Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

V tíme kamzíkov končia Fernström aj Tibenský

Zľava hlavný tréner HK Poprad Petr Jonák, riaditeľ HK Poprad Ľudovít Jurínyi a tréner mládeže HK Poprad Miloš Šeliga počas tlačovej konferencie hokejového klubu HK Poprad v Poprade. (Autor: TASR/Oliver Ondráš)
Richard Hudeček|Publikované 5. okt 2016 o 08:51

HK Poprad zverejnil novú organizačnú štruktúru aj zmeny v A-mužstve.

Agentúrny text sme nahradili autorským článkom redakcie.

POPRAD. V hokejovom Poprade nie sú spokojní s dosiahnutými výsledkami A-mužstva v úvode aktuálnej sezóny a rozhodli sa konať. V klube sa rozlúčili s útočníkom Jozefom Tibenským a švédskym brankárom Linusom Fernströmom.

Naopak, pod Tatry prichádza český obranca Petr Chaloupka a na skúške je ďalší hráč do defenzívy Petr Kousalík.

Kamzíkom patrí po úvodných deviatich kolách Tipsport ligy posledná priečka so ziskom siedmich bodov.

Tibenský i Fernström skončili v Poprade kvôli neuspokojivým výkonom. Obaja posilnili HK Poprad pred začiatkom aktuálnej sezóny.

„Obaja nenaplnili naše očakávania a môžu si hľadať nový klub. Na skúške je obranca Kousalík, ktorý v minulosti pôsobil v Nových Zámkoch. Podpísali sme zmluvu s českým obrancom Chaloupkom a oslovili sme aj ďalších hráčov. Ide najmä o popradských odchovancov ako Matúš Paločko, Samuel Takáč či Dávid Gríger, ale ich súčasné kluby ich nechcú uvoľniť spod zmlúv. Našou ambíciou je postupne sa zlepšovať a mať o pár rokov tím, ktorý zaútočí na titul. Jedným z prvých krokov je stabilizácia kádra. Naším cieľom naďalej zostáva účasť v play-off a zároveň i budovanie A-tímu pre ďalšiu sezónu,“ vysvetlil tréner A-mužstva a zároveň športový manažér HK Poprad Petr Jonák.

Podľa neho má klub záujem aj o angažovanie českého útočníka Jana Semoráda, ktorý nedávno ukončil pôsobenie v Nových Zámkoch.

Musia byť trpezliví

Mladé mužstvo je v procese tvorby a zohrávania sa.

„Všetci očakávajú, že hneď budú padať hlavy. Vymeniť trénera je to najjednoduchšie riešenie, ale nemyslím si, že aj správne. Práca trénera Jonáka je dobre nastavená. Chápem však aj fanúšikov, že chcú vidieť víťazstvá. Obmenili sme celý káder a chvíľu trvá, kým sa dá mužstvo dokopy. Je to postupná práca hráčov i trénera a výsledky sa nedostavujú hneď. Keď v tíme nefungujú nejaké články, tak to riešime. Nedá sa vymeniť celé mužstvo a očakávať, že budeme hneď hore,“ povedal riaditeľ popradského klubu Ľudovít Jurínyi.

Brífing HK Poprad. Klub deklaroval zmeny v kádri i v jeho organizačnej štruktúre. (Autor: Richard Hudeček)

Nová organizačná  štruktúra

Popradský klub má ambíciu napredovať po všetkých stránkach a nové vedenie chce intenzívne budovať značku klubu.

Stabilizácia pomerov v popradskom klube má prepojenie aj so zavedením novej organizačnej štruktúry.

Novým konateľom klubu a zároveň finančným manažérom sa stal zástupca hlavného partnera AquaCity Poprad Neklan Herold, riaditeľom je Ľudovít Jurínyi, ktorý nedávno nahradil Petra Žifčáka. Manažérom, ktorý zastrešuje športovú stránku v klube, je tréner A-tímu Petr Jonák a jeho poradcom je Juraj Bondra.

Manažérom mládeže je Miloš Šeliga, jej šéftrénerom Ján Šimko. Marketing má na starosti Marianna Gočová.

„Je dôležité, aby sme dokázali skoordinovať prácu jednotlivých úsekov v klube a práca s mládežou je pre nás veľmi dôležitá. Máme dorasteneckých majstrov Slovenska. Na tom chceme stavať do budúcnosti,“ doplnil Miloš Šeliga.

Klub spod Tatier pracuje na budovaní svojej značky a s tým je spojených veľa krokov na marketingovom poli.

„Pracujeme na veľkom množstve nových aktivít, ktorými chceme prilákať ľudí na štadión. Hľadáme spôsoby, ako si získať nových fanúšikov a tomu predchádzala nedávna analýza potrieb našich fanúšikov. Uvedomujeme si, že ľudia už nechcú prísť na štadión a vidieť iba zápas, ale zároveň sa chcú aj zabaviť a byť v kultúrnom prostredí,“ uviedla marketingová manažérka HK Poprad Marianna Gočová.

Autor: Richard Hudeček

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.