dôvodu sa nám nechcelo meniť na poslednú chvíľu celú prípravu, radšej chvíľu počkáme. Súper tiahne šnúru troch výhier rovnako ako ja. Vo februári chcem byť ja ten, kto získa tú štvrtú. Ďakujem vám všetkým, ktorí mi fandíte. Február bude náš mesiac,“ napísal Dvořák.

Mudaerji má v UFC na konte štyri súboje, trikrát odchádzal zo zápasu ako víťaz. Na druhej strane Dvořák doposiaľ nepoznal v najlepšej svetovej lige MMA porážku. 

Od debutu v marci 2019 zaknihoval postupne tri výhry nad Brunom Silvom, Jordanom Espinosom a naposledy v tomto roku porazil aj Juancamila Ronderosa.

Stret Dvořáka a Mudaerjiho je tzv. zápasom rankingových susedov, keďže zatiaľ čo je Čech na desiatom mieste rebríčka mušej divízie UFC, Číňanovi patrí dvanásta priečka.

Súvisiace články