Momentka zo zápasu Revúca – Pliešovce. (Autor: Norbert Gonosz)
Peter Podolinský|11. apr 2017 o 00:00

V ostatnom 16. kole IV. ligy Juh nepadol gól ani v Tornali.

Revúca – Pliešovce 0:0

Góly: bez, ŽK: bez, R: P. Kuchársky, D: 150. REVÚCA: L. Smerek – M. Majerčík, T. Urc, J. Krajňák, D. Šestina, E. Urc, F. Faško (37. R. Lunter), Z. Gömöri, K. Máté, J. Ganaj, R. Mike (79. P. Antal).

V druhom domácom zápase nemohli Revúčania počítať s dvomi potrestanými hráčmi D. Bystránom a L. Kožičkom. Do zostavy sa však po zranení vrátili J. Ganaj, P. Antal a K. Máté.

Premiéru v revúckom drese si odkrútila nová posila z MFK Jelšava R. Mike. Hostia sa od začiatku snažili prehusťovať stred ihriska a znepríjemňovať domácim kombinačnú hru. Napriek tomu si počas zápasu vypracovali niekoľko dobrých šancí, naopak súpera v okolí svojej šestnástky v podstate k ničomu nepustili.

Bol to práve nový hráč v revúckom drese Mike, ktorý spáli prvú veľkú šancu. Po výbornej krížnej prihrávke od Šestinu si jedným dotykom spracoval loptu, no jeho strelu zneškodnil dobre vybiehajúci brankár hostí. Dobrú šancu na skórovanie mal po rohovom kope hlavou aj Tomáš Urc.

Najväčšie problémy hosťujúcej obrane robil pohyblivý Ganaj, ktorého dva dobré pokusy však zneškodnil brankár Gnida. Hra v prvom polčase sa odohrávala predovšetkým v strede ihriska.

V druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Hostia vyčkávali predovšetkým v strede ihriska a tak sa šance rodili len veľmi sporadicky. Skóre mohol predsa len otvoriť Lunter po vysunutí Mátém, keď sa snažil prelobovať vybehnutého brankára, jeho pokus však skončil tesne nad bránou.

O niekoľko samostatných prienikov sa pokúšal Ganaj, ale obrana hostí bola pozorná. V 80. minúte sa prvým dotykom s loptou dostal do dobrej šance striedajúci Antal, jeho strelu ale opäť zneškodnil Gnida. V samom závere sa predsa len ku strele dostali aj hostia, no ich pokusu z hranice šestnástky chýbala potrebná razancia.

Kapitán MFK Revúca Lukáš Smerek: „Zápas skončil deľbou bodov, s ktorou po priebehu zápasu nemôžeme byť spokojní. Opäť sme si tak skomplikovali našu súčasnú situáciu v tabuľke IV. ligy.“

Tornaľa – Šalková 0:0

Góly: bez, ŽK: 46. Cs. Juhász, 87. Cs. Valaszkay – 0, R: R. Dodok, D: 450. TORNAĽA: R. Juhász – J. Gazda (73. R. Miglavic), A. Pipiška (88. Zs. Balog), I. Drnaj, D. Duczman, T. Duczman, Cs. Valaszkay, Cs. Juhász, G. Farkas (85. J. Nyíri), J. Betík, R. Rubint.

Ostatné výsledky 16. kola IV. ligy sk. Juh: Rakytovce – Vinica 2:0, Hriňová – Slovenské Ďarmoty 4:3, Olováry – Badín 1:1, Kováčová – Medzibrod 0:2, Poltár – Veľký Krtíš 3:1.

Strelci

9 gólov – M. Levický (Revúca), G. Farkas (Tornaľa).
6 gólov – Cs. Juhász (Tornaľa).
5 gólov – D. Bystrán (Revúca).
2 góly – F. Faško, T. Urc (obaja Revúca), T. Boháčik, J. Zsíros (obaja Tornaľa).
1 gól – J. Ganaj, P. Konček, L. Kožička, R. Lunter (všetci Revúca), R. Miglavic, A. Jankóšik, T. Duczman (všetci Tornaľa).