Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

V Prešove sa začína medzinárodný volejbalový turnaj

Prešov a Svidník. Tradiční súperi si znovu zmerajú svoje sily. (Autor: Michal Frank)
Michal Frank|Publikované 4. sep 2013 o 22:00

V piatok sa začne v Prešove dvojdňový medzinárodný turnaj Mirad Cup 2013.

V piatok začne v Prešove dvojdňový medzinárodný turnaj Mirad Cup 2013. Domácich volejbalistov na ňom preveria aj Poliaci.

PREŠOV. Kvalitne obsadený turnaj Mirad Cup 2013 bude v piatok a v sobotu v športovej hale Prešovskej univerzity.

Okrem domáceho celku VK Mirad PU Prešov sa ho zúčastnia aj aktuálni extraligoví medailisti VK Chemes Humenné a VK Slávia Svidník, ako aj dva tímy z Poľska. Prvoligový celok AGCH 100rk AZS Krakov a druholigový PWSZ Karpaty Krosno.

„Turnaj je súčasťou našej prípravy. Popri ladení formy sa chceme pobiť o dobré výsledky proti kvalitným družstvám. Pozývame volejbalových priaznivcov pozrieť sa na novovytvorený prešovský tím,“ uviedol tréner Prešovčanov Ľuboslav Šalata, ktorého teší, že sa jeho zverenci budú priamo na palubovke konfrontovať so silnými súpermi.

Hrá sa systémom každý s každým, na tri hrané sety. Za každý set je jeden bod, o víťazovi rozhodne počet získaných bodov. Pri ich rovnosti vzájomný zápas.

Mirad Cup 2013 odštartuje v piatok o 9.30 duelom Krakov - Prešov. Následne (11.30) si zmerajú sily Svidník s Krosnom, Humenné s Krakovom (13.30), Prešov so Svidníkom (15.30) a Krosno s Humenným (17.00).

Sobotňajší program sa začne o deviatej zápasom Krakov - Svidník. Dve hodiny na to nastúpia domáci volejbalisti proti súperom z Krosna, o 13.00 si zmerajú svoje sily Svidník a Humenné, o pätnástej príde na rad poľské derby a o 17.00 posledný zápas Prešovčanov s Humenčanmi.

Po ňom (18.20) už príde na rad udeľovanie cien a dekorovanie víťazov.

Autor: Michal Frank

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.